poniedziałek, 20 maja, 2024

Ostatnie posty

Keanu Reeves omawia przekształcenie komiksu „BRZRKR” w film Netflixa, wspomina wpływ anime na rolę w „Matrixie

Na swoim panelu na Comic-Conie, Reeves powiedział, że dzień, w którym ukazał się pierwszy numer, był jak „najlepsze fing Christmas, jakie kiedykolwiek miałem.”

Keanu Reeves

Keanu ReevesGreg Doherty/Getty Images

Keanu Reeves nie mógł być bardziej szczęśliwy, że dostał się do pracy nad projektem z udziałem wojownika, który ma 80 000 lat i ma skłonność do przebijania ludzi przez klatkę piersiową.

Gwiazda uczestniczyła w piątek w panelu San Diego Comic-Con dotyczącym BRZRKR, serii komiksowej z Boom! Studios, którą współtworzył i współpisał z Mattem Kindtem. Podczas dyskusji Reeves wyjaśnił, jak wymyślił postać, która została wprowadzona w pierwszym numerze w marcu 2021 roku i jest znana z dosłownego rozrywania swoich wrogów.

„Miałem ten pomysł – chciałem, aby postać przebijała ludzi przez klatkę piersiową i wyrywała im ręce”, powiedział Reeves tłumowi. „I pomysł na kogoś, kto został przeklęty przemocą i próbuje dowiedzieć się, kim jest i jak powstał i jakby odzyskać swoje człowieczeństwo”.

Projekt został wcześniej ogłoszony jako będący w fazie rozwoju na pełnometrażowy film live-action Netflixa z Reevesem w roli głównej, wraz z towarzyszącym serialem anime. Jak można się było spodziewać, Reeves był dość mocno zaangażowany w to wszystko.

Mattson Tomlin (Project Power), który obecnie pracuje nad scenariuszem filmu, powiedział, że Reeves dostarczał informacji zwrotnych na temat różnych aspektów komiksu, które powinny zostać włączone lub pominięte w filmie. Tomlin przekazał również reakcję Reevesa po tym, jak Tomlin opisał moment, w którym nieśmiertelny główny bohater, Berzerker, miałby się zająć innymi wokół niego.

„Keanu zatrzymał mnie i powiedział: 'Nie, to nie jest to, jak on sobie z nimi radzi. Chodzi o to, jak oni radzą sobie z nim'” – wspominał Tomlin. „To dla mnie była naprawdę krytyczna perspektywa soczewki: OK, to jest siła natury, ta postać.”

Czytaj również:  Jak 'The Mandalorian' poradził sobie z nieobecnością Giny Carano w roli Cara Dune

Tomlin powiedział, że na projekt wpłynęła na niego nie tylko wcześniejsza praca filmowa Reevesa, ale także filmy o zamaszystym zasięgu, w tym The Fountain i Tree of Life. Scenarzysta dodał: „On nie może umrzeć, więc co z tym zrobić?”

Reeves powiedział, że praca nad komiksem była „jednymi z najlepszych twórczych dni w moim życiu” i opisał trwającą całe życie pasję do tej formy sztuki. „Byłem tym dzieciakiem wracającym z torbami komiksów i to był zawsze dobry dzień” – powiedział aktor. Reeves wspominał swoje uniesienie w dniu ukazania się pierwszego numeru: „Byłem jak 'Jestem w pewnym sensie dorosły, a to jest najlepsze pieprzone Boże Narodzenie, jakie kiedykolwiek miałem'”

Gwiazda wyraziła również wpływ, jaki anime miało na niego przez lata, sięgając do jego formatywnych lat jako chłopca dorastającego w Toronto. „Oglądałem anime na kanale 79 i nawet nie wiedziałem, co to jest” – powiedział Reeves. „A potem, gdy pracowałem z Wachowskimi przy The Matrix, byli jak, 'Musisz to obejrzeć’ Więc to był Akira, Ghost in the Shell, i to był całkiem spory początek. Nie jestem na bieżąco z aktualnymi anime. Kilku moich przyjaciół ma dzieciaki, które potrafią opowiadać o anime, a ja mówię: „To brzmi niesamowicie”.”

Zespół projektu teasował o wiele więcej BRZRKR do nadejścia, z finałowym podwójnym wydaniem serii w 2023 roku. Ponadto, przedstawiciel Random House ogłosił w nagranym wcześniej segmencie wideo, że Reeves pracuje z nieujawnionym jeszcze pisarzem nad nadchodzącą powieścią o bohaterze.

Rzeczywiście, możliwości obfitują dla postaci z nieskończoną historią wsteczną, a Reeves jest entuzjastycznie nastawiony do tego, gdzie może ją jeszcze zabrać: „Nie mogę się doczekać, by zbadać więcej postaci i różnych czasów, a to naprawdę rzadkie.”

Biuletyny THR

Zapisz się na wiadomości THR prosto do swojej skrzynki pocztowej każdego dnia

Czytaj również:  Tom Holland opowiada o wyczerpujących zdjęciach do "Crowded Room", rocznej przerwie od aktorstwa i poradach od Zendayi

Subskrybuj Sign Up

Latest Posts

Nie przegap