niedziela, 25 lutego, 2024

Ostatnie posty

Prognoza Feinberga: Zaktualizowane prognozy podczas głosowania na Oscary

PLEASE NOTE: Ta prognoza, przygotowana przez redaktora wykonawczego ds. nagród The Hollywood Reporter, Scotta Feinberga, odzwierciedla najlepszą próbę przewidzenia zachowania Akademii Filmowej, a nie jego osobiste preferencje. Dochodzi on do tych rankingów poprzez konsultacje z wyborcami i osobami z branży, analizę kampanii marketingowych i nagrodowych, wyniki ceremonii rozdania nagród poprzedzających Oscary oraz historię samej ceremonii.

Best Picture

Przewidywana kolejność zakończenia
1. Wszystko wszędzie naraz (Daniel Kwan, Daniel Scheinert & Jonathan Wang)
2. All Quiet on the Western Front (Malte Grunert)
3. Top Gun: Maverick (Jerry Bruckheimer, Tom Cruise, David Ellison & Christopher McQuarrie) – podcast (Bruckheimer)
4. Tár (Todd Field, Scott Lambert & Alexandra Milchan)
5. The Banshees of Inisherin(Graham Broadbent, Peter Czernin & Martin McDonagh) – post podcastu wkrótce (McDonagh)
6. Elvis (Gail Berman, Baz Luhrmann, Catherine Martin, Pamela McCormick & Schuyler Weiss)
7. The Fabelmans(Kristie Macosko Krieger, Tony Kushner & Steven Spielberg) – podcast (Spielberg)
8. Triangle of Sadness (Philppe Bober & Erik Hemmendorff)
9. Avatar: Droga wody (James Cameron & Jon Landau)
10. Women Talking (Dede Gardner, Jeremy Kleiner & Frances McDormand)

Best Director

1. Daniel Kwan & Daniel Scheinert (Everything Everywhere All at Once)
2. Steven Spielberg (The Fabelmans) – podcast
3. Todd Field (Tár)
4. Martin McDonagh (The Banshees of Inisherin) – post podcastu wkrótce
5. Ruben Östlund (Triangle of Sadness)

Best Actor

Przewidywana kolejność zakończenia
1. Austin Butler (Elvis) – post podcastu wkrótce
2. Brendan Fraser (The Whale) – post podcastu wkrótce
3. Colin Farrell (The Banshees of Inisherin) – podcast
4. Bill Nighy (Living)
5. Paul Mescal (Aftersun)

Best Actress

Przewidywana kolejność zakończenia
1. Cate Blanchett (Tár) – podcast 1 i 2
2. Michelle Yeoh (Everything Everywhere All at Once) – podcast
3. Andrea Riseborough (To Leslie)
4. Michelle Williams (The Fabelmans) – podcast
5. Ana de Armas (Blonde)

Najlepszy aktor drugoplanowy

Przewidywana kolejność zakończenia
1. Ke Huy Quan (Everything Everywhere All at Once) – podcast
2. Barry Keoghan (The Banshees of Inisherin)
3. Brendan Gleeson (The Banshees of Inisherin)
4. Judd Hirsch (The Fabelmans)
5. Brian Tyree Henry (Causeway)

Najlepsza aktorka drugoplanowa

Przewidywana kolejność zakończenia
1. Jamie Lee Curtis (Everything Everywhere All at Once)
2. Kerry Condon (The Banshees of Inisherin)
3. Angela Bassett (Czarna Pantera: Wakanda Forever) – podcast
4. Stephanie Hsu (Everything Everywhere All at Once) – podcast
5. Hong Chau (The Whale)

Najlepszy Scenariusz Adaptowany

Projected Order of Finish
1. All Quiet on the Western Front (Edward Berger, Lesley Paterson & Ian Stokell)
2. Women Talking (Sarah Polley)
3. Top Gun: Maverick (Ehren Kruger, Christopher McQuarrie & Eric Warren Singer)
4. Glass Onion: A Knives Out Mystery (Rian Johnson)
5. Living (Kazuo Ishiguro) – podcast

Czytaj również:  Hulu wybiera 'Alphabetical Diaries' Sheili Heti (Exclusive)

