piątek, 14 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Ron Howard, Joe Russo, John Carpenter i inni składają hołd Rogerowi Cormanowi: „Głęboka strata dla kina”

Hollywood spędziło weekend oddając hołd Rogerowi Cormanowi, legendzie niezależnego kina, który zmarł w ubiegły czwartek w wieku 98 lat.

Corman, znany w swoim czasie jako „King of the B’s”, był uwielbianym producentem i reżyserem, który pomógł rozwinąć karierę takim nazwiskom jak Jack Nicholson, Ron Howard, Peter Bogdanovich, Martin Scorsese, Francis Ford Coppola, Jonathan Demme, Gale Anne Hurd i James Cameron.

„Był hojny, otwarty i życzliwy dla wszystkich, którzy go znali” – powiedziała rodzina Cormana w oświadczeniu. „Zapytany o to, jak chciałby być zapamiętany, odpowiedział: 'Byłem filmowcem, po prostu'”

W odpowiedzi na wiadomość o śmierci Cormana, wielu, którzy znali i pracowali z filmowcem, złożyło mu hołd w Internecie. „Wspaniały twórca filmowy i mentor” – napisał Howard na X (dawniej Twitter). „Kiedy miałem 23 lata, dał mi pierwszą szansę na reżyserię. Zapoczątkował wiele karier i po cichu przewodził naszej branży w ważny sposób. Pozostał bystry, zainteresowany i aktywny nawet w wieku 98 lat. Jestem wdzięczny, że go znałem”

Robert De Niro powiedział w oświadczeniu dla The Hollywood Reporter, „Przykro mi słyszeć o odejściu Rogera. Przez lata dał początek wielu z nas. Był legendą. Niech spoczywa w pokoju!”

John Carpenter, uznany reżyser horrorów, napisał, że Corman był „jednym z najbardziej wpływowych reżyserów filmowych w moim życiu” Dodał, że „miałem zaszczyt go znać. Był wspaniałym przyjacielem. Ukształtował moje dzieciństwo dzięki filmom science fiction i eposom Edgara Allena Poe. Będę za tobą tęsknił, Roger”

Scenarzysta Joe Russo napisał: „Nie ma współczesnego Hollywood bez legendarnego scenarzysty, reżysera i producenta Rogera Cormana. Jego odejście w wieku 98 lat to ogromna strata dla kina. Wszyscy jesteśmy jego dłużnikami. Spoczywaj w spokoju, Maestro”

Poniżej znajduje się więcej hołdów dla wpływu Cormana.

Znałem cię dobrze w czasach, gdy kręcenie filmu było fizycznie niebezpieczne, a ty byłeś bardzo odważny. Dobrze się bawiliśmy, zrobiliśmy wyjątkowy film, a ty byłeś wspaniały. RIP Love Bill pic.twitter.com/oUFGbUwysS

– William Shatner (@WilliamShatner) May 12, 2024

Roger Corman był moim pierwszym szefem, życiowym mentorem i bohaterem. Roger był jednym z największych wizjonerów w historii kina. Jestem absolutnie zdruzgotany jego stratą i przesyłam wyrazy miłości i najgłębsze kondolencje rodzinie Cormana. #RIP #RogerCorman pic.twitter.com/Pi1yFDw6HL

– Gale Anne Hurd (@GunnerGale) May 12, 2024

Bardzo mi przykro z powodu śmierci Rogera Cormana. Praca z Rogerem przy Dzikich Aniołach była najważniejszym wydarzeniem w moim życiu. Był tak uroczym człowiekiem. Przesyłam kondolencje jego żonie Julie i ich dzieciom. pic.twitter.com/Vde9SVaXoI

– Nancy Sinatra (@NancySinatra) May 12, 2024

Roger Corman dał mi jedną z moich pierwszych prac w Hollywood. Zawsze był miły dla tego stażysty z college’u, który dopiero co przybył do Los Angeles, a nawet raz narysował mi mapę Beverly Hills, kiedy potrzebował mnie do załatwienia sprawy, a ja nie miałem pojęcia, dokąd idę. Nauczyłem się wiele w krótkim czasie pracy dla niego…. pic.twitter.com/8kg3lWwRNx

– Adam Horowitz (@AdamHorowitzLA) May 12, 2024

Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Rogera Cormana. Był wspaniałym reżyserem/producentem i uważam się za szczęściarza, że mogłem z nim pracować. william Shatner (@WilliamShatner) 12 maja 2024 r.

Spoczywaj w pokoju Roger Corman. Dziękuję, że dałeś mi mój pierwszy film i rozpocząłeś moją karierę. Jestem dozgonnie wdzięczny. pic.twitter.com/p78DEFxa0R

– Robert Patrick 🇺🇸 (@robertpatrickT2) May 12, 2024

RIP Roger Corman. Był mistrzem schlocka i inspiracją dla nas wszystkich.

Fala Pana Fantastycznego wydawała się odpowiednia. pic.twitter.com/e9b6WeSVcu

– Andy „Brak i inne rzeczy” Merrill (@amerrill2) May 12, 2024

Tak nieznośnie smutne. Straciliśmy największego, który kiedykolwiek to zrobił. Nikt nie miał takiego wpływu jak on, nikt nie był milszy i bardziej hojny. Roger Corman dał kinu wszystko i zmienił je na zawsze. Przesyłamy wyrazy miłości Julie i jego rodzinie. Odpoczywaj spokojnie, Królu. pic.twitter.com/tNoaJFrGkK

– Beyond Fest (@BeyondFest) 12 maja 2024 r.

Sunday, 11:03 p.m.: Zaktualizowano, aby poprawnie zidentyfikować Joe Russo.

Czytaj również:  How Netflix's 'The Andy Warhol Diaries' Embraces the Artist's Queer Legacy: "Hopefully, We Never Figure Out Andy"

Latest Posts

Nie przegap