niedziela, 19 maja, 2024

Ostatnie posty

Patti Smith dziękuje Taylor Swift za tekst „Tortured Poets Department”: „I Was Moved”

Patti Smith odpowiedziała w sobotę na niedawną wzmiankę Taylor Swift o niej w tytułowym utworze jej albumu, The Tortured Poets Department.

Swift wymienia Smith, rockową poetkę i artystkę, obok poety Dylana Thomasa, w refrenie swojej piosenki „The Tortured Poets Department”, wydanej wraz z jej imiennym albumem w piątek. Śpiewa: „Zaśmiałam ci się w twarz i powiedziałam / 'Nie jesteś Dylanem Thomasem, nie jestem Patti Smith / To nie jest Chelsea Hotel / Jesteśmy współczesnymi idiotami'”

Na Instagramie Smith zamieściła zdjęcie, na którym czyta kolekcję Dylana Thomasa, pisząc: „This is / saying I was / moved to be / mentioned in / the company / of the great / Welsh poet / Dylan Thomas. / Dziękuję, Taylor”

Thomas, dwudziestowieczny pisarz, zasłynął wierszem „Do Not Go Gentle Into That Good Night”, a także „Under Milk Wood” i „And Death Shall Have No Dominion” Smith jest najbardziej znana z piosenki „Because the Night” z 1978 roku Jej wspomnienia z 2010 roku, Just Kids, zdobyły National Book Award w kategorii literatury faktu. Hotel Chelsea, położony na Manhattanie, od dawna słynie z tego, że mieszkają w nim pisarze, malarze i inni artyści.

Swift zaprezentowała The Tortured Poets Department w piątek, początkowo zawierający 16 piosenek z dwoma utworami z udziałem Post Malone i Florence + The Machine. Dwie godziny po premierze, piosenkarka i autorka tekstów zaskoczyła fanów „podwójnym albumem”, dodając 15 kolejnych piosenek w wydaniu zatytułowanym The Anthology.

Fizyczne kopie albumu podobno zawierały wiersz Stevie Nicks, napisany dla Swift, który został umieszczony na rozkładówkach LP lub książeczkach CD.

„Dla T – i dla mnie…” brzmi nagłówek wiersza.

„Był w niej zakochany / A przynajmniej ona tak myślała / Była załamana / Może on też był / Żadne z nich nie wiedziało. Ona była zbyt gorąca, by sobie z nią poradzić / On był zbyt wysoko, by próbować – / Nie mógł jej nawet zobaczyć / Nie otwierał oczu / Ona była w drodze do gwiazd / On się nie pożegnał” – czytamy w wierszu datowanym na 13 września

Czytaj również:  Vice podpisuje umowę z Tubi na 8 oryginalnych filmów dokumentalnych

„On naprawdę nie może jej odpowiedzieć / Boi się jej / Ukrywa się przed nią / I wie – że ją rani / Ona mówi prawdę / Pisze o tym / Jest informatorem / On jest x-kochankiem / Nie ma tam nic dla niej / Ona już odeszła”

Latest Posts

Nie przegap