środa, 21 lutego, 2024

Ostatnie posty

SAG-AFTRA rozpocznie rozmowy kontraktowe z producentami 7 czerwca

SAG-AFTRA ustaliła datę rozpoczęcia rozmów z producentami na temat nowego kontraktu.

Związek wykonawców wyznaczył 7 czerwca jako datę rozpoczęcia negocjacji z Alliance of Motion Picture and Television Producers, powiedział we wspólnym oświadczeniu z AMPTP w czwartek. Obecny pakt związku wygasa 30 czerwca, a jego rozmowy były powszechnie oczekiwane, aby rozpocząć wcześniej w tym miesiącu.

„Zarówno AMPTP jak i SAG-AFTRA podchodzą do tego procesu jako do możliwości zaangażowania się w przemyślane i interaktywne rozmowy, których efektem będzie obustronnie korzystna umowa” – dodały SAG-AFTRA i AMPTP w swoim oświadczeniu.

Data pozycjonuje SAG-AFTRA, największy związek zawodowy w branży, jako ostatnią główną grupę pracowniczą do negocjacji w serii kluczowych rozmów występujących tej wiosny i lata. Gildia Scenarzystów Amerykańskich jest zamknięta w rozmowach ze studiami i streamerami od 20 marca – negocjacje, które, jak obawiają się niektórzy w branży, mogą doprowadzić do strajku, ponieważ scenarzyści chcą znacznie zwiększyć wynagrodzenia w erze streamingu, podczas gdy wiele głównych firm hollywoodzkich jest w trybie cięcia kosztów. (Członkowie WGA biorą obecnie udział w głosowaniu nad autoryzacją strajku, które mogłoby dać liderom związku pozwolenie na strajk, jeśli tak zdecydują, gdy ich umowa wygaśnie 1 maja)

Directors Guild of America podąża za pisarzami, rozpoczynając rozmowy 10 maja przed datą wygaśnięcia umowy 30 czerwca. W swojej komunikacji z członkami, DGA zasygnalizowała, że ta runda rozmów będzie kluczowa i podchwytliwa – „jedna z najtrudniejszych i najbardziej złożonych, z jakimi mieliśmy do czynienia od wielu lat”, według słów liderów gildii, jako że studia i streamery pozostają w trybie kontrakcji w 2023 roku.

Negocjacje SAG-AFTRA, które będą prowadzone przez jej krajowego dyrektora wykonawczego Duncana Crabtree-Irelanda, mają być równie doniosłe. Związek zorganizował spotkania dotyczące wynagrodzeń i warunków pracy, podczas których starał się uzyskać informacje zwrotne na temat głównych kwestii, pod koniec 2022 roku i w styczniu, w ramach przygotowań do rozmów, choć jak dotąd, związek nie wypowiadał się na temat swoich priorytetów.

Czytaj również:  finał 'Ms. Marvel' zawiera najnowszy (i najbardziej znaczący) wątek prowadzący do wprowadzenia X-Men do MCU

Chociaż WGA jest zwykle uważana za związek rozrywkowy najbardziej prawdopodobny do strajku, nadchodzące rozmowy DGA i SAG-AFTRA również uderzyły w strach w niektórych w całej branży. „To nie tylko pisarze, którzy mogą strajkować”, jeden z czołowych prawników rozrywkowych powiedział The Hollywood Reporter w lutym, zauważając, że główne firmy gromadzą scenariusze i przeglądają harmonogramy zdjęć w oczekiwaniu.

Latest Posts

Nie przegap