czwartek, 29 lutego, 2024

Ostatnie posty

Scenariusz: scenarzysta 'Barry’ wyjaśnia „stonerową wyrocznię” w serialu

W „710N”, szóstym odcinku trzeciego sezonu Barry, w Los Angeles otwiera się niezwykle popularny sklep z beignetami, który staje się celem podróży dla trzech pozbawionych celu bohaterów serialu. W tej scenie, Sally grana przez Sarah Goldberg otwiera się przed właścicielem Beignets by Mitch i opowiada o swoich frustracjach związanych z karierą po tym, jak jej program telewizyjny się rozpadł. Nominowana do nagrody Emmy scenarzystka Duffy Boudreau analizuje pierwszą scenę odcinka, w której pojawia się żart o hipsterskiej „wyroczni kamieniarzy”.

BarryDzięki uprzejmości HBO

„Mitch to taki koleś-wyrocznia, który prowadzi super popularny hipsterski lokal” – mówi Boudreau. „Ludzie ustawiają się w kolejce wokół bloku, aby zjeść te desery – ale, co ważniejsze, aby otrzymać od niego życiową radę” Podczas gdy on daje Sally solidne wskazówki, ona wciąż ignoruje wszystko, co ma do powiedzenia. „Często właściwa odpowiedź jest tuż przed nami i wiemy o tym, ale nie jest to to, co chcemy usłyszeć” – dodaje Boudreau. „Ten temat samooszukiwania się jest tak ważną częścią spektaklu, i jest doskonale zamknięty [in the scenes with Mitch], gdzie nasi bohaterowie są prawdziwi sami ze sobą”

BarryDzięki uprzejmości HBO

Aktor Tom Allen gra Mitcha, stonerowego właściciela sklepu z beignetami, który szturmem zdobył L.A. „Mieliśmy super szczęście” – mówi Boudreau. „Myślę, że to naprawdę trudna rola, ponieważ jest tak specyficzna” Mitch jest dla Sally platformą dźwiękową, na której może wyrzucać swoje żale, a on przyjmuje wszystko. „Wielka notatka, którą Bill dał mu w dniu [we shot the scene] była, 'Po prostu nie pokazuj w ogóle emocji'”, wspomina Boudreau o współtwórcy/gwiazdorze Hader’a, który kierował nim. „Chodziło o postawę i to nadało mu ten dziwny gravitas, który był naprawdę zabawny.”

BarryDzięki uprzejmości HBO

Boudreau mówi, że Sally, grana przez Sarah Goldberg, jest empatycznym sercem serialu. „Nawet kiedy jest dupkiem, ma rację”, mówi. „Jest wyraźnie najbardziej utalentowaną osobą w [Gene Cousineau’s acting] klasie. Odniosła sukces w prowadzeniu własnego show. Wpadła w małego pecha, wiesz, ale za jakiekolwiek inne cechy osobowości, które ma, które wyłączają ludzi, Sally jest najpoważniejszą osobą w tym programie.”

BarryDzięki uprzejmości HBO

Osadzony w Los Angeles Barry jest momentami satyrą na Hollywood, ale miejska sceneria daje scenarzystom wiele miejsca na eksplorację obrzeży Los Angeles w poszukiwaniu humoru. „Dla nas to dziwne zakątki L.A.” – mówi Boudreau o tym, gdzie pisarze znajdują inspirację. Beignets by Mitch to okazja do żartów z kultury żywieniowej L.A. i osobliwych ludzi, którzy zamieszkują miejską przestrzeń.

Czytaj również:  Jak dokument Jennifer Lopez "Halftime" rozwinął się, by opowiedzieć większą historię o Super Bowl Show, "Hustlers" Oscar Snub

W dalszej części odcinka Barry i NoHo Hank składają własne wizyty w Beignets by Mitch – i naturalnie żaden z nich nie korzysta też z rad Mitcha. „Fajnie było mieć jedną postać, która spotkała trzech naszych głównych bohaterów. To nie jest normalna część serialu” – mówi Boudreau, która zauważa, że Sally i NoHo Hank jeszcze nie weszli w interakcję w ciągu trzech sezonów Barry’ego Barry.

Ta historia po raz pierwszy pojawiła się w lipcowym, samodzielnym wydaniu magazynu The Hollywood Reporter. Aby otrzymywać magazyn, kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Latest Posts

Nie przegap