niedziela, 19 maja, 2024

Ostatnie posty

Książę Harry planuje majową podróż do Londynu, gdy chory na raka król Karol ogłasza powrót do obowiązków

Książę Harry powróci do Londynu w maju po tym, jak król Karol III ogłosił, że wznowi swoje królewskie obowiązki po zdiagnozowaniu u niego raka, potwierdza Page Six.

Książę Sussex zatrzyma się w Londynie, aby uczcić 10. rocznicę Invictus Games 8 maja, według BBC.

Harry – który założył coroczną imprezę sportową – ma wziąć udział w „nabożeństwie dziękczynnym” i wygłosić odczyt z Damianem Lewisem w katedrze św. Pawła w Londynie, zgodnie z outletem.

Harry będzie świętował 10. rocznicę Invictus Games. UK Press via Getty Images
Nie jest jasne, czy dołączy do niego jego żona, Meghan Markle. Anadolu Agency via Getty Images

Rzecznik prasowy powiedział, że ceremonia z okazji dziesiątej rocznicy będzie świętować „dekadę zmiany życia i ratowania życia poprzez sport”

Żona Harry’ego, Meghan Markle, nie będzie z nim uczestniczyć.

Rzecznik nie wyjaśnił również, czy 39-letni Harry spędzi czas ze swoim ojcem lub bratem, księciem Williamem, podczas swojej pierwszej wizyty w Wielkiej Brytanii od czasu, gdy poleciał zobaczyć się z ojcem po zdiagnozowaniu raka u króla w lutym.

Wizyta Harry’ego będzie jego pierwszym powrotem do Londynu od czasu wizyty u ojca, u którego w lutym zdiagnozowano raka. Getty Images
Książę i księżna Sussex udadzą się następnie do Nigerii. Getty Images

Harry i 42-letnia Markle odwiedzili dawną ojczyznę Harry’ego tylko kilka razy od czasu zakończenia królewskich obowiązków w 2020 roku.

Po Londynie zarówno Harry, jak i Meghan polecą do Nigerii jako goście szefa sztabu obrony, może potwierdzić Page Six.

Według doniesień People, Meghan i Harry spotkają się z różnymi członkami służby i „wezmą udział w różnych wydarzeniach kulturalnych”.

Podróż Nigeryjczyka skupi się również na jego kamieniu milowym Invictus Games. Getty Images dla Fundacji Invictus Games
Markle wcześniej dowiedziała się, że jest pochodzenia nigeryjskiego. dpa/picture alliance via Getty Images

Podobnie jak w przypadku wizyty w Londynie, nigeryjska podróż będzie również koncentrować się wokół Igrzysk Invictus i ich włączenia do kraju w zeszłym roku

„Wizyta ma na celu umocnienie silnej pozycji Nigerii na igrzyskach i możliwość organizacji imprezy w późniejszych latach” – powiedział w oświadczeniu pełniący obowiązki dyrektora ds. informacji obronnych.

Kraj ten zajmuje szczególne miejsce w sercach Harry’ego i Markle, ponieważ w 2022 roku ujawnił, że jest ona w 43 procentach Nigeryjką.

Czytaj również:  Kylie Jenner i Tristan Thompson wpadli na siebie na imprezie urodzinowej kumpla
Para nie wyjaśniła, czy przywiezie dwójkę swoich dzieci. PA Images via Getty Images
Informacja o powrocie Harry’ego do Londynu pojawiła się zaledwie kilka dni po tym, jak Pałac Buckingham ogłosił, że król Karol powróci do swoich publicznych obowiązków. Getty Images

„Nie mówię, że faworyzujemy w naszym domu, ale odkąd moja żona odkryła, że jest pochodzenia nigeryjskiego, w tym roku prawdopodobnie będzie nieco bardziej konkurencyjna” – powiedział podczas zeszłorocznych igrzysk.

Harry po raz ostatni poleciał do Londynu, aby sprawdzić, co słychać u 75-letniego króla Karola, po tym jak w lutym zdiagnozowano u niego nieujawniony rodzaj raka.


Więcej obowiązkowych relacji z royals:

  • Jak poznali się książę Harry i Meghan Markle
  • Kalendarium związku księcia Williama i Kate Middleton
  • Drzewo genealogiczne rodziny królewskiej i linia sukcesji

W piątek Pałac Buckingham ogłosił, że monarcha powróci do swoich obowiązków publicznych wraz z żoną, królową Camillą, w związku z trwającą walką.

Karol i jego żona, królowa Camilla, rozpoczną od wspólnych wystąpień. Millie Pilkington/Buckingham Palace via Getty Images
W międzyczasie Kate Middleton również poddaje się leczeniu po ogłoszeniu diagnozy raka w zeszłym miesiącu. BBC Studios

„Aby uczcić ten kamień milowy, król i królowa złożą wspólną wizytę w ośrodku leczenia raka w przyszły wtorek, gdzie spotkają się ze specjalistami medycznymi i pacjentami. Wizyta ta będzie pierwszą z szeregu zewnętrznych zobowiązań, które Jego Królewska Mość podejmie w nadchodzących tygodniach” – czytamy w oświadczeniu.

Tymczasem żona księcia Williama, Kate Middleton, ogłosiła w zeszłym miesiącu, że zdiagnozowano u niej raka i przygotowuje się do rozpoczęcia chemioterapii zapobiegawczej.

„W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i w tamtym czasie sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy. Operacja zakończyła się sukcesem. Jednak testy przeprowadzone po operacji wykazały obecność raka” – powiedziała w nagraniu wideo.

Latest Posts

Nie przegap