sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

Profile kategorii Emmy: Variety Talk Series i Variety Sketch Series

VARIETY TALK SERIES

The Daily Show With Trevor Noah (Comedy Central)

25. sezon programu – piąty z rzędu nominowany w tej kategorii, jedna z czterech nominacji w tym roku – wyemitowany w nowym studiu na Times Square i z tak różnymi gośćmi jak Anthony Fauci, Monica Lewinsky i Greta Thunberg. Profil Noah z pewnością również wzrósł, ponieważ poprowadził Grammy i White House Correspondents’ Dinner.

The Daily Show With Trevor NoahDzięki uprzejmości Comedy Central

Jimmy Kimmel Live! (ABC)

Dziekan late night, którego show zbliża się do 20-lecia, miał barwny sezon, podczas którego wymieniał się sztabkami z Marjorie Taylor Greene i Lauren Boebert, a w prima aprilis pokazał się z Jimmym Fallonem. Niestety, jest to jego jedyna nominacja w tym roku; każdy z jego konkurentów ma ich więcej.

Jimmy Kimmel Live!Dzięki uprzejmości Erica McCandlessa/ABC

Last Week Tonight With John Oliver (HBO)

Prowadzony przez Brytyjczyka program – w tym roku jedyny nominowany, który emitowany jest tylko raz w tygodniu, przez pół godziny – zdobył tę nagrodę sześć lat z rzędu. Z zaledwie pięcioma nominacjami – w tym za pisanie i reżyserię, ale najmniej od 2015 roku, i liczbą wyrównaną w tym roku przez program Stephena Colberta – może być jednak zagrożony?

The Late Show With Stephen Colbert (CBS)

To szósta z rzędu nominacja dla programu (Colbert dwukrotnie wygrał za The Colbert Report) za sezon, w którym stracił EP Chrisa Lichta na rzecz CNN, zadebiutował nową sekwencją tytułową i powitał Stephena Sondheima na krótko przed jego śmiercią. W tej kategorii przyznaje się pięć nagród (najwięcej w historii), w tym za scenariusz i reżyserię.

Late Show ze Stephenem ColbertemDzięki uprzejmości Scotta Kowalchyka/CBS

Late Night With Seth Meyers (NBC)

Wyborcy Emmy najwyraźniej przyjrzeli się, cóż, bliżej temu programowi o 12:30, który Meyers prowadzi od 2014 roku, a za sezon z udziałem gwiazd popu, urzędników państwowych (Hillary Clinton, Justice Sonia Sotomayor) i poprzedniego gospodarza Davida Lettermana, nominowali go w tej kategorii (po raz pierwszy) i reżyserii (nigdy wcześniej nie otrzymał wielu nominacji w jednym roku).

Late Night with Seth MeyersDzięki uprzejmości Lloyda Bishopa/NBC

VARIETY SKETCH SERIES

A Black Lady Sketch Show (HBO)

Czytaj również:  producent dokumentu "White Hot" Abercrombie ma opcje na książkę o potentacie z Vegas, Steve'ie Wynnie

Prowadzony przez Robin Thede showcase dla czarnych komików był nominowany za wszystkie trzy sezony (każdy z nich składa się z sześciu półgodzinnych odcinków). W tym sezonie, jak zawsze, nie zabrakło cameosów (w tym jednego od Quinta Brunson, która ma teraz swoje własne nominacje) i przyniosło pięć nominacji (co stanowi najwyższy wynik w serii), w tym za scenariusz i reżyserię.

Saturday Night Live (NBC)

Kultowe show Lorne’a Michaelsa, które wygrywało w każdym z ostatnich pięciu lat, ma za sobą 47. sezon – pierwszy dla komediowego tria Please Don’t Destroy i ostatni dla Kate McKinnon, Aidy Bryant i Pete’a Davidsona. Dziewięć nominacji, w tym za scenariusz i reżyserię, to najlepszy wynik w kategorii, ale liczba nominacji aktorskich spadła z 11 w zeszłym roku do trzech.

Saturday Night LiveDzięki uprzejmości Will Heath/NBC

Ta historia po raz pierwszy pojawiła się w lipcowym samodzielnym wydaniu magazynu The Hollywood Reporter.

Latest Posts

Nie przegap