sobota, 24 lutego, 2024

Ostatnie posty

Laura Lynch, założycielka The Dixie Chicks, umiera w wieku 65 lat

Zmarła Laura Lynch, członkini-założycielka The Dixie Chicks, która w latach 1990-93 grała w zespole na kontrabasie. Miała 65 lat

Muzyk zginął w wypadku samochodowym w pobliżu El Paso w Teksasie w piątek wieczorem, powiedział jej kuzyn, Michael Lynch, CBS News.

Zgodnie z raportem Departamentu Bezpieczeństwa Teksasu dotyczącym wypadku uzyskanym przez The Hollywood Reporter , samochód próbował wyprzedzić inny pojazd na dwukierunkowej, niepodzielonej części autostrady i zderzył się czołowo z samochodem Lyncha. Zgodnie z raportem, artysta został uznany za zmarłego na miejscu zdarzenia, a drugi kierowca został przewieziony do szpitala z obrażeniami niezagrażającymi życiu.

Lynch założyła zespół The Dixie Chicks, który obecnie występuje pod nazwą The Chicks, w 1989 roku, wraz z innymi członkiniami Robin Lynn Macy, Martie Erwin i Emily Erwin. Zaczynała jako basistka w zespole i ostatecznie przejęła rolę głównej wokalistki, gdy Macy odeszła w 1992 roku.

Razem basistka i jej koledzy z zespołu nagrali trzy albumy – Thank Heavens for Dale Evans, Little Ol’ Cowgirl i Shouldn’t a Told You That – zanim opuściła grupę muzyki country w 1993 roku i została zastąpiona przez Natalie Maines dwa lata później.

Powody odejścia Lynch zmieniały się na przestrzeni lat. W tamtym czasie pozostali członkowie podzielili się, że rozważała odejście od dłuższego czasu, ponieważ zmęczyła się trasami koncertowymi i chciała spędzać więcej czasu w domu z rodziną.

W wywiadzie z 2003 roku dla teksańskiego Plainview Herald, Lynch nie chciała rozmawiać o tym, dlaczego odeszła, ponieważ powiedziała publikacji, że ona i grupa zgodzili się nie mówić o tym publicznie. Zauważyła jednak, że została zastąpiona, a to zawsze boli, dodając później, że nie żałuje, że przegapiła sławę zespołu.

The Chicks udostępniły wideo z występem Lynch na swoim oficjalnym koncie na Instagramie po wiadomości o jej śmierci, mówiąc, że były „zszokowane i zasmucone”, gdy o tym usłyszały.

Czytaj również:  moja siostra Liv", mocny film o epidemii samobójstw wśród nastolatek, prezentuje zwiastun i Q&A (ekskluzywnie)

„Zajmujemy szczególne miejsce w naszych sercach za czas, który spędziliśmy grając muzykę, śmiejąc się i podróżując razem” – napisali w podpisie filmu przedstawiającego występ Lyncha. „Laura była jasnym światłem… jej zaraźliwa energia i humor dały iskrę wczesnym dniom naszego zespołu. Laura miała dar projektowania, miłość do wszystkiego, co teksańskie i odegrała kluczową rolę we wczesnym sukcesie zespołu. Jej niezaprzeczalne talenty pomogły nam wyjść poza granie na rogach ulic i przenieść się na sceny w całym Teksasie i na Środkowym Zachodzie”

Zakończyli swój post, zauważając: „Nasze myśli są z jej rodziną i bliskimi w tym smutnym czasie”

Lynch przeżył jej były mąż, Mac Tull, i jej córka, Asia.

Poprzednia wersja tej historii błędnie identyfikowała Lynch na zdjęciu.

Latest Posts

Nie przegap