28 czerwca 2022 | 18:17

Zespół stylowo ubranych rabusiów odciągnął „przerażający” szeroki dzień napadu na jedne z najlepszych europejskich targów sztuki we wtorek, co insiderzy sztuki powiedzieli Page Six miał „ludzie spanikowali”.

Atak miał miejsce na holenderskich targach TEFAF – które nowojorczycy znają z ich corocznej iteracji w Park Avenue Armory w maju, gdzie niedawno sprzedano między innymi prace Caldera i Warhola.

Targi TEFAF Maastricht są znane z obrazów Starego Mistrza, ale wydaje się, że oszustom chodziło o drobną biżuterię, która również była wystawiona.

Wideo pokazało złodziei używających olbrzymich młotów do rozbijania grubych szklanych gablot w stoisku londyńskiego sprzedawcy biżuterii, gdy rozległ się alarm.

Twitter

Gliny podobno powiedziały, że złoczyńcy uciekli z biżuterią, nie ujawniając kwoty. Jak scena z filmu, hip złodzieje byli ubrani stylowo w marynarki, czapki, wąskie khaki i fajne trampki. Nie mieli masek.

Wideo ze sceny pokazało jednego dobrego Samarytanina ze świata sztuki, który próbował powstrzymać oszustów, podnosząc duży wazon z kwiatami i zamachując się na złych facetów – ale potem pomyślał lepiej i umieścił układ z powrotem na swoim piedestale, gdy jeden złodziej wydawał się machać pistoletem.

Local police did not say how much jewelry was stolen.
Lokalna policja nie powiedziała, ile biżuterii zostało skradzione.
ANP/AFP via Getty Images

Źródło powiedziało Page Six o scenie: „Jeden rabuś rozbijał skrzynie młotem kowalskim, podczas gdy wspólnicy trzymali gości z dala” I: „Oszuści użyli ogromnego młota ukrytego gdzieś na targach, aby rozbić skrzynie otwarte z biżuterią. Przerażające! Ludzie wpadli w panikę, biegali i chowali się, gdy tłuczone szkło brzmiało jak strzały.”

Targi miały swoje pierwsze wydarzenie na żywo od 2020 roku. Były tam stoiska Van Cleef & Arpels, White Cube, Wildenstein & Co. oraz Axel Vervoordt – znany z zaprojektowania domu Kim Kardashian i Kanye Westa w LA.

Czytaj również:  Minnie Driver zdradza, co powiedziałaby 25-letniej sobie po złamanym sercu Matta Damona

Raporty mówiły, że rabusie wyszli przez restaurację, a dwóch belgijskich podejrzanych zostało aresztowanych w pobliżu.

To nie pierwszy raz, kiedy targi stały się celem ataku: W 2008 i 2010 roku również miały miejsce napady.