piątek, 24 maja, 2024

Ostatnie posty

Paramount zapłaci $122.5M za ugodę z CBS-Viacom Merger Lawsuit

Akcjonariusze wnieśli pozew w 2019 roku, twierdząc, że CBS przepłacił za Viacom, za namową Shari Redstone.

Viacom Vice-Chairwoman Shari Redstone and Viacom CEO Bob Bakish

Wiceprezes Viacomu Shari Redstone i prezes Viacomu Bob Bakish Todd Williamson/Getty Images

Paramount Global zgodził się na ugodę z pozwem akcjonariuszy, którzy twierdzili, że fuzja CBS-Viacom z 2019 roku była niesprawiedliwa dla akcjonariuszy.

Zgodnie z piątkowym zgłoszeniem papierów wartościowych, Paramount zapłaci akcjonariuszom 122,5 miliona dolarów w celu zaspokojenia roszczeń, z zastrzeżeniem długiej umowy ugody i zatwierdzenia przez Delaware’s Chancery Court.

California Public Employees’ Retirement System („CalPERS”) był głównym powodem w sporze, który również nazwał Shari Redstone i National Amusements rodziny Redstone jako pozwanych. Prezes Paramount Bob Bakish był również pozwanym, ale został usunięty z pozwu w grudniu 2020 roku.

W rzeczywistości Redstone był w centrum pozwu, który twierdził, że zarząd Viacomu zaakceptował niższą cenę za fuzję, aby zabezpieczyć priorytety Redstone’a w zakresie zarządzania (mianowicie, że spółka będzie prowadzona przez Bakisha i większość jego zespołu wykonawczego).

„Powodowie twierdzą, że gotowość powierników, którzy służyli w komitecie transakcyjnym Viacomu, aby pozwolić pani Redstone na zdominowanie ich procesu decyzyjnego sprawiła, że stali się oni służalczymi narzędziami w nieustannym dążeniu pani Redstone do połączenia Viacomu z CBS w celu realizacji jej interesów”, napisał wicekanclerz Joseph Slights w decyzji z grudnia 2020 r., zezwalając na kontynuowanie sporu.

Slights dodał w innej decyzji miesiąc później, że roszczenia „pozwalają na uzasadnione wnioskowanie, że nabycie Viacom przez CBS było motywowane nie tylko obawami pani Redstone dotyczącymi rentowności Viacom jako kontynuacji działalności, ale także jej pragnieniem kupna NAI po ich konsolidacji.”

Redstone, oczywiście, naciskał na połączenie firm, które jej ojciec, potentat Sumner Redstone, zbudował przez dziesięciolecia. Sumner Redstone zmarł w sierpniu 2020 roku w wieku 97 lat.

Fuzja CBS-Viacom stworzyła nową firmę, kierowaną przez Bakisha, o nazwie ViacomCBS, z Redstone służącym jako prezes niewykonawczy. W zeszłym roku firma zmieniła nazwę na Paramount Global.

Czytaj również:  Laurence Fishburne, Clifton Collins Jr. na pokładzie więziennego dramatu "Frank & Louis

Paramount zauważa również, że jest również w sporze sądowym z niektórymi swoimi ubezpieczycielami i dodaje, że „do czasu odzyskania wszelkich takich wpływów z ubezpieczenia, Spółka przekaże środki na ugodę, gdy staną się one wymagalne.”

Fuzja CBS-Viacom, relacje Shari Redstone z jej ojcem oraz jej wysiłki zmierzające do ponownego połączenia firm są głównym tematem nowej książki biznesowej zatytułowanej Unscripted: The Epic Battle for a Media Empire and the Redstone Family Legacy, autorstwa Jamesa B. Stewarta i Rachel Abrams.

„Wszystkie dzieci czują potrzebę udowodnienia swojej wartości. Ale ona była tu naprawdę pod ciężarem,” Stewart powiedziała The Hollywood Reporter w lutym. „Myślę, że jedna z najbardziej przejmujących scen w książce znajduje się na końcu. Shari kochała swojego ojca i desperacko pragnęła jego uznania i aprobaty. Na końcu jest przejmująca scena, w której po jego pogrzebie idzie do najbliższego powiernika ojca, starego przyjaciela i kolegi z pracy, i pyta go zasadniczo: „Myślisz, że mnie kochał?” Mówię wam, to prawie doprowadza mnie do płaczu. To takie smutne, że musiała o to zapytać.”

Biuletyny THR

Zapisz się na wiadomości THR prosto do swojej skrzynki pocztowej każdego dnia

Subskrybuj Zapisz się

Latest Posts

Nie przegap