wtorek, 16 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

Lily Gladstone wspomina bycie „naprawdę zdenerwowaną”, gdy Cate Blanchett nie zdobyła Oscara za „Elizabeth

Nie jest tajemnicą, że Lily Gladstone jest wielką fanką Cate Blanchett, ale aktorka wspomina swoją reakcję, gdy Blanchett nie otrzymała Oscara za Elizabeth.

Gwiazda Killers of the Flower Moon powiedziała niedawno magazynowi People, że była rozczarowana, gdy aktorka Tár nie zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki za rolę Elżbiety I w biograficznym dramacie z 1998 roku.

„Byłem idolem Cate Blanchett odkąd byłem nastolatkiem. Kiedy … walczyła o Elizabeth na rozdaniu Oscarów i nie wygrała, pamiętam, że byłem tym bardzo, bardzo zdenerwowany” – powiedział Gladstone. „To moja najlepsza aktorka. Myślę, że jest wielkim talentem tego pokolenia”

W tym samym roku podczas 71. ceremonii wręczenia Oscarów Blanchett była nominowana obok Fernandy Montenegro, Meryl Streep, Emily Watson i Gwyneth Paltrow, która ostatecznie zdobyła Oscara za Zakochanego Szekspira.

Gladstone, która jest nominowana do swojego pierwszego Oscara w tym roku za rolę Mollie Burkhart w filmie wyreżyserowanym przez Martina Scorsese, wcześniej wyraziła podczas The Hollywood Reporter, jak bardzo podziwia Blanchett w branży.

„Philip Seymour Hoffman i Cate Blanchett. Jeśli mogę ich połączyć w jedno, to są to moi dwaj idealni aktorzy” – powiedziała wówczas aktorka. „Inspiracje z dzieciństwa, chciałam być Ewokiem i od tego zaczęło się całe to szaleństwo.”

Gladstone powiedziała People, że Blanchett była „taka miła” za każdym razem, gdy spotykały się podczas pracowitego sezonu nagród i ujawniła, że w pewnym momencie udzieliła jej również kilku rad.

„Jej wielką radą było trzymanie się grzybów adaptogennych przez cały ten okres, co jest świetną radą” – powiedziała. „To bardzo szybki, łatwy rytuał samoopieki, który mogę zaadaptować, pochodzący od jednego z najbardziej błyskotliwych żyjących aktorów.”

Gladstone jest nominowana do Oscara dla najlepszej aktorki obok Annette Bening, Sandry Hüller, Carey Mulligan i Emmy Stone.

Czytaj również:  Religion of Sports pozyskuje 50 mln USD w ramach rundy finansowania serii B prowadzonej przez Shamrock Capital

Latest Posts

Nie przegap