wtorek, 25 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Miky Lee z CJ Group wygłosi przemówienie na zakończenie USC School of Cinematic Arts

Miky Lee, wiceprezes koreańskiego giganta medialnego CJ, wygłosi przemówienie inauguracyjne USC School of Cinematic Arts 2024, poinformowali organizatorzy we wtorek.

Jako pionier koreańskiej fali filmowej, Lee był orędownikiem koreańskich reżyserów, takich jak Park Chan-wook i Bong Joon Ho, a także producentem wykonawczym, w tym Lady Vengeance, The Host, Snowpiercer, The Handmaiden i Parasite, z których ten ostatni był pierwszym nieanglojęzycznym filmem, który zdobył Oscara za najlepszy obraz.

Wygłosi przemówienie inauguracyjne podczas ceremonii rozdania dyplomów, która odbędzie się 10 maja w Shrine Auditorium w Los Angeles.

„Miky Lee jest prawdziwym pionierem i ambasadorem globalnej współpracy filmowej i cieszymy się, że może podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą z naszymi absolwentami” – powiedziała w oświadczeniu Elizabeth M. Daley, dziekan USC School of Cinematic Arts.

Organizatorzy ogłosili również, że weteran Hollywood reżyser, scenarzysta i absolwent SCA James Gray otrzyma nagrodę Mary Pickford Alumni Award podczas ceremonii wręczenia dyplomów. Gray ukończył szkołę z dyplomem z kinematografii i studiów medialnych w 1991 roku. Jego inne filmy to Little Odessa, The Yards, We Own the Night, Two Lovers i The Immigrant , który Gray wyreżyserował, napisał i wyprodukował, a który został zainspirowany jego własnym dzieciństwem w Queens w Nowym Jorku w latach 80-tych.

W ubiegłych latach prelegentami na uroczystości zakończenia szkoły byli Brian Grazier i Ron Howard, Matt Reeves, Ryan Coogler, Jon M. Chu, Paul Feig, Jim Gianopulos, Jeffrey Katzenberg, Donna Langley, Barry Meyer, Ron Meyer, Sumner Redstone, Jay Roach, Stacey Sher i Laura Ziskin.

University of Southern California’s School of Cinematic Arts jest wiodącą szkołą medialną na świecie i została założona we współpracy z Academy of Motion Picture Arts and Sciences w 1929 roku.

Czytaj również:  Dyrektor generalny Disneya Bob Chapek podpisał nowy długoterminowy kontrakt

Latest Posts

Nie przegap