środa, 19 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Robert Downey Jr. cieszy się, że nie zdobył Oscara dla najlepszego aktora w 1993 roku: „Byłem młody i szalony”

To był pracowity sezon nagród dla Roberta Downeya Jr., który właśnie zdobył swoją trzecią nominację do Oscara za rolę Lewisa Straussa w filmie Christophera Nolana Oppenheimer. Ale w tym roku jest w znacznie innym miejscu niż wtedy, gdy otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara w 1993 roku dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za rolę Charliego Chaplina w Chaplin.

Aktor wystąpił niedawno w programie The View i powiedział, dlaczego uważa, że zdobycie Oscara w wieku 28 lat byłoby najgorszą rzeczą dla jego kariery.

„Byłem młody i szalony” – powiedział Downey Jr. „Sprawiałoby to wrażenie, że jestem na dobrej drodze”

Aktor ostatecznie przegrał z Alem Pacino, który zdobył nagrodę dla najlepszego aktora za rolę w filmie Zapach kobiety.

Po zdobyciu swojego pierwszego Oscara, Robert Downey Jr. wielokrotnie popadał w kłopoty z prawem, będąc aresztowanym i więzionym za narkotyki pod koniec lat 90. i na początku XXI wieku.

Przez lata Downey Jr. mówił o swojej trzeźwości i przeszłych zmaganiach z nałogiem, ale w zeszłym roku otworzył się również na temat roku spędzonego w więzieniu w 1999 roku, nazywając to „najgorszą rzeczą, jaka mi się przytrafiła” Powiedział również w podcaście Armchair Expert, że jego doświadczenie więzienne było jak „wysłanie na odległą planetę, z której nie ma powrotu do domu, dopóki planety się nie wyrównają”

Wiele lat później Marvel zaryzykował z Downeyem Jr., obsadzając go w roli Tony’ego Starka/Iron Mana w filmie Iron Man z 2004 roku i to się opłaciło. Aktor nadal powtarzał tę definiującą karierę rolę w kilku filmach, aż do Avengers z 2019 roku: Endgame.

Downey Jr. otrzymał swoją drugą nominację do Oscara w 2009 roku dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w Tropic Thunder. Nieżyjący już Heath Ledger zdobył tę nagrodę w tym samym roku za rolę Jokera w Mrocznym Rycerzu.

Najnowsza nominacja dla aktora znalazła się wśród 13 nominacji do Oscara dla filmu Oppenheimer, co czyni go najbardziej nominowanym filmem podczas tegorocznej ceremonii wręczenia nagród. 96. gala rozdania Oscarów zostanie wyemitowana na żywo na antenie ABC 10 marca.

Czytaj również:  Shia LaBeouf-Starrer "Padre Pio" od Abla Ferrary otworzy Mammoth Film Festival (Exclusive)

Latest Posts

Nie przegap