16 lipca 2022 r. | 10:00

Rick Astley nie żałuje przejścia na emeryturę w wieku 27 lat po zdobyciu globalnej sławy w latach 80. dzięki przebojowi „Never Gonna Give You Up”.

„W pewnym sensie czuję, że gdybym tego nie zrobił, to bym się samookaleczył”, mówi Page Six urodzony w Anglii piosenkarz, przyznając, że jego serce „nie było już w tym” i nadszedł czas, aby ruszyć dalej.

„Problem z muzyką pop polega na tym”, zauważa, „że kiedy jesteś w prawdziwym popowym świecie, tak jak ja byłem, to każda minuta i godzina każdego dnia albo nic.

„I nie ma żadnej przerwy pomiędzy, ponieważ wszyscy inni robią wszystko, więc ty musisz robić wszystko.”

56-latek dodaje, że przez drzwi zawsze przechodziły świeże twarze chętne do robienia rzeczy, których on nie robił.

„Byłem, kiedy zaczynałem, ale nie byłem na końcu, więc po prostu pomyślałem, nie kocham tego wystarczająco.”

„Never Gonna Give You Up” ma ponad miliard wyświetleń.

W 1987 roku Astley wydał singiel „Never Gonna Give You Up” ze swojego debiutanckiego albumu. Piosenka osiągnęła nr 1 w 25 krajach. Później pojawiły się kolejne hity, takie jak „Together Forever” i imienny utwór z albumu, „Whenever You Need Somebody”, ale w 1994 roku Astley miał już dość. Kolejne lata spędził na wychowywaniu córki, Emilie, z żoną Lene Bausager.

Około 2007 roku Astley stał się tematem wirusowego mema internetowego znanego jako rickrolling. Użytkownicy klikają na pozornie niezwiązany link tylko po to, by zostać doprowadzonym do wszechobecnej piosenki Astleya, „Never Gonna Give You Up”, i w ten sposób oficjalnie zostali „Rickrolled”.

Astley jest spokojny o cały ten wirusowy fenomen, który nie wykazuje żadnych oznak słabnięcia.

Czytaj również:  Ariana Grande dzieli się ciałopozytywnym wideo Lizzo po obronie "cienkiej" ramy
Rick Astley.
Astley śpiewa wszystkie swoje hity na obecnej trasie.
Getty Images

„Oczywiście niektórzy ludzie są chorzy na śmierć od całej sprawy Rickrollingu i wszystkiego, co ma z tym związek lub ze mną, ale myślę, że po prostu muszę mieć trochę dystansu do tego”, wyjaśnia. „Nasza córka właściwie postawiła mnie w tej kwestii prosto. Po piętnastu latach powiedziała 'look just remember it’s kind of got nothing to do with you'”

Kontynuuje: „A ja byłem trochę jak, 'Co masz na myśli?’ i nie mogłem zrozumieć o czym ona mówi, a wszystko co próbowała mi przekazać to to, że to tylko rzecz w internecie. W przyszłym tygodniu będzie to coś innego, i OK, to się trzyma i znalazło swoje małe miejsce w Internecie, ale miała całkowitą rację, kiedy to znajdzie się w Internecie, nie należy już do ciebie.”

Astley jest obecnie w trasie, wspierając New Kids on the Block, wraz z Salt-N-Pepa i En Vogue.

„Niesamowite jest to, że The New Kids on the Block występują jako pierwsi, więc kiedy ja już tam wchodzę, tłum jest w pełnym rozkwicie, więc jest to świetna zabawa” – mówi. „To była naprawdę fajna rzecz do zrobienia na lato”.

Rick Astley
Astley wydał swój debiutancki album w 1987 roku.
Redferns

„Powiedziałem chłopakom [New Kids on the Block], jednym z głównych powodów, dla których powiedziałem tak, było to, że chciałem po prostu wyjść i dobrze się bawić po COVID i po prostu nie czuć presji tego, co wszyscy…. Po tym, co świat przeszedł przez ostatnie kilka lat, myślę, że priorytetem jest po prostu dobrze się bawić”, mówi.

Trasa pojawi się w KeyBank Center w Buffalo w niedzielę, 17 lipca.