poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Netflix przejmuje globalne prawa do tajwańskiego horroru „Incantation” (wyłączność)

Horror, który Netflix udostępni 8 lipca, dołącza do rosnącej kolekcji najlepszych tajwańskich tytułów udostępnianych na całym świecie przez streamera.

'Incantation' Still

’Incantation’Dzięki uprzejmości Netflix

Netflix nabył prawa do globalnej transmisji tajwańskiego przeboju kinowego Incantation, który zostanie udostępniony na całym świecie 8 lipca. Film wszedł na ekrany kin na Tajwanie w marcu i został opisany jako „najstraszniejszy tajwański film w historii” Do tej pory zarobił w kinach 5,7 miliona dolarów (170 milionów TW$), co czyni go najlepiej zarabiającym filmem w tajwańskim box office w tym roku, a także najlepiej zarabiającym oryginalnym tajwańskim horrorem wszechczasów.

„Jestem naprawdę dumny, że Incantation zostanie udostępniony w serwisie Netflix na całym świecie, co pozwoli zmaksymalizować liczbę osób, które będą mogły go obejrzeć” – powiedział Kevin Ko, scenarzysta-producent-reżyser Incantation. „Zawsze moim marzeniem było robienie filmów, które podróżują po całym świecie i są oglądane przez każdego fana horrorów na Ziemi, nie pozwalając mu zasnąć w nocy. Nie mogę się doczekać reakcji widzów.”

Incantation odbiło się szerokim echem wśród tajwańskiej publiczności i jesteśmy podekscytowani, że możemy podzielić się tym filmem z naszymi członkami na całym świecie” – powiedziała Janelle Ong, kierownik ds. pozyskiwania chińskojęzycznych treści w Netflixie. „Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z nowym pokoleniem azjatyckich twórców, którzy tworzą filmy, które zdefiniują znaczenie horroru dla współczesnych widzów.”

Zainspirowany prawdziwą historią rodziny wyznawców kultu w Kaohsiung na Tajwanie, film został nakręcony w stylu mockumentary, przeplatany materiałami found footage i aktorami łamiącymi czwartą ścianę, by zwrócić się do widzów. Film Incantation, który stał się hitem zarówno pod względem krytyki, jak i komercji, otrzymał siedem nominacji do Taipei Film Award, w tym dla najlepszego filmu fabularnego, najlepszego reżysera i najlepszej aktorki. Zwycięzcy Taipei Film Award zostaną ogłoszeni 9 lipca, dzień po globalnym debiucie filmu w serwisie Netflix. Zapowiedziano również realizację sequela.

Czytaj również:  Neil Diamond o życiu z chorobą Parkinsona: "I Can't Really Fight This Thing, So I Had to Accept It"

Incantation to najnowszy i najbardziej udany film tajwańskiej fali horroru, zapoczątkowanej przez reżysera Cheng Wei-hao The Tag-Along w 2015 roku, a następnie The Rope Curse (2018), Detention (2019) i The Bridge Curse (2020). Znaczna część produkcji tego gatunku jest zakorzeniona w lokalnym folklorze, miejskich mitach lub przesądach, co nadaje im unikalny tajwański posmak. Bieżący rok został ogłoszony na Tajwanie „rokiem grozy”, a na ekrany kin wejdzie jeszcze wiele strasznych filmów. Rosnąca popularność tego gatunku i związana z nią mnogość produkcji przyczyniły się do odmłodzenia przemysłu filmowego na Tajwanie.

Netflix płynie na fali horrorów nie tylko na Tajwanie, ale w całej Azji. Jak podaje firma, w latach 2020-2021 oglądalność filmów science-fiction i horrorów na Netfliksie w regionie Azji i Pacyfiku wzrośnie odpowiednio o 30% i 20%. Podczas ostatniego tygodnia Geeked Week, 7 czerwca Netflix ogłosił drugie sezony koreańskiego serialu All of Us Are Dead i japońskiego Alice in Borderland, a także nowy horror z Tajlandii o nazwie School Tales: The Series. Produkcja tajwańska staje się coraz ważniejszym filarem chińskojęzycznej biblioteki Netflixa. Oprócz oryginalnych tajwańskich seriali The Victims’ Game (2020) i Light the Night (2021) oraz horrorów Incantation i The Bridge Curse, Netflix rozpoczął niedawno streaming wysokiej klasy tajwańskich filmów, takich jak The Falls, tajwański kandydat do Oscara w 2022 r., oraz Man in Love, film, który w 2021 r. przyniósł Tajwanowi największe zyski.

Biuletyny informacyjne THR

Zapisz się, aby otrzymywać codziennie wiadomości THR prosto do swojej skrzynki pocztowej

Subskrybuj Zapisz się

Latest Posts

Nie przegap