sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

Prezenter Univision Jorge Ramos mówi, że wywiad z Trumpem „poddaje w wątpliwość niezależność naszego działu wiadomości”

Weteran Univision Jorge Ramos stał się najnowszym prominentnym członkiem latynoskiej społeczności, który skrytykował sieć za kontrowersyjny wywiad z byłym prezydentem Donaldem Trumpem, który przez niektórych został uznany za zbyt przyjazny.

Pisząc w sobotnim felietonie na swojej stronie internetowej, Ramos powiedział, że rozmowa Trumpa z weteranem dziennikarstwa Enrique Acevedo z 9 listopada „poddała w wątpliwość niezależność naszego działu wiadomości i wywołała dyskomfort i niepewność w newsroomie”

„Nie możemy normalizować zachowań, które zagrażają demokracji i społeczności latynoskiej, ani oferować Trumpowi otwartego mikrofonu do rozpowszechniania jego kłamstw i teorii spiskowych” – dodał Ramos. „Musimy kwestionować i weryfikować wszystko, co mówi i robi. Dlatego bardzo niebezpieczne jest nie konfrontowanie się z Trumpem. I dlatego naszym moralnym obowiązkiem jest konfrontowanie się z nim za każdym razem, gdy jest ku temu dziennikarska okazja. Ale rozumiem, że nie wszyscy się z tym zgadzają i otwieram debatę tutaj”

Ramos trafił na pierwsze strony gazet podczas pierwszej kampanii prezydenckiej Trumpa za konfrontację z ówczesnym kandydatem na temat jego poglądów na temat meksykańskich imigrantów. W 2015 r. Trump powiedział, że Meksyk wysyła do Stanów Zjednoczonych „narkotyki”, „przestępczość” i „gwałcicieli”.

Podczas konferencji prasowej w stanie Iowa Trump wyrzucił Ramosa po tym, jak ten próbował zadać biznesmenowi kilka pytań. Ramos zauważa w swojej kolumnie, że po tym szeroko nagłośnionym incydencie Trump wpuścił go z powrotem na konferencję prasową i pozwolił mu zadawać pytania. Następnie Ramos skonfrontował się z prezydentem w sprawie jego planu budowy muru na granicy z Meksykiem i deportacji nieudokumentowanych migrantów i przewidział, że Trump nie zdobędzie głosów Latynosów.

„Naszym zadaniem jako dziennikarzy jest kwestionowanie tych, którzy są u władzy” – napisał Ramos. „To właśnie robią reporterzy. To właśnie robiłem w Iowa i to robiłem z Trumpem, odkąd ogłosił swoją pierwszą kampanię prezydencką.”

Televisa-Univision została poddana kontroli w następstwie wywiadu, a The Washington Post donosi, że Demokraci byli zaniepokojeni tonem wywiadu i wściekli, że reklamy, które administracja Bidena zakupiła do uruchomienia podczas wywiadu, zostały anulowane w ostatniej chwili.

Czytaj również:  gwiazda 'Euphoria' Jacob Elordi poprowadzi miniserial o II wojnie światowej dla Sony's Curio Pictures

Dyrektor generalny TelevisaUnivision, Wade Davis, odniósł się do reakcji w notatce służbowej z zeszłego wtorku, mówiąc, że firma będzie nadal przyjmować bezpartyjne podejście do wiadomości i podkreślając, że wywiad z Trumpem był pierwszym wywiadem z republikańskim prezydentem, byłym lub obecnym, w Univision od 22 lat, oraz że przeprowadzono wywiad z Trumpem, ponieważ jest on „obecnym liderem republikanów, zgodnie z sondażami” Davis powiedział, że sieć skontaktowała się z prezydentem Bidenem w celu przeprowadzenia wywiadu.

Davis dodał: „Univision nie jest narzędziem żadnej partii ani organizacji. Univision jest niezależną organizacją informacyjną i nie powstrzymają nas partykularne interesy i rzecznictwo oparte na programie. Naszą odpowiedzialnością jest nasza publiczność; jesteśmy mocno zaangażowani w to i utrzymamy kurs.”

Po wyemitowaniu wywiadu z Trumpem, prezenter Univision León Krauze opuścił firmę, wywołując pytania o to, czy jego odejście, dokonane w czasie, gdy Krauze miał jeszcze czas na kontrakt, było związane z wywiadem.

W poniedziałek Kongresowy Klub Latynoski poprosił o spotkanie z Davisem, wyrażając obawy dotyczące „zapobiegania rozprzestrzenianiu się dezinformacji w społecznościach latynoskich”

Tymczasem John Leguizamo wezwał do bojkotu Univision.

Latest Posts

Nie przegap