Najlepszy Scenariusz Oryginalny

Przewidywana kolejność zakończenia
1. Everything Everywhere All at Once (Daniel Kwan & Daniel Scheinert)
2. The Banshees of Inisherin (Martin McDonagh) – post w podcaście wkrótce
3. Tár (Todd Field)
4. The Fabelmans (Tony Kushner & Steven Spielberg) – podcast (Spielberg)
5. Triangle of Sadness (Ruben Östlund)

Najlepszy długometrażowy film animowany

Przewidywana kolejność zakończenia
1. Guillermo del Toro’s Pinocchio (Alex Bulkley, Guillermo del Toro, Mark Gustafson & Gary Ungar) – podcast 1 i 2 (del Toro)
2. Turning Red (Lindsey Collins & Domee Shi)
3. Puss in Boots: Ostatnie życzenie (Joel Crawford & Mark Swift)
4. Marcel the Shell with Shoes On (Dean Fleischer Camp, Andrew Goldman, Elisabeth Holm, Caroline Kaplan & Paul Mezey)
5. The Sea Beast (Jed Schlanger & Chris Williams)

Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny

Przewidywana kolejność zakończenia
1. Navalny (Diane Becker, Shane Boris, Melanie Miller, Odessa Rae & Daniel Roher)
2. Fire of Love (Shane Boris, Sara Dosa & Ina Fichman)
3. All the Beauty and the Bloodshed (Howard Gertler, Nan Goldin, Yoni Golijov, John Lyons & Laura Poitras)
4. All That Breathes (Teddy Leifer, Aman Mann & Shaunak Sen)
5. A House Made of Splinters (Monica Hellström & Simon Lereng Wilmont)

Najlepszy międzynarodowy film fabularny

Przewidywana kolejność zakończenia
1. All Quiet on the Western Front (Niemcy) – Edward Berger
2. Close (Belgia) – Lukas Dhont
3. EO (Polska) – Jerzy Skolimowski
4. Argentyna, 1985 (Argentyna) – Santiago Mitre
5. The Quiet Girl (Irlandia) – Colm Bairéad

Best Cinematography

Przewidywana kolejność zakończenia
1. All Quiet on the Western Front (James Friend)
2. Elvis (Mandy Walker)
3. Tár (Florian Hoffmeister)
4. Empire of Light (Roger Deakins)
5. Bardo, Fałszywa kronika garści prawd (Darius Khondji)

Czytaj również:  Jak Knight, komik stand-upowy, pisarz i aktor, zmarł w wieku 28 lat

Najlepszy projekt kostiumów

Przewidywana kolejność zakończenia
1. Elvis (Catherine Martin)
2. Black Panther: Wakanda Forever (Ruth E. Carter) – podcast
3. Everything Everywhere All at Once (Shirley Kurata)
4. Babylon (Mary Zophres)
5. Mrs. Harris Goes to Paris (Jenny Beavan)

Najlepszy montaż filmowy

Przewidywana kolejność zakończenia
1. Everything Everywhere All at Once (Paul Rogers)
2. Elvis (Matt Villa & Jonathan Redmond)
3. Top Gun: Maverick (Eddie Hamilton)
4. The Banshees of Inisherin (Mikkel E. G. Nielsen)
5. Tár (Monika Willi)

Najlepszy makijaż i stylizacja włosów

Przewidywana kolejność zakończenia
1. The Whale (Anne Marie Bradley, Judy Chin & Adrien Morot)
2. Elvis (Jason Baird, Mark Coulier & Aldo Signoretti)
3. All Quiet on the Western Front (Linda Eisenhamerová & Heike Merker)
4. The Batman (Naomi Donne, Mike Fontaine & Mike Marino)
5. Black Panther: Wakanda Forever (Camille Friend & Joel Harlow)

Best Original Score

Przewidywana kolejność zakończenia
1. All Quiet on the Western Front (Volker Bertelmann)
2. Babylon (Justin Hurwitz)
3. Everything Everywhere All at Once (Son Lux)
4. The Fabelmans (John Williams)
5. The Banshees of Inisherin (Carter Burwell)

