sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

’Shazam! Fury of the Gods’ Post-Credits Scene was Inspired by a Scrapped Villain Story

[Ta historia zawiera spoilery do Shazam! Fury of the Gods.]

Jeśli ta ostateczna scena końcowa z Shazam! Fury of the Gods wyglądała znajomo, to tak miało być.

Po długiej walce z córkami Atlasa – Hesperą (Helen Mirren), Kalypso (Lucy Liu) i Antheą (Rachel Zegler)- sequel DC kończy się Billy’m Batsonem (Asher Angel/Zachary Levi) i rodziną Shazam! bezpiecznie z powrotem razem, odbudowując swój dom po tym, jak został zniszczony w ostatecznej walce. Wszyscy mają swoje uprawnienia przywrócone, a Billy w końcu dowiaduje się jego prawdziwe imię superbohatera – to Shazam, oczywiście. I kiedy kredyty toczyć na co jest potencjalnie Levi’s ostatni outing jako superbohatera, są dwa end-credits sekwencje.

Końcowa scena z napisami końcowymi odwołuje się do obietnic z pierwszego filmu, w których Doktor Sivana (Mark Strong) spiskuje w celi więziennej w celu dokonania zemsty z nieprawdopodobnym gościem – Mister Mind, robakiem z robotycznym głosem, który jest głównym wrogiem Shazam! z komiksów.

Tym razem scena otwiera się na ponowne spotkanie Mister Mind i Sivana. Dwa lata minęły od wydarzeń z pierwszego filmu, a Sivana cierpliwie czekał na geniusza robaka, aby pomóc mu wydostać się z celi, dzięki czemu może wprowadzić swoją zemstę na Billy’ego.

„Gdzie do cholery byłeś?” Wykrzykuje Sivana. „Utknąłem w betonowym pudełku, otoczony przez szaleńców, czekając na robaka” Mister Mind wyjaśnia następnie, że pomimo jego geniuszu i telepatycznych mocy, slithering wymaga czasu. Nie ma nóg ani skrzydeł, co ze zrozumiałych względów utrudnia mu podróżowanie.

Podczas gdy sequel mógł początkowo zamierzać skupić się na Mister Mind jako złoczyńcy, współscenarzyści Henry Gayden i Chris Morgan ostatecznie zdecydowali się pójść inną drogą, wprowadzając córki Atlasa. W ostatnim wywiadzie dla The Hollywood Reporter, Gayden ujawnił, że scena napisów końcowych Fury of the Gods zaczęła się jako zabawne ćwiczenie pisarskie.

Czytaj również:  Dakota Fanning wystąpi w debiucie Ishana Nighta Shyamalana "The Watchers

„Napisałem to naprawdę na skowronka”, powiedział pisarz. „Nikt mnie o to nie prosił. Zrobiliśmy wszystkie te szkice Mister Mind i Sivana, i ostatecznie je wyrzuciliśmy. I tak przypadkowo, pomyślałem sobie, że cóż, to takie smutne je stracić,” wspominał Gayden. „Więc dla zabawy, jako żart, napisałem to. Potem mijały miesiące, wchodziliśmy w pre-produkcję i pomyślałem, czy powinniśmy to nakręcić jako post-credits?”

Gayden wspomina, że były szef DC Films Walter Hamada „zapomniał o tym, ale był jak 'To najlepsza rzecz jaką kiedykolwiek napisałeś.'”

Okazuje się, że istniały jeszcze wcześniejsze szkