środa, 24 lipca, 2024

Ostatnie posty

Romans Franza Kafki „Chwała życia” sprzedaje się na szeroką skalę

Międzynarodowi nabywcy są zachwyceni The Glory of Life, bardzo nie-Kafkowską historią miłosną o Franzu Kafce i jego ostatnim romansie.

Niemieckojęzyczny dramat reżyserów Judith Kaufmann i Georga Maasa opowiada o romansie Franza Kafki (Sabin Tambrea) i Dory Diamant (Henriette Confurius) w ostatnim roku życia słynnego pisarza, przed jego śmiercią na gruźlicę w wieku 40 lat.

W przeciwieństwie do większości adaptacji dzieł Kafki – od Procesu Orsona Wellesa (1962) przez Kafkę Stevena Soderbergha ( (1991) po Zamek ( (1997) Michaela Haneke – w Chwale życia () niepokój i egzystencjalny strach są w większości nieobecne. Oparty na bestsellerowej powieści Michaela Kumpfmüllera film skupia się na tym, co według reżyserów było najszczęśliwszym okresem w życiu Kafki.

Menemsha Films nabyła północnoamerykańskie prawa do filmu The Glory of Life. Condor przejął prawa do Francji, Wanted Cinema do Włoch, Divisa Red do Hiszpanii, a September Film do krajów Beneluksu. TrustNordisk, który zajmuje się światową sprzedażą filmu, zawarł również umowy z Turcją (Ozen Film), byłą Jugosławią (Cinemania Group), Tajwanem (Swallow Wings) i Australią (Moving Story).

„To szerokie zainteresowanie jest świadectwem trwałej fascynacji niezwykłym życiem i historią miłosną Kafki”, powiedziała dyrektor zarządzająca TrustNordisk, Susan Wendt.

The Glory of Life miał swoją światową premierę w Niemczech 14 marca za pośrednictwem dystrybutora Majestic Film. Premiera filmu przypada na 100. rocznicę śmierci Kafki, 3 czerwca 1924 roku.

Czytaj również:  Nowa "Lista IP" zwraca uwagę na książki niedostatecznie reprezentowanych autorów dostępne w opcji

Latest Posts

Nie przegap