czwartek, 25 lipca, 2024

Ostatnie posty

Rosemarie DeWitt o swojej kluczowej roli w „The Boys” i o tym, na co nie była przygotowana

[Ta historia zawiera spoilery z piątego odcinka czwartego sezonu serialu The Boys, „Strzeż się Jabberwocka, mój synu.”]

Od pierwszego odcinka The Boys widzowie wiedzieli, że życie będzie trudne dla nerdowatego i nieco niezręcznego, podobnego do dziecka bohatera Hughiego Campbella (granego przez Jacka Quaida).

Oddani widzowie serialu Amazon Prime wiedzą, że dziewczyna Hughiego została przypadkowo zabita przez supe w pierwszym odcinku, a wielu zna historię matki Hughiego, która porzuciła go i jego ojca, Hughiego Seniora (Simon Pegg), gdy przyszły supe mściciel miał zaledwie 6 lat.

Minęły jednak cztery sezony hitowego serialu anty-superbohaterskiego stworzonego przez Erica Kripke, zanim widzowie faktycznie poznali matkę Hughiego, Daphne, graną przez Rosemarie DeWitt. Daphne pojawia się w czwartym sezonie po tym, jak odkryto, że Hughie Sr. doznał incydentu medycznego i zapadł w śpiączkę. Ale zamiast dać pełnomocnictwo swojemu synowi, ojciec Hughiego daje je swojej byłej żonie, która porzuciła go i ich syna lata temu (oboje rodzice potajemnie połączyli się jako przyjaciele, ale nigdy nie powiedzieli o tym swojemu synowi). Hughie jest co najmniej wściekły.

Hughie chce, aby jego matka odeszła, ale chce też wiedzieć, dlaczego opuściła go lata temu. W tym samym czasie jedyny rodzic, który się nim opiekował, jest teraz w stanie wegetatywnym na podtrzymaniu życia. Hughie nie chce się żegnać. Mówi superbohaterowi A-Trainowi (Jessie T. Usher), który zabił jego pierwszą dziewczynę w pierwszym sezonie, że wybaczy mu, jeśli ukradnie Compound-V z kwatery mieszkalnej Trumpa Homelandera (Antony Starr) w Vought International. Hughie wstrzyknie go swojemu ojcu, aby uratować mu życie. A-Train dostarcza.

The Boys Widzowie odkrywają, że Daphne porzuciła Hughiego, ponieważ cierpiała na głęboką depresję i raz próbowała odebrać sobie życie, opiekując się synem. Widzi, że Hughie ma Compound-V, ale ma wątpliwości, czy oddać go ojcu. Aby udowodnić swoje oddanie synowi, wstrzykuje Hughiemu seniorowi lek. Jak to się mówi, „zanim będzie lepiej, może być tylko gorzej”! Wystarczy powiedzieć, że sprawy przybierają gorszy obrót.

The Hollywood Reporter niedawno spotkał się z DeWitt, aby porozmawiać o wejściu do krwawego świata The Boys; dostrojeniu się do swojej postaci, matki, która porzuciła swoje małe dziecko; i znalezieniu sposobów radzenia sobie z jednymi z najbardziej przerażających i poważnych scen w piątym odcinku czwartego sezonu.

Skąd dowiedziałaś się o roli mamy Hughiego, Daphne Campbell?

Miałam takie szczęście, że dosłownie dostałam telefon z pytaniem, czy mogę to zrobić i czy się zgodzę. I pomyślałam, czy ty sobie ze mnie żartujesz! To ostatni serial na świecie, w którym spodziewałam się dostać, a potem twój umysł oszalał na punkcie wszystkich fantazji na temat tego, co będziesz robić w serialu. To był naprawdę satysfakcjonujący odcinek. Praca z Simonem [Peggiem] i Jackiem [Quaidem] była naprawdę wspaniałym doświadczeniem. Obaj są niesamowitymi aktorami i niesamowitymi ludźmi i nie mogę uwierzyć, jak ciężko pracują nad tym serialem; godziny, które robią, tylko dlatego, że spektakl jest tak duży. A niektóre rzeczy dzieją się na zewnątrz w Toronto zimą, było zabawnie!

Czytaj również:  Ivan Mbakop, Arica Himmel, Dax Rey dołączają do Giancarlo Esposito w remake'u serialu AMC "The Driver" (wyłączność)

Czy wiedziałeś wcześniej coś o The Boys lub komiksie?

