niedziela, 26 maja, 2024

Ostatnie posty

Nowy serial „Star Wars”, „The Residence” Shondy Rhimes w czołówce programów zdobywających kredyty podatkowe w Kalifornii

Siedem seriali telewizyjnych – pięć nowych i dwa przenoszące się – zostało wybranych do otrzymania 90,8 milionów dolarów w zachętach podatkowych za kręcenie w Kalifornii, stanowe biuro filmowe powiedziało w poniedziałek.

HBO, któremu przyznano 30 milionów dolarów w kredytach, wyszło na czoło w tej rundzie ulg podatkowych, a następnie Disney’s Lucasfilm (20,9 milionów dolarów), Warner Bros. Discovery (19,7 milionów dolarów, bez HBO), Netflix (14 milionów dolarów) i NBC Universal (6,2 milionów dolarów). Netflix przodował w poprzedniej rundzie ulg podatkowych i tej wcześniejszej.

Programy – na czele z Lucasfilm’s Star Wars: Skeleton Crew i Netflix’s The Residence (wyprodukowany przez Shondę Rhimes) – są na dobrej drodze do wydania łącznie 713 milionów dolarów w Kalifornii podczas produkcji. Przewiduje się, że wygenerują one łącznie 468,2 mln dolarów w kwalifikowanych wydatkach. (Definiowane jako płace dla pracowników poniżej linii i płatności dla dostawców w stanie.)

Pięć nowych programów, wśród których znajdują się Warner Bros. Discovery’s My Glory i Presumed Innocent oraz HBO’s The Sympathizer, przyjęte do programu zachęt podatkowych są pierwszymi od 2019 roku. Brak nowych seriali wybranych do udziału w programie wynikał częściowo z dużej liczby powtarzających się seriali, które już otrzymały kredyty. W lipcu 2021 roku Gov. Gavin Newsom podpisał ustawę (SB144) zwiększającą o 180 milionów dolarów finansowanie rocznego programu ulg podatkowych o wartości 330 milionów dolarów w okresie dwóch lat.

Przewiduje się, że Star Wars: Skeleton Crew będzie stanowić największe kwalifikowane wydatki spośród siedmiu seriali, z prawie 136 milionami dolarów wydatków w pierwszym sezonie. Serial, który otrzymał 20,9 mln dolarów kredytów, śledzi grupę zagubionych dzieci, które próbują odnaleźć drogę do domu. Nowy dodatek do rozszerzającego się uniwersum Star Wars z Jude’em Law w roli głównej i w reżyserii Spider-Mana, reżysera trylogii Jona Wattsa, ma zostać wydany przez Disney+ w 2023 roku.

Czytaj również:  recenzja "Ripley": Andrew Scott i Dakota Fanning w świeżym i nastrojowym podejściu Netflixa do Patricii Highsmith

„Zwiększone inwestycje w nasz program ulg podatkowych wzmacniają zdolność Kalifornii do konkurowania i kontynuowania budowania na naszym statusie jako światowej stolicy produkcji medialnej”, powiedziała dyrektor wykonawczy California Film Commission Colleen Bell w oświadczeniu. „Jesteśmy, po raz kolejny, witając nowe seriale telewizyjne w programie, co tworzy miejsca pracy i możliwości ekonomiczne tutaj w Złotym Stanie.”

SB144 zarezerwował również dodatkowe 15 milionów dolarów dla seriali przenoszących się do Kalifornii, dzięki czemu całkowite roczne finansowanie takich programów wynosi 71,1 miliona dolarów. Kryteria kwalifikacyjne zostały złagodzone, aby uwzględnić projekty, które nakręciły swój odcinek pilotażowy poza stanem. (Program wcześniej wymagał, aby seriale relokacyjne kręciły cały sezon poza Kalifornią) Killing It i Rap Sh!t – seriale relokacyjne wybrane do udziału w programie – przeniosły produkcję odpowiednio z Luizjany i Florydy.

„Jesteśmy podekscytowani, że robimy drugi sezon w Kalifornii, która nie tylko ma niesamowite załogi i najlepsze obiekty, ale jest również miejscem, gdzie znajdują się nasze dzieci”, powiedział producent wykonawczy Dan Goor w oświadczeniu.

W trakcie produkcji siedmiu projektów zatrudnionych zostanie około 1,953 członków ekipy, 545 osób z obsady oraz 21,691 aktorów drugoplanowych. Spędzą oni w Kalifornii około 559 dni filmowych.

Latest Posts

Nie przegap