czwartek, 29 lutego, 2024

Ostatnie posty

Paul Haggis zeznaje w procesie o gwałt, że nigdy nie zmuszał się do działania na oskarżycielkę

Odpierając zarzuty w procesie o gwałt, nagrodzony Oscarem filmowiec Paul Haggis zeznał w czwartek, że jego oskarżyciel czasami wydawał się „skonfliktowany” podczas ich pierwszych pocałunków, ale potem zaczął przejmować inicjatywę.

Biorąc udział w drugim dniu procesu cywilnego, Haggis przedstawił kobietę, Haleigh Breest, jako chętną partnerkę w ich samotnej interakcji seksualnej.

Breest, 36, zeznała wcześniej w procesie cywilnym, że wielokrotnie i wyraźnie powiedziała Haggisowi, 69, że nie jest zainteresowana seksem z nim. Powiedziała, że scenarzysta Crash i Million Dollar Baby zmusił ją do seksu oralnego, a następnie zgwałcił, gdy błagała go, by przestał.

Według Haggisa, Breest – publicystka, która pracowała przy premierach filmowych – flirtowała z nim na afterparty po seansie w styczniu 2013 roku, zanim towarzyszyła mu na drinka w jego mieszkaniu na Manhattanie. Zgadza się, że powiedziała mu z góry, że nie spędzi nocy, ale powiedział, że to była „zabawna” uwaga.

Gdy tylko przyjechali, zaliczył ją w ciągu kilku minut.

W ciągu wielu godzin zeznań Haggis przyznał, że Breest był czasem niechętnie nastawiony do tego, co według niego było pięcioma różnymi epizodami pocałunków.

Powiedział, że w pewnym momencie powiedział jej: „Jeśli chcesz coś zrobić, zrób to. Jeśli nie chcesz tego robić, nie rób tego”

„Wydawała się w jakiś sposób skonfliktowana” – powiedział Haggis.

Ale z każdym pocałunkiem, powiedział, Breest wydawała się zyskiwać pewność siebie i uspokajała go, inicjując pocałunek, gdy wyrażał ambiwalencję, którą zaczął odczuwać.

Do czasu, gdy dotarli do sypialni gościnnej, Breest wydawał się „pewny siebie”, gdy zaczęli się całować i ostatecznie wylali się na łóżko w pokoju gościnnym, powiedział Haggis. Przypomniał sobie, że „zachichotała”, gdy ich aktywność fizyczna stała się bardziej gorąca i zrzucili z siebie trochę ubrań.

Powiedział, że w końcu przeniosła go na pozycję, aby otrzymać seks oralny, mówiąc: „Jestem w tym dobra”

Czytaj również:  recenzja "Didi": Zwycięski i dobrze zagrany azjatycko-amerykański dramat Seana Wanga o dojrzewaniu

„Sposób, w jaki to powiedziała, był w pewnym sensie uroczy”, powiedział Haggis.

Powiedział, że „nie ma wiedzy” i „nie pamięta”, że penetrował ją dopochwowo.

„Nie wiedziałem, czy to miało miejsce, czy nie”, powiedział.

Powiedział, że zasnął i ostatecznie poszedł do swojej sypialni, gdy ona spała. Kiedy rano odkrył, że jej nie ma, był rozczarowany, że nie zostawiła notatki ze swoim numerem telefonu, powiedział.

Według relacji Breest, nie odwzajemniła ona dwóch prób pocałowania jej przez Haggisa, raz, gdy przyszpilił ją do lodówki, ale nie wyszła, bo nie chciała urazić częstego gościa premiery. Zeznała, że później popchnął ją na łóżko, ściągnął z niej ubranie, agresywnie zażądał seksu oralnego i – po wzięciu przez nią prysznica – zgwałcił.

Haggis wysłał do niej maila następnego dnia w sprawie zdjęć z premiery poprzedniej nocy. Powiedział, że ma nadzieję, że odpowiedź będzie zawierała jej numer. Nie było.

Kiedy spotkali się na innej imprezie 10 dni później, była uśmiechnięta i przyjazna, wspominał Haggis, dodając, że ich spotkanie było „trochę niezręczne”, jak to się czasem zdarza po pierwszym doświadczeniu seksualnym z kimś.

Powiedział, że dwa dni później zdecydował, że była „zbyt niedojrzała emocjonalnie” i przestał odpowiadać na jej maile.

Po tym, Haggis powiedział, Breest byłaby „zauważalnie nieobecna” w jej zwykłym stanowisku na czerwonym dywanie, ilekroć przyprowadził dziewczynę na wydarzenia, w których pracowała. Ale powiedział, że była przyjazna i zachowywała się normalnie, gdy nie miał kobiety na ramieniu w ciągu 4 i pół roku między ich seksualnym spotkaniem a złożeniem jej pozwu.

Powiedział, że nigdy nie powiedział nikomu o swojej nocy z Breestem. Kiedy jego prawnik zapytał go, jak często o tym myśli, odpowiedział: „Szczerze mówiąc, nigdy”

Haggis został również zapytany, dlaczego sprzeciwił się dostarczeniu DNA w związku z pozwem.

Czytaj również:  Critic's Notebook: Emocjonalny rollercoaster podczas 65. edycji nagród Grammy

Powiedział, że jego jedyną obawą było to, że wpadnie ono w ręce scjentologów, ponieważ miał „rosnące podejrzenie”, że mieli oni rolę w pozwie. Jego obrona zasugerowała, że sprawa jest zemstą za publiczną krytykę Kościoła Scjentologii przez Haggisa, który opuścił w 2009 roku.

Kościół i prawnicy Breesta nazwali ten argument fałszywą teorią spiskową.

Prawnicy Haggisa zgodzili się, że Breest nie ma żadnych powiązań ze scjentologią. Żaden ze świadków nie zeznał, że posiada konkretny dowód łączący kościół z jej prawnikami lub z czterema kobietami innymi niż Breest, które zeznały, że Haggis również je seksualnie napastował.

Haggis zaprzeczył zarzutom pozostałych kobiet w emocjonalnym zeznaniu, dodając, że czuł się „upokorzony” podczas zeznawania o oskarżeniach, gdy jego dorosłe córki obserwowały to z widowni sali sądowej. W pewnym momencie poprosił o krótką przerwę, wychodząc z sądu z ramieniem jednej z córek.

„Jestem przerażony”, powiedział później ławie przysięgłych, „ponieważ nie wiem, dlaczego kobiety, dlaczego ktokolwiek, miałby kłamać o takich rzeczach.”

Associated Press generalnie nie podaje nazwisk osób, które twierdzą, że zostały zaatakowane seksualnie, chyba że zgłoszą się publicznie, co zrobił Breest.

Latest Posts

Nie przegap