środa, 24 lipca, 2024

Ostatnie posty

Plan zdrowotny SAG-AFTRA obejmujący leczenie niepłodności od 2025 r

SAG-AFTRA Health Plan wkrótce doda świadczenia związane z leczeniem niepłodności do swojej oferty, oświadczyła rada powiernicza w sobotę.

40-osobowa rada – składająca się w równym stopniu z przedstawicieli kierownictwa i związku wykonawców – jednogłośnie zatwierdziła zmianę, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 roku. Począwszy od tego roku, uczestnicy planu i małżonkowie, którzy biorą udział w planie, kwalifikują się do „medycznie niezbędnego” leczenia niepłodności. Plan nawiązał współpracę z Carrot Fertility, platformą świadczeń i siecią dostawców, aby zaoferować leczenie i leki na receptę „bez udziału w kosztach do maksymalnej kwoty 30 000 USD w ciągu całego życia rodziny” z dostawcami Carrot, podano w komunikacie.

Począwszy od 2025 r., świadczenie to umożliwi uczestnikom i małżonkom objętym ubezpieczeniem, którzy otrzymają diagnozę niepłodności, dostęp do „zespołu opieki” w Carrot i otrzymanie objętych ubezpieczeniem zabiegów IVF, IUI i terapii lekowej na receptę, wśród innych usług. Dodatkowe szczegóły będą dostępne w dokumencie, który zostanie przekazany uczestnikom pod koniec lata.

Według rzecznika SAG-AFTRA Health Plan, wcześniej zapewniał pokrycie kosztów leczenia niepłodności przed redukcją świadczeń, która miała miejsce w 2003 roku. Od tego czasu uczestnicy prosili o tę ochronę, a powiernicy odpowiedzieli na te telefony, dodając świadczenia.

Dzięki temu dodatkowi SAG-AFTRA dołącza do planów emerytalnych i zdrowotnych Amerykańskiej Gildii Producentów i Scenarzystów oraz Planu Emerytalnego i Zdrowotnego Amerykańskiej Gildii Reżyserów i Producentów, zapewniając świadczenia z tytułu niepłodności. Te dwa plany dodały pokrycie niepłodności w 2022 roku. (Plany emerytalne i zdrowotne przemysłu filmowego nie odpowiedziały na zapytania The Hollywood Reporter o to, czy obejmuje leczenie niepłodności do czasu publikacji)

Ostatecznie jednak tylko niewielki procent członków związku SAG-AFTRA odniesie korzyści. Przed strajkiem SAG-AFTRA w 2023 r. około 25 000 członków związku kwalifikowało się do objęcia planem zdrowotnym. (W 2023 r. około 160 000 wykonawców było członkami, co sugeruje, że prawie 16 procent związku kwalifikowało się przed strajkiem) W tym roku, zgodnie z kryteriami kwalifikowalności Planu, członkowie SAG-AFTRA muszą zarabiać co najmniej 27 000 USD lub przepracować 104 dni w ciągu czterech kolejnych kwartałów, aby uczestniczyć w Planie Zdrowotnym.

Czytaj również:  Przyszłość Thora po scenach postkredytowych "Miłości i Gromu

Latest Posts

Nie przegap