czwartek, 25 lipca, 2024

Ostatnie posty

Negocjacje w sprawie standardów obszarowych IATSE wstrzymane bez porozumienia, negocjacje mają być kontynuowane jeszcze w czerwcu

IATSE oraz główne hollywoodzkie studia i streamerzy wstrzymali negocjacje w sprawie związkowego porozumienia o standardach obszarowych po tym, jak obie strony nie osiągnęły porozumienia w wyznaczonym wcześniej czasie.

Związek zawodowy pracowników poinformował w sobotę swoich członków, że obie strony nie doszły do porozumienia w dwutygodniowym okresie negocjacyjnym, a dodatkowe terminy negocjacji mają zostać wyznaczone na koniec czerwca. „Chciałbym podziękować Komitetowi Negocjacyjnemu ASA za ich dokładną pracę nad przygotowaniem tych negocjacji” – powiedział w oświadczeniu Matthew Loeb, międzynarodowy prezes IATSE. „Ich wkład pomógł zapewnić nam rozmach, którego potrzebujemy przy stole negocjacyjnym”

Loeb kontynuował: „Mam nadzieję, że wkrótce osiągniemy wstępne porozumienie, które członkowie będą chcieli ratyfikować”

Porozumienie w sprawie standardów obszarowych obejmuje około 20 000 członków w całych Stanach Zjednoczonych, którzy pracują poza Los Angeles, Nowym Jorkiem, Chicago i San Francisco, obejmując 23 organizacje lokalne. Najważniejsze kwestie dla tych Lokalizacji w rundzie negocjacji w 2024 r. obejmują wprowadzenie znacznych podwyżek stawek płacy minimalnej; znormalizowaną, wyższą stawkę świadczeń, która miałaby zastosowanie do wszystkich Lokalizacji; język obejmujący wykorzystanie sztucznej inteligencji; oraz zaostrzone kary finansowe za opóźnienie lub pominięcie umownie zobowiązanych okresów odpoczynku. IATSE oświadczyło również, że dąży do uwzględnienia w umowie dodatkowych dni wolnych od pracy, rozszerzenia zwolnień lekarskich, zmiany lub zniesienia niektórych sideletterów i wprowadzenia „ulepszeń w zakresie nadgodzin”

W tegorocznym cyklu negocjacji IATSE negocjuje zarówno umowę o standardach obszarowych, jak i umowę podstawową (umowę obejmującą 13 związków z Zachodniego Wybrzeża i ponad 60 000 pracowników). W połowie maja, wcześniej zaplanowany okres negocjacji umowy podstawowej również zakończył się bez porozumienia; dodatkowe daty negocjacji dla tej umowy zostały zaplanowane od poniedziałku do środy.

Umowa o standardach obszarowych, podobnie jak umowa podstawowa, wygasa 31 lipca. IATSE oświadczyło, że jest gotowe zwołać głosowanie w sprawie autoryzacji strajku, jeśli obie strony nie osiągną porozumienia do tego dnia.

Czytaj również:  Michael Kors przejmuje delikatesy Canter's serwujące jedzenie Spago Olivii Wilde, Mindy Kaling i innym gwiazdom

Latest Posts

Nie przegap