poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

Prezes Live Nation Michael Rapino przedłużył kontrakt na 5 lat

Dyrektor generalny Live Nation Michael Rapino podpisał nowy pięcioletni kontrakt z gigantem wydarzeń na żywo i właścicielem Ticketmaster i Roc Nation, utrzymując go u steru firmy do końca 2027 roku.

Umowa zawiera znaczny wzrost wynagrodzenia dla Rapino, z roczną docelową wypłatą w wysokości 30 milionów dolarów, jeśli spełnione zostaną kryteria wydajności (rzeczywista liczba może być wyższa lub niższa, w zależności od wyników firmy).

Wynagrodzenie Rapino pozostaje niezmienione w stosunku do jego ostatniego kontraktu i wynosi 3 miliony dolarów rocznie, ale roczny docelowy bonus gotówkowy jest podbijany z 6 milionów dolarów rocznie w ramach poprzedniej umowy do 17 milionów dolarów rocznie w ramach nowej umowy. Począwszy od 2023 roku, Rapino będzie również uprawniony do corocznego przyznawania akcji zastrzeżonych o wartości nie mniejszej niż 10 milionów dolarów. Zarówno w przypadku RSU, jak i premii pieniężnej, wskaźniki wydajności będą wykorzystywane do obliczenia ostatecznej wypłaty. Według kopii umowy złożonej w SEC, RSU oparte będą na cenie akcji Live Nation.

Rapino otrzyma również jednorazowy bonus za podpisanie umowy w wysokości 6 milionów dolarów oraz kilka czasowych RSU. Nowa umowa została przyjęta jednogłośnie przez zarząd Live Nation, przy czym Rapino wstrzymał się od głosu.

„Rapino z powodzeniem sterował Live Nation przez dwa lata pandemii zamknięcia, wyłaniając się lepiej niż kiedykolwiek i na tempie dla rekordowego roku w 2022 z ponad 100 milionami fanów w 45 krajach”, firma powiedziała w oświadczeniu w czwartek. „Podobnie jak w przypadku poprzednich umów, 90% całkowitego wynagrodzenia Rapino jest związane z ciągłym wzrostem i dostarczaniem wartości dla akcjonariuszy. Live Nation ma długą historię dostarczania wartości zarówno dla artystów, jak i akcjonariuszy – w ciągu ostatnich 10 lat Live Nation zainwestowało ponad 45 miliardów dolarów, aby zapłacić artystom i promować ich występy, a akcje firmy odnotowały średnioroczny zwrot w wysokości 25%, ponad dwukrotnie przekraczając zwrot z S&P 500.”

Czytaj również:  Sieć podcastów Rooster Teeth sprzedana agencji Night Talent

CEO dołączył do Live Nation w 2005 roku, pasterzując jego fuzję z Ticketmasterem w 2009 roku. Ostatni raz podpisał kontrakt w 2017 roku.

Live Nation miał rok odbicia, ponieważ koncerty na żywo i inne wydarzenia powróciły do post-pandemicznej normy. W I kwartale odnotowała przychody w wysokości 1,8 miliarda dolarów, co oznacza wzrost z 290 milionów dolarów w tym samym kwartale rok wcześniej. Liczba fanów uczestniczących w wydarzeniach nadal nie wróciła do poziomu z 2019 roku, ale spiętrzony popyt oznacza, że firma wydobywa więcej na klienta niż wcześniej.

Latest Posts

Nie przegap