czwartek, 25 lipca, 2024

Ostatnie posty

Ostatni obrót Pata Sajaka: Gospodarz „Koła fortuny” rezygnuje po czterech dekadach

Pat Sajak poprowadził swój ostatni odcinek Koła fortuny w piątek i poświęcił czas, aby podziękować widzom tego niezmiennie popularnego teleturnieju, którego był gospodarzem przez ponad 40 lat.

„Nadszedł czas, aby się pożegnać”, powiedział Sajak podczas odcinka. „Mam kilka podziękowań i podziękowań, zanim odejdę, i chcę zacząć od wszystkich oglądających. To był niesamowity przywilej być zapraszanym do milionów domów noc po nocy, rok po roku, dekada po dekadzie. Zawsze czułem, że przywilej ten wiązał się z odpowiedzialnością za utrzymanie tego codziennego półgodzinnego programu jako bezpiecznego miejsca dla rodzinnej zabawy – bez kwestii społecznych, bez polityki, mam nadzieję, że nic żenującego. Po prostu gra”

77-letni Sajak ogłosił rok temu, że ustąpi ze stanowiska gospodarza Wheel of Fortune. Ryan Seacrest przejmie rolę gospodarza syndykowanego teleturnieju począwszy od sezonu 2024-25; dołączy do niego wieloletnia współprowadząca Sajaka, Vanna White, która na razie pozostanie w programie.

White złożyła również hołd Sajakowi w filmie na Wheel of Fortune’s media społecznościowe (obejrzyj poniżej). „Nie wiem, jak wyrazić słowami to, co te ostatnie 41 lat dla mnie znaczyło”, mówi. „Kiedy zaczynałam, byłam taka zielona. Sprawiłeś, że czułam się tak komfortowo i pewnie, Pat. Sprawiłaś, że jestem tym, kim jestem, naprawdę”

Sajak po raz pierwszy poprowadził dzienną wersję NBC Wheel of Fortune w 1981 roku, a White dołączył do programu rok później. W 1983 roku zostali gospodarzami codziennej syndykowanej wersji Wheel, a przez cały okres ich kadencji program był jednym z najpopularniejszych teleturniejów w syndykacji. Sajak i White byli również gospodarzami Celebrity Wheel of Fortune ABC przez ostatnie cztery lata.

Sajak zdobył trzy nagrody Daytime Emmy dla wybitnego gospodarza teleturnieju i otrzymał nagrodę za całokształt twórczości podczas rozdania nagród w 2011 roku.

Czytaj również:  recenzja "The Vince Staples Show": Medytacja Netflixa na temat sławy ma potencjał, ale po co?

Podczas pożegnania Sajak wspomniał również o spuściźnie Wheel of Fortune’ w telewizji, mówiąc, że teleturniej stał się „miejscem, gdzie dzieci uczyły się liter, gdzie ludzie z innych krajów szlifowali swój angielski, gdzie rodziny spotykały się razem z przyjaciółmi, sąsiadami i całymi pokoleniami. Co za zaszczyt, że mogłem odegrać w tym wszystkim choćby niewielką rolę. Dziękuję, że wpuściliście mnie do swojego życia.”

Obejrzyj podpis Sajaka poniżej.

Latest Posts

Nie przegap