niedziela, 25 lutego, 2024

Ostatnie posty

Koncert koronacyjny króla Karola III: Kiedy oglądać Tom Cruise, Katy Perry, Lionel Richie, Take That, nowy 'Doctor Who’ i Winnie-the-Pooh

Koronacja króla Karola III w londyńskim Opactwie Westminsterskim przyciągnęła w sobotę światowe media, ale uroczystości będą kontynuowane w niedzielę, w tym wielki Koncert Koronacyjny.

Take That, Katy Perry, Lionel Richie, Tom Cruise i inni wniosą do wydarzenia moc gwiazd.

Szczegóły dotyczące tego, kiedy i gdzie odbędzie się koncert oraz jacy wykonawcy wystąpią znajdziecie poniżej.

Kiedy i gdzie odbędzie się Koncert Koronacyjny?

Muzyczne wydarzenie odbędzie się na terenie zamku Windsor, rezydencji brytyjskiej rodziny królewskiej oraz najstarszego i największego zamieszkałego zamku na świecie, położonego na zachód od Londynu. Początek zaplanowano na godzinę 20:00 czasu londyńskiego/3:00 czasu nowojorskiego/południe czasu amerykańskiego.

Na koncert dostaną się tysiące osób, które wygrały bilety w głosowaniu oraz wolontariusze z organizacji charytatywnych króla i królowej. Dodatkowe bilety trafiły do grup wspierających takie cele jak ochrona środowiska.

Gdzie będzie emitowany?

BBC będzie transmitować Koncert Koronacyjny w niedzielę w telewizji, radiu i na swoich platformach cyfrowych w przedziale czasowym 8-10 p.m. w Londynie oraz na żądanie.

Dla osób przebywających w centrum Londynu, ekrany w stołecznym St. James’s Park również pokażą muzyczną akcję.

W USA Koncert Koronacyjny będzie transmitowany przez PBS w godzinach 15-17 czasu nowojorskiego/ popołudnie-2 czasu amerykańskiego.

Jaki jest cel koncertu?

Koncert Koronacyjny ma na celu nie tylko zabawianie brytyjskiej i światowej publiczności, ale także przesłanie kulturowe. Organizatorzy zapowiedzieli, że będzie to „prezentacja różnorodnego dziedzictwa kulturowego kraju w muzyce, teatrze i tańcu, łącząc ikony muzyki i współczesne gwiazdy z tej historycznej okazji.”

Kto wystąpi i weźmie udział w Koncercie Koronacyjnym?

Wydarzenie, którego gospodarzem będzie gwiazda Downton Abbey Hugh Bonneville, zgromadzi wielkie nazwiska ze świata muzyki, Hollywood i nie tylko.

Wśród wykonawców znajdą się brytyjski Take That (z trzema oryginalnymi członkami – Garym Barlowem, Howardem Donaldem i Markiem Owenem – ale bez Robbiego Williamsa), Paloma Faith, Olly Murs, Steve Winwood i DJ Pete Tong, amerykańskie gwiazdy Lionel Richie, Nicole Scherzinger i Katy Perry, nigeryjska piosenkarka-songwriterka Tiwa Savage, włoski śpiewak operowy Andrea Bocelli, walijski śpiewak operowy Bryn Terfel i chiński pianista Lang Lang.

Czytaj również:  12-letnia gwiazda 'Cocaine Bear' prezentuje nowy komiks, który stworzyła i którego jest współautorką (Exclusive)

Tymczasem Zak Abel zastąpi koleżankę z zespołu, singer-songwriterkę Freyę Ridings, która miała wystąpić na scenie z Alexisem Ffrenchiem na fortepianie, ale musiała wycofać się w ostatniej chwili z powodu choroby.

Ponadto gwiazda Sex Education i nowy Doctor Who Ncuti Gatwa wystąpi we fragmentach sztuk Szekspira przedstawionych jako część multidyscyplinarnego przedstawienia, które jest wynikiem współpracy The Royal Ballet, The Royal Opera, The Royal Shakespeare Company, The Royal College of Music i The Royal College of Art.

Amerykańska gwiazda muzyki Bette Midler ma podobno również wystąpić podczas koncertu. Wiadomości wideo od Toma Cruise’a i Joan Collins dodadzą sprawie trochę hollywoodzkiego splendoru, a inne wystąpienia wideo zapowiedzieli Tom Jones i Bear Grylls.

Ponadto, po słynnym skeczu Misia Paddingtona z królową Elżbietą II w ramach Platynowego Przyjęcia w Pałacu, Kubuś Puchatek wystąpi specjalnie w ramach Koncertu Koronacyjnego.

Podsumowując, scena jest ustawiona na pamiętną noc.

Latest Posts

Nie przegap