poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

Lew Rothman, dyrektor ds. rozrywki w The Weinstein Co. i Strategy PR, zmarł w wieku 63 lat

Lew Rothman, weteran branży rozrywkowej, który zajmował stanowiska w The Weinstein Co. i Strategy PR, zmarł niespodziewanie 22 grudnia w swoim domu w East Hampton w Nowym Jorku. Miał 63 lata.

Rothman był znany ze swojego humoru i tego, że miał oko na sposoby, w jakie Hollywood i technologia mogą się wzajemnie uzupełniać. W latach 90. wraz ze swoją żoną, Seriną Mayer, założył firmę konsultingową Vibemaster, której celem było budowanie bliższych relacji między firmami z branży rozrywkowej i technologicznej.

Pomógł również w rozwoju CASTNET, pierwszej internetowej firmy zajmującej się castingami komercyjnymi, a następnie pełnił funkcję CTO w Atomic Pop, uważanej za pierwszą internetową wytwórnię płytową. Została ona założona przez jego żonę i weterana branży muzycznej Ala Tellera.

W 2006 roku dołączył do The Weinstein Co. jako CTO, przenosząc się wraz z rodziną z Zachodniego Wybrzeża do rodzinnego Nowego Jorku. Pełnił tę funkcję przez ponad 10 lat.

Rothman dołączył do Strategy PR/Consulting w 2016 roku jako szef ds. biznesowych i operacyjnych w firmie specjalizującej się w kampaniach nagród dla studiów filmowych oraz firm telewizyjnych i streamingowych.

W wolnym czasie Rothman był znany z budowania mebli, a także pracy nad rzeźbami ze swoją żoną. Był miłośnikiem psów i lubił spędzać czas ze swoim jamnikiem, Bubu, który towarzyszył mu przez 18 lat.

Oprócz Mayer, jego żony i partnerki od 33 lat, Rothmana przeżyła jego córka, Raella; i jego siostry. Barbara Kreiger i Cheryl Ann Krane. Pogrzeb odbędzie się 5 stycznia, a więcej informacji można znaleźć tutaj.

Czytaj również:  Dlaczego różowy jest ulubionym kolorem Hollywood po pandemii?

Latest Posts

Nie przegap