Najlepsza piosenka oryginalna

Projected Order of Finish
1. „Hold My Hand” (Top Gun: Maverick) – BloodPop & Lady Gaga – podcast 1 i 2 (Gaga)
2. „Naatu Naatu” (RRR) – Chandrabose & M.M. Keeravaani
3. „Lift Me Up” (Black Panther: Wakanda Forever) – Ryan Coogler, Ludwig Göransson, Rihanna & Tems
4. „This Is a Life” (Everything Everywhere All at Once) – David Byrne, Ryan Lott & Mitski – podcast (Byrne)
5. „Applause” (Tell It Like a Woman) – Diane Warren – podcast 1, 2 i 3

Najlepsza scenografia

Przewidywana kolejność zakończenia
1. Elvis (Bev Dunn, Catherine Martin & Karen Murphy)
2. Babylon (Anthony Carlino & Florencia Martin)
3. All Quiet on the Western Front (Christian M. Goldbeck & Ernestine Hipper)
4. The Fabelmans (Rick Carter & Karen O’Hara)
5. Avatar: The Way of Water (Dylan Cole, Vanessa Cole & Ben Procter)

Czytaj również:  'Awards Chatter' Podcast - Elle Fanning ("The Girl From Plainville" i "The Great")

Best Sound

Przewidywana kolejność zakończenia
1. All Quiet on the Western Front (Lars Ginzel, Stefan Korte, Frank Kruse, Viktor Prášil & Markus Stemler)
2. Elvis (Michael Keller, David Lee, Andy Nelson & Wayne Pashley)
3. Top Gun: Maverick (Chris Burdon, James H. Mather, Al Nelson, Mark Taylor & Mark Weingarten)
4. Avatar: The Way of Water (Dick Bernstein, Christopher Boyes, Michael Hedges, Julian Howarth, Gary Summers & Gwendolyn Yates Whittle)
5. The Batman (William Files, Douglas Murray, Andy Nelson & Mark Weingarten)

Najlepsze efekty wizualne

Przewidywana kolejność zakończenia
1. Avatar: Droga wody (Richard Baneham, Daniel Barrett, Joe Letteri & Eric Saindon)
2. Top Gun: Maverick (Scott R. Fisher, Seth Hill, Bryan Litson & Ryan Tudhope)
3. All Quiet on the Western Front (Markus Frank, Kamil Jafar, Viktor Müller & Frank Petzoid)
4. Black Panther: Wakanda Forever (Geoffrey Baumann, Craig Hammack, Dan Sudick & Chris White)
5. The Batman (Russell Earl, Anders Langlands, Dan Lemmon & Dominic Tuohy)

Najlepszy krótkometrażowy film animowany

Przewidywana kolejność zakończenia
1. Chłopiec, kret, lis i koń (Matthew Freud & Charlie Mackesy)
2. An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It (Lachlan Pendragon)
3. My Year of Dicks (Sara Gunnarsdóttir & Pamela Ribbon)
4. The Flying Sailor (Amanda Forbis & Wendy Tilby)
5. Ice Merchants (Bruno Caetano & Joao Gonzalez)

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

Przewidywana kolejność zakończenia
1. The Elephant Whisperers (Kartiki Gonsalves & Guneet Monga)
2. Stranger at the Gate (Conall Jones & Joshua Seftel) – podcast (Seftel i producent wykonawczy Malala Yousafzai)
3. The Martha Mitchell Effect (Anne Alvergue & Beth Levison)
4. Haulout (Maxim Arbugaev & Evgenia Arbugaeva)
5. How Do You Measure a Year? (Jay Rosenblatt)

Najlepszy krótkometrażowy film fabularny

Projected Order of Finish
1. An Irish Goodbye (Tom Berkely & Ross White)
2. The Red Suitcase (Cyrus Neshvad)
3. Le Pupille (Alfonso Cuarón & Alice Rohrwacher) – podcast 1 i 2 (Cuarón)
4. Night Ride (Gaute Lid Larssen & Eirik Tveiten)
5. Ivalu (Rebecca Pruzan & Anders Walter)

Latest Posts

Nie przegap