25 maja 2022 | 9:37pm

Naomi Campbell ma plecy Kate Moss.

Modelka wzięła na swój Instagram Stories w środę, aby pochwalić swoją przyjaciółkę za zajęcie stanowiska świadka w imieniu Johnny’ego Deppa i jego trwającej bitwy prawnej z byłą żoną Amber Heard.

„YES WAGON TELL IT !!! @ katemossagency”, napisała 52-letnia Campbell, używając pseudonimu, którego od lat używa dla 48-letniej Moss.

Naomi Campbell
Naomi Campbell wyraziła publiczne wsparcie dla Kate Moss po tym jak jej koleżanka zeznawała w imieniu byłego Johnny’ego Deppa w sądzie w środę.
Dave Benett/Getty Images

Słowom Campbell towarzyszył screengrab artykułu podsumowującego wypowiedzi Moss w sądzie, w którym modelka zaprzeczyła twierdzeniom Heard, że Depp zepchnął ją ze schodów podczas ich romansu w latach 90.

Jak wcześniej informowaliśmy, Moss została wezwana jako świadek obalający dla Deppa, 58, w jego wartym 50 milionów dolarów pozwie o zniesławienie przeciwko Heard, 36. Proces jest obecnie w szóstym i ostatnim tygodniu w Fairfax County Circuit Court w Wirginii.

Kate Moss appearing virtually in court to offer testimony for Johnny Depp
Moss, która umawiała się z Deppem w latach 90-tych, pojawiła się w sądzie praktycznie jako świadek obalający aktora.
REUTERS

„Nigdy mnie nie popchnął, nie kopnął, ani nie zrzucił ze schodów” – powiedział Moss na nagraniu z Gloucester w Anglii.

Moss powiedziała ławnikom, że spadła z lotu schodów i zraniła się podczas deszczowej nocy na Jamajce w GoldenEye Resort.

„Johnny wyszedł z pokoju przede mną i była ulewa. Wychodząc z pokoju, zsunęłam się ze schodów i uszkodziłam plecy” – zeznała.

Johnny Depp in court
Depp jest bliski zakończenia swojego procesu o zniesławienie wartego 50 milionów dolarów z byłą żoną Heard.
AP

„Krzyczałem, bo nie wiedziałem, co się ze mną stało i byłem w bólu. A [Depp] przybiegł z powrotem, żeby mi pomóc i zaniósł mnie do mojego pokoju i załatwił mi pomoc medyczną.”

Adwokat Deppa Ben Chew zapytał następnie Mossa: „Czy pan Depp zepchnął cię w jakikolwiek sposób ze schodów?”

Ona zapewniła, „Nie.”

Kate Moss posing at the 2022 Met Gala
„Nie ma nikogo, kto byłby w stanie naprawdę się mną zaopiekować”, powiedziała Moss w 2012 roku Vanity Fair „Johnny zrobił to przez pewien czas”
FilmMagic

Moss miała 20 lat, a Depp 31, gdy się poznali. Po ich rozstaniu w 1997 roku, po trzech latach randek, aktor związał się z byłą Vanessą Paradis. Depp i Paradis, 49, mają wspólne dzieci Lily-Rose, 22 i Jack, 20.

Chociaż Moss kiedyś opisała swoje rozstanie z Deppem jako „koszmar”, pozostała zdecydowanie wspierająca gwiazdę „Piratów z Karaibów”.

Czytaj również:  Big Sean i ciężarna Jhené Aiko pozują nago w parnej sesji ciążowej

„Nie ma nikogo, kto byłby w stanie naprawdę się mną zaopiekować”, powiedziała Moss w 2012 roku Vanity Fair. „Johnny zrobił to przez pewien czas”