niedziela, 19 maja, 2024

Ostatnie posty

Mohamed Hadid rzekomo wysłał rasistowskie, homofobiczne wiadomości do rep. Ritchiego Torresa (raport)

Mohamed Hadid, ojciec modelek Gigi i Belli Hadid, przeprosił za rzekome wysyłanie nowojorskiemu republikańskiemu posłowi Ritchiemu Torresowi rasistowskich i homofobicznych wiadomości za pośrednictwem bezpośredniej wiadomości na Instagramie, według New York Post.

„Muszę przeprosić” – napisał w sobotę na Instagramie. „Nie za gniew, który czuję, ale za słowa, których użyłem, aby wyrazić ten gniew. Chciałem wyrazić, że pan Torres jest szyldem wykorzystywanym przez Izrael. Państwo, które nie tylko źle traktuje czarnoskórych i brunatnych ludzi, ale także ukrywa swoje okrucieństwa, wykorzystując projektowane prawa gejów jako tarczę dla łamania praw człowieka. Moje odczucia po 76 latach bycia uchodźcą z kraju, w którym urodziłem się ja i moi przodkowie, i obserwowania ludobójstwa, są na najwyższym poziomie. Obserwuję, jak politycy Stanów Zjednoczonych pracują jako posłańcy ludobójstwa AIPAC”

Post kontynuował: „Użyłem niewłaściwych słów, by wyrazić ten gniew, ale był on uzasadniony. Wysyłanie Czarnych i Brązowych oraz innych marginalizowanych społeczności do brudnej roboty w dwóch krajach, które nigdy ich nie szanowały, jest złe. Przepraszam moją społeczność za skierowanie rozmowy na ten temat. I nawet na minutę z Palestyny. Wszystkie oczy na Palestynę. Wolna Palestyna”

Wcześniej w sobotę New York Post uzyskał zrzuty ekranu wysłane ze zweryfikowanego konta Hadid na Instagramie do przedstawiciela, w którym rzekomo powiedział kongresmanowi, że jest „niewolnikiem białych”

„Jesteś gorszy niż szczury z nowojorskiej kanalizacji. Mają większe mózgi niż ty. Możesz dostać pracę jako bramkarz w barze dla gejów”, Hadid podobno powiedziała Torres w wiadomości. Według publikacji, inna wiadomość brzmiała: „Upewnij się, że ubierasz się jak KKK, aby ukryć tę brzydką szarą twarz”

Na jedynym zrzucie ekranu udostępnionym przez New York Post Hadid napisała: „Jesteś po prostu niezwykłą czarną i kolorową gębą dla Izraela i AIPAC i szukasz wypłaty ponad 500 tysięcy”, odnosząc się do American Israel Public Affairs Committee.

Czytaj również:  Członkowie chwalą nowy oddział Akademii zajmujący się produkcją i technologią: "Sztuka i nauka nie tylko inspirują się nawzajem, ale i wymagają od siebie"

Torres przeszedł do historii jako pierwszy otwarcie homoseksualny czarnoskóry i latynoski członek Kongresu w 2021 roku. Od czasu ataku terrorystycznego Hamasu na Izrael 7 października, przedstawiciel bardzo głośno mówił o swoim poparciu dla Izraela.

W oświadczeniu dla New York Post, kongresmen powiedział: „Niezależnie od tego, czy jest to odczłowieczanie mnie jako gorszego od szczurów z kanalizacji NYC, czy też mówienie mi, żebym ubrał się jak KKK, aby „ukryć tę twoją szarą twarz”, pan Hadid rzucił na mnie prawie każdą rasistowską obelgę, poza nazwaniem mnie słowem na N”

Dodał: „To, że pan Hadid czuł się tak swobodnie, demonizując i odczłowieczając czarnoskórego członka Kongresu, ujawnia tragiczną prawdę o naszej polityce: jeśli jesteś osobą kolorową i proizraelską, jesteś uczciwą grą dla rasistowskich inwektyw”

Hadid, który jest Palestyńczykiem, nie jest jedynym członkiem swojej rodziny, który głośno wypowiada się przeciwko Izraelowi. Po atakach, Gigi Hadid zabrała głos na swoim Instagramie, aby podzielić się długą wiadomością wspierającą Palestynę.

„Moje myśli są ze wszystkimi dotkniętymi tą nieuzasadnioną tragedią i każdego dnia, gdy niewinne życia są odbierane przez ten konflikt – zbyt wiele z nich to dzieci” – napisała częściowo. „Mam głęboką empatię i ból serca dla palestyńskiej walki i życia pod okupacją, to odpowiedzialność, którą ponoszę każdego dnia”

Aktualizacja 20 kwietnia o 15:55 PT: Przeprosiny Hadid.

Latest Posts

Nie przegap