piątek, 14 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Książę Harry zrzeka się brytyjskiej rezydencji i deklaruje, że USA to jego „nowy kraj

Książę Harry wymienił Stany Zjednoczone jako swoje główne miejsce zamieszkania po raz pierwszy od zerwania więzi z rodziną królewską w 2020 roku.

Książę Sussex niedawno zaktualizował swoją dokumentację mieszkaniową, stwierdzając, że jego „nowym krajem / stanem zwykle zamieszkałym” są teraz Stany Zjednoczone, zgodnie z dokumentami uzyskanymi przez Daily Mail.

Chociaż dokumenty – złożone przez Companies House dla eko-podróżniczego przedsięwzięcia Harry’ego, Travalyst – zostały złożone w środę, Harry w szczególności wymienił „datę zmiany” na 29 czerwca 2023 r.

Harry i jego żona Meghan Markle oficjalnie wyprowadzili się ze swojego domu w Wielkiej Brytanii 28 czerwca – trzy miesiące po tym, jak król Karol III eksmitował ich z posiadłości znanej jako Frogmore Cottage.

Książę Harry oficjalnie zrzekł się rezydencji w Wielkiej Brytanii. Getty Images
Harry wymienił Stany Zjednoczone jako swój „nowy kraj” w dokumentach złożonych w środę. Getty Images

Chociaż nie jest jasne, czy zrzeczenie się przez Harry’ego brytyjskiej rezydencji wpłynie na którykolwiek z jego tytułów, być może będzie miał on okazję przedyskutować tę kwestię ze swoim ojcem w przyszłym miesiącu podczas wizyty w Londynie.

Pomimo zmiany prawnej, Harry wyjaśnił w grudniu 2023 r., że nadal uważa Wielką Brytanię za swój „dom”, ale czuł się „zmuszony” do ucieczki do USA ze względów bezpieczeństwa.

„Wielka Brytania ma kluczowe znaczenie dla dziedzictwa moich dzieci i jest miejscem, w którym chcę, aby czuły się jak w domu, tak samo jak tam, gdzie obecnie mieszkają w USA” – powiedział książę w pisemnym oświadczeniu odczytanym w londyńskim sądzie w związku z jego legalną ofertą ochrony policyjnej finansowanej przez podatników – która została odrzucona.

„To nie może się zdarzyć, jeśli nie jest możliwe zapewnienie im bezpieczeństwa, gdy przebywają na terytorium Wielkiej Brytanii.”

„Data zmiany” została podana jako czerwiec 2023 r., w tym samym miesiącu, w którym on i żona Meghan Markle wyprowadzili się z Frogmore Cottage. GC Images
Para mieszka w Kalifornii od czasu opuszczenia rodziny królewskiej w 2020 roku. Netflix

Od tego czasu rudowłosy król wyraził zainteresowanie uzyskaniem amerykańskiego obywatelstwa.

„Amerykańskie obywatelstwo to myśl, która przeszła mi przez głowę, ale z pewnością nie jest to coś, co jest dla mnie obecnie priorytetem” – powiedział w lutym „Good Morning America”.

Czytaj również:  Lisa Marie Presley zostanie uhonorowana publicznym nabożeństwem żałobnym w Graceland

Harry i Markle mieszkali w Kalifornii z dwójką swoich dzieci przez ostatnie cztery lata i według tego pierwszego prawdopodobnie pozostaną tam przez jakiś czas.

„To niesamowite”, powiedział o życiu na Zachodnim Wybrzeżu. „Uwielbiam każdy dzień.”

Książę i księżna Sussex uważają, że życie w Kalifornii jest „niesamowite” AP
Jednak Harry niedawno powiedział, że nadal uważa Wielką Brytanię za „dom” Getty Images

Jednak może to nie być łatwy proces dla księcia, który był bardzo otwarty na temat zażywania narkotyków w przeszłości w swoim pamiętniku „Spare.”

W bestsellerowej książce Harry przyznał, że „pił dużo”, używał kokainy, palił trawkę i eksperymentował z psychodelikami.


For more Page Six you love…

  • Posłuchaj naszego cotygodniowego podcastu „We Hear”
  • Kupuj nasze ekskluzywne produkty

Podczas gdy niektórzy eksperci prawni twierdzili, że przyjęcie Harry’ego może skutkować cofnięciem jego wizy, inni twierdzili, że jego status w USA nie jest zagrożony, chyba że znajdzie się w innych kłopotach prawnych.

„W przypadku braku jakichkolwiek zarzutów karnych związanych z narkotykami lub alkoholem lub stwierdzenia przez organ sądowy, że książę Harry jest nałogowym narkomanem, którym najwyraźniej nie jest, nie widzę żadnego problemu z ujawnieniem w jego pamiętniku informacji dotyczących rekreacyjnych eksperymentów z narkotykami” – powiedział wcześniej adwokat imigracyjny James Leonard dla Page Six.

Harry wyraził również zainteresowanie uzyskaniem amerykańskiego obywatelstwa. Getty Images
Jednak aby to zrobić, musiałby potencjalnie zrezygnować ze swoich królewskich tytułów. Getty Images

Kolejną niewiadomą jest to, czy Harry będzie musiał zrzec się swoich królewskich tytułów, aby uzyskać obywatelstwo.

US Citizenship and Immigration Services (USCIS) odnotowuje na swojej stronie politykę o nazwie „Zrzeczenie się tytułu lub orderu szlacheckiego”, która może wymagać, aby książę Sussex nie był już określany jako taki.

„Każdy wnioskodawca, który posiada jakiekolwiek tytuły dziedziczne lub stanowiska szlacheckie w jakimkolwiek obcym państwie, musi zrzec się tytułu lub stanowiska”, zgodnie z polityką wymienioną w sekcji „Przysięga wierności” Stanom Zjednoczonym.

„Wnioskodawca musi wyraźnie zrzec się tytułu podczas publicznej ceremonii, a USCIS musi odnotować zrzeczenie się jako część postępowania.”

Czytaj również:  Charli D'Amelio zdradza, co podaruje Landonowi Barkerowi, rodzinie na święta

To może być przeszkodą dla producenta, który niedawno uruchomił nową stronę internetową poświęconą jego królewskim powiązaniom.

Latest Posts

Nie przegap