1 sierpnia 2022 r. | godz. 12:20

Taylor Swift znalazła się w piątek pod ostrzałem po tym, jak została nazwana celebrytką z najgorszą emisją dwutlenku węgla przez prywatny odrzutowiec – a 32-letnia piosenkarka odpiera zarzuty wobec rankingu.

„Odrzutowiec Taylor jest regularnie wypożyczany innym osobom,” jej rzecznik powiedział BuzzFeed News w poniedziałek.

„Przypisywanie jej większości lub wszystkich tych podróży jest rażąco błędne.”

Laureatka Grammy została wezwana przez agencję analityczną Yard za wzięcie 170 lotów od stycznia i podobno wyemitowanie ponad 800 ton węgla.

Wielu użytkowników Twittera argumentowało w poniedziałek, że Swift nadal ponosi winę za swoje najwyższe miejsce, nawet jeśli inne osoby korzystają z samolotów.

„Uwielbiam, jak rozkładasz winę za swój prywatny odrzutowiec. Pozwalając innym ludziom na korzystanie z niego, dodajesz do zwiększonego śladu węglowego” – napisał jeden z użytkowników mediów społecznościowych. „Nie dość, że jesteś hipokrytą, to jeszcze zachęcasz innych do tego samego. Jak to jest ok?”

Taylor Swift
Reprezentant Taylor Swift bronił kontrowersyjnej emisji dwutlenku węgla przez prywatny odrzutowiec piosenkarki.
taylorswift/Instagram; Splash

Inny dodał: „Taylor Swift’s carbon footprint defense being 'I rent out my plane’ is so ludicrous. To twój samolot. Nie obchodzi mnie, że nie latasz nim tak często (wstaw BS tutaj) lub inni latają w nim, wciąż emitujesz mega węgiel i inne zanieczyszczenia.”

Kylie Jenner, Drake i inni celebryci również wywołali oburzenie z powodu częstego korzystania z prywatnych odrzutowców.

Taylor Swift
Rzecznik Swift twierdził, że zdobywczyni Grammy „regularnie wypożycza” swój samolot.
taylorswift/Instagram

Absolwentka „Keeping Up With the Kardashians”, 24, zamieściła zdjęcie siebie i Travisa Scotta stojących pomiędzy swoimi samolotami 15 lipca, pisząc „you wanna take mine or yours?”

Ten wpis w mediach społecznościowych – oraz historia lotów makijażystki – sprawiły, że wiele osób określiło ją mianem „przestępcy klimatycznego”, ale gwiazda rzeczywistości nie odniosła się jeszcze do tych komentarzy.

Drake ze swojej strony bronił niedawnego 14-minutowego lotu za pośrednictwem Instagrama w środę.

„To tylko oni przenoszą samoloty na jakiekolwiek lotnisko, na którym są przechowywane dla każdego, kto był zainteresowany logistyką”, raper, 35, skomentował post, który go slamował. „Nikt nie bierze tego lotu”.