Wiedziałem o tym ze świata i o tym, że jest to zjawisko kulturowe, ale nie sądziłem, że to serial dla mnie. A potem zaczęłam się w to zagłębiać. A potem mój mąż całkowicie się wciągnął. Wtedy zaczęłam robić więcej badań. To takie fascynujące! I po prostu oglądać, oglądać i oglądać.

Jak myślałaś o podejściu do swojej postaci jako mamy Hughiego? Czy przyszedłeś z własnymi pomysłami, wiedząc, że porzuciła swoje dziecko, gdy miało 6 lat, czy też oni położyli podwaliny?

Dają ci tylko scenariusze, a ty tworzysz własne. Jestem już na tyle dorosła, że rozumiem wybory i żal. Myślę, że tak wiele z jej życia zostało zdefiniowane przez fakt, że myślała, że jest zagrożeniem dla swojego syna, więc odeszła, aby stać się dla niego bezpieczniejszą osobą, aby móc matkować, a potem te drzwi się zamknęły. A potem musiała z tym żyć przez całe życie. I myślę, że to kieruje wszystkimi wyborami, nawet w tym sezonie, kiedy próbuje pokazać się i zrobić to, co słuszne dla Hughiego Seniora. Aby uszanować jego życzenia; aby spróbować być wsparciem dla Hughiego, niezależnie od tego, czy będzie ją miał, czy nie; a potem ta decyzja nie idzie tak dobrze z Compound-V. Ale myślę, że jej serce jest we właściwym miejscu. Nie sądzę, że zawsze była w stanie podejmować świetne decyzje i stara się je podejmować szybko, nie mając tutaj zbyt wielu wskazówek.

Więc, czy nadal była zakochana w Hughie Sr. czy byli tylko przyjaciółmi? Wiemy, że nadal kocha swojego syna.

Odniosłem wrażenie, że był to słodki rodzaj miłości, z której mogliby wyrosnąć, ale był tak załamany tym, jak to się skończyło, że nie pozwolił mi wrócić. Był dobrym rodzicem. Był mamą i tatą, więc musiała to uszanować.

Czy uważasz, że matka Hughiego przechodziła późne PPD lub depresję? Myślała o popełnieniu samobójstwa, gdy Hughie miał 6 lat i dlatego odeszła?

Myślę, że może to się zaczęło po porodzie, a potem stała się osobą, która cierpiała na paraliżującą depresję. Nigdy jej nie leczyła i prawdopodobnie była osobą, która potrzebowała wsparcia i leków. Może to przez czas, może przez stygmatyzację, ale po prostu tego nie zrozumiała. Myślę, że to próba samobójcza sprawiła, że pomyślała: To nie będzie dobre dla tej rodziny. I nawet nie wiem, czy to było po to, by wyzdrowieć; myślę, że to było po prostu po to, by uciec i odsunąć się od Hughiego, ponieważ myślę, że miłość jest prawdziwa, niezależnie od tego, czy on w to wierzył, czy nie.

Jack Quaid jako Hughie w The Boys.Amazon Studio

Wydawało się, że Hughie zmienił zdanie na temat podania ojcu Compound-V, ale Daphne i tak wstrzyknęła go Hughiemu Seniorowi. Jak myślisz, dlaczego to zrobiła?

Czytaj również:  'They/Them' Review: Kevin Bacon w mądrzejszym niż strasznym slasherze z obozu dla cudzoziemców

Żyła tylko chwilą i myślę, że to część jej fatalnej wady. Ogólnie nie patrzy na wszystko z szerszej perspektywy. Myślę, że myślała, że to naprawdę może mu pomóc i że może uczynić ją bohaterem historii Hughiego. Jest w tym trochę narcyzmu i jest kilka wielkich gestów, które próbuje wykonać. Myślę też, że jest naiwna, jeśli chodzi o siłę tego wszystkiego i myślę, że to ją przerosło.

Następnie nadchodzą kluczowe sceny w odcinku piątym, w których Hughie Sr. jest cały w krwi i zabił już kilka osób w szpitalu. W końcu ty i jego syn osaczacie go w jego przesiąkniętym krwią fartuchu (widząc, jak wyrywa bijące serce z czyjejś klatki piersiowej). Skupia swój gniew na tobie za opuszczenie go i jego małego syna lata temu. Straszne, zabawne czy jedno i drugie?

Dziwne, to było niepokojące i histeryczne w tym samym czasie. Ale myślę, że to z powodu Simona Pegga, ponieważ robi kawałki i jest zabawny, kiedy wygląda jak w filmie o Freddym Kruegerze lub czymś podobnym. I to też było całkiem łatwe; nie było dużo aktorstwa – jeśli ktoś jest pokryty sztuczną krwią, krzycząc na ciebie, zaczniesz płakać. Będziesz się bał. To robi coś z twoim układem nerwowym. Myślę, że trudniejsze było to, jak jako aktor sprzedać momenty, w których jesteś jak, co robisz, gdy ktoś chwyta czyjeś serce z klatki piersiowej? Żadne z tych starych ćwiczeń aktorskich nie działa. Po prostu trzeba się zastanowić, czy to wygląda jak prawdziwa reakcja?

Uwielbiam się śmiać, więc zdarzały się późne noce z Jackiem i Simonem, podczas których, i wiem, że nie jest to ulubiona rzecz nikogo innego, ale kiedy nie możesz przestać się śmiać, to prawie tak, jakbyś był w liceum i miał kłopoty w klasie. Lubię śmiać się tak mocno, a Simon i Jack sprawiali, że śmiałem się tak mocno, a potem robiliśmy te poważne sceny, a reżyserzy mówili: „OK, chłopaki, naprawdę musicie się opanować. Weźcie głęboki oddech, zaczynamy jeszcze raz” I znowu wybuchaliśmy śmiechem. To jedne z najlepszych momentów, zwłaszcza gdy robisz ciężkie rzeczy.

Czytaj również:  Bob McGrath, oryginalny, wieloletni mieszkaniec "Ulicy Sezamkowej", umiera w wieku 90 lat

Opowiedz nam o scenie, w której Hughie musiał pożegnać się z kolejnym rodzicem, tym razem pomagając mu lekami znalezionymi w szpitalu [ojciec Hughiego był martwy przed podaniem Compound-V].

To był prawdziwy zaszczyt dla mnie jako aktora, że mogłem wesprzeć innego aktora, który był z tym materiałem przez tak długi czas. Jack mieszkał z Hughiem przez tak długi czas i był to tak znaczący łuk dla jego postaci. Wspaniale było być z nim w tych scenach. W tych scenach można zapomnieć, że jest się w filmie gatunkowym, takim jak The Boys, ponieważ są to sceny o utracie rodziców, życiu i śmierci. A uczucia, które się pojawiają, naprawdę się pojawiają.

Czy Daphne kiedykolwiek wzięłaby Compound-V, aby chronić swojego syna?

To zabawne, ktoś inny zapytał mnie, czy po prostu by to wzięła, a ja powiedziałem, że nie sądzę, by po prostu to wzięła. Ale sposób, w jaki to sformułowałeś, aby uratować Hughiego, myślę, że w tym momencie jest to jej największy żal w życiu. I myślę, że zrobiłaby wszystko, aby uratować Hughiego. Więc, zobaczymy.

Czy mama Hughiego naprawdę lubi Annie (Erin Moriarty)?

Lubi ją! Myślę, że uważa ją za świetną. Myślę, że jest tak samo uwiedziona jak każdy. Myślę, że jest osobą, która jest we wszystkich mediach społecznościowych. Myślę, że przewija filmiki na TikToku i myślę, że lubi Starlight. Myślę, że lubi Annie. Daje Hughiemu jej oryginalny pierścionek zaręczynowy i mówi: „Sfinalizujmy tę umowę, zróbmy to!”

Czy Daphne Campbell pojawi się w piątym, finałowym sezonie The Boys? [Twórca i showrunner Eric Kripke powiedział THR, że lubi tę postać i ma nadzieję, że pojawi się ona w jakiś sposób w piątym sezonie: „Nie wyobrażam sobie zakończenia serialu bez zobaczenia jej jeszcze raz. Myślę, że musimy zobaczyć jego mamę ponownie, w taki czy inny sposób .”]

Trzymam kciuki! Nie wiem, czy jest jakiś powód, żeby wróciła, ale na pewno dobrze się bawiłem grając nią.

The Boys streamuje nowe odcinki czwartego sezonu w czwartki na Prime Video. Przeczytaj więcej od Erica Kripke na temat całego sezonu i dlaczego kończy serial z piątym sezonem .

Latest Posts

Nie przegap