12 sierpnia 2022 | 15:53pm

Paulina Porizkova nie przyjmuje krytyki ageistów na leżąco.

W piątek, 57-letnia supermodelka wzięła na Instagram, aby odegrać się na chirurgu plastycznym, który rzekomo wskazał wszystko „nie tak” z jej twarzą w poście, który „od tego czasu został usunięty.”

Dzieląc się zbliżeniem swojego zdjęcia, Porizkova napisała, że odkryła, że to samo zdjęcie zostało ponownie umieszczone przez chirurga, który poszedł dalej „[discuss] szczegółowo, co [she] trzeba było zrobić.”

„Tych kłopotliwych zagłębień pod moimi policzkami można było się pozbyć za pomocą wypełniaczy, botoksu na czoło, tych zmarszczek z boku ust i strun na szyi, a także całej masy laserów, aby wszystko napiąć, wygładzić i zacieśnić”, przypomniała sobie post, w którym zaznaczono.

„To jest to, z czym starsza kobieta w oczach opinii publicznej ma do czynienia. Powiedziano mi, że moja twarz wymaga 'naprawy’ To jakoś poszło 'źle’ przez starzenie się”, kontynuowała piękność Sports Illustrated Swimsuit. „Czy można się dziwić, że większość z nas, która ma środki, ucieka się do pewnych form naprawiania tego, co mówi się nam, że jest zepsute?”

Porizkova, która w 2021 roku pozowała „nago z przodu” (i bez retuszu) na okładce Vogue Czechosłowacja, poszła na podzielić się niechirurgicznymi procedurami, które przeszła „dla rekordu” – w tym zabiegi laserowe i Plasma Pen, z których oba mówiła wyłącznie o Page Six Style w czasie.

„Chciałabym znaleźć równowagę pomiędzy tym, że jestem dumna z tego, że wyglądam na swój wiek, a tym, że czasami mogę czuć się ładnie. W mojej pracy spotykam się z własną twarzą w niemal nienaturalnych szczegółach – i chociaż przyszło mi zaakceptować większość z nich, wciąż mam problem z zaakceptowaniem wszystkiego”, kontynuowała w swoim najnowszym poście.

Czytaj również:  Kourtney Kardashian przygryza wargę Travisa Barkera na zdjęciach pełnych PDA
Paulina Porizkova outdoor selfie
Porizkova słynie z postów bez filtrów w mediach społecznościowych.
Instagram/ Paulina Porizkova

„Ale mówienie kobiecie, co 'musi’ zrobić sama, aby być postrzegana jako atrakcyjna, niezależnie od tego, czy chodzi o kolor włosów, makijaż, kremy do skóry czy ubrania – lub bardziej inwazyjne opcje – to zawstydzanie jej. Za każdym razem, gdy złapiesz się na tym, że myślisz lub mówisz „wiesz, powinnaś…” do przyjaciółki, zatrzymaj się na chwilę. Jeśli ona nie poprosi o pomoc, to czy ty naprawdę pomagasz?”

Porizkova zakończyła swój długi podpis prosząc swoich zwolenników o „znalezienie tego, co uważasz za piękne w swoich przyjaciołach i wskazanie tego”, ponieważ „najlepszym sposobem na wspieranie siebie nawzajem jest celebrowanie tego, co już jest.”

Paulina Porizkova young photo
Porizkova, która zajmuje się modelingiem od 13 roku życia, była jedną z najbardziej popularnych modelek w latach 80.
Toronto Star via Getty Images

Dodała również kilka swoich charakterystycznych hashtagów, w tym #betweenjloandbettywhite, #acceptance, #graypride i #yourebeautifuljustthewayyouare.

Znani przyjaciele zważyli się w komentarzach, z Lisą Rinną wykrzykującą, „Hi Beauty!!!” i Nigelem Barkerem piszącym, częściowo, „You can’t fix perfection.”

„Obyśmy wszyscy mieli to szczęście, że mamy twoje naturalne piękno wewnątrz i na zewnątrz. A przy okazji – życzliwość i człowieczeństwo to piękno, którego nie można kupić i które się nie starzeje” – dodała znana makijażystka Sandy Linter.

Paulina Porizkova selfie
O swojej urodzie i sposobie pielęgnacji skóry otworzyła w wywiadzie dla Page Six Style z 2021 roku.
Instagram/ Paulina Porizkova

Szczere treści Porizkovej, które często biorą na cel społeczny standardy piękna, pomogły jej zebrać ponad 800 000 obserwujących na Instagramie (i licząc); „Im więcej publikowałam rzeczywistości i prawdziwej mnie, tym więcej ludzi na to reagowało”, powiedziała nam w 2021 roku.

„Myślę, że zrobiliśmy ogromny postęp w akceptacji wszystkich rodzajów piękna… Ale wiek, ageizm, to jakby ostatnia granica.”