wtorek, 16 lipca, 2024

Ostatnie posty

Lachlan Murdoch wycofuje pozew o zniesławienie przeciwko australijskiemu serwisowi informacyjnemu

Zaledwie kilka dni po tym, jak Fox Corp. rozstrzygnął sprawę o zniesławienie w Dominionie na kwotę 787,5 miliona dolarów, prezes i dyrektor wykonawczy firmy, Lachlan Murdoch, zrezygnował z postępowania o zniesławienie przeciwko niezależnej australijskiej stronie informacyjnej Crikey, która powiązała jego rodzinę z atakiem na amerykański Kapitol 6 stycznia 2021 roku.

W sierpniu 2022 r. Murdoch wszczął w sądzie w Sydney postępowanie o zniesławienie przeciwko właścicielom Crikey’, Private Media, w związku z artykułem opublikowanym w czerwcu, w którym rodzina Murdocha została uznana za „niepodejrzanego współsprawcę” w ataku z 6 stycznia. Pozew pojawił się dzień po tym, jak prezes Private Media, Eric Beecher, i redaktor zarządzający Peter Fray umieścili swoje nazwiska na ogłoszeniu w The New York Times, zapraszając Murdocha do pozwania ich.

Prawnik Murdocha John Churchill powiedział BBC, że kontynuowanie sprawy przyniosłoby tylko korzyści Crikey.

„Pan Murdoch pozostaje przekonany, że sąd ostatecznie znajdzie się na jego korzyść” – powiedział Churchill w oświadczeniu dla BBC. „Jednak nie chce dalej umożliwiać Crikey korzystania z sądu w celu wytoczenia sprawy z innej jurysdykcji, która została już rozstrzygnięta i ułatwienia kampanii marketingowej mającej na celu przyciągnięcie abonentów i zwiększenie ich zysków.”

W oświadczeniu opublikowanym na Twitterze, Private Media’s Beecher i CEO Will Hayward powiedział: „To znaczące zwycięstwo dla uzasadnionego dziennikarstwa interesu publicznego. Podtrzymujemy to, co opublikowaliśmy w czerwcu ubiegłego roku i wszystko, co przedstawiliśmy w naszej obronie przed sądem.

„Podtrzymujemy nasze stanowisko, że Lachlan Murdoch był zawiniony w promowaniu kłamstwa o wyniku wyborów w 2020 roku, ponieważ on, i jego ojciec, mieli moc, aby powstrzymać kłamstwa. Skąd wiemy? Ponieważ Dominion pozwał Fox News za promowanie kłamstw, a Fox właśnie zapłacił Dominionowi 1,17 miliarda dolarów, aby uregulować sprawę” – dodano w oświadczeniu.

Czytaj również:  Olivia Rodrigo dedykuje "F- You" Lily Allen Sądowi Najwyższemu na Glastonbury

Latest Posts

Nie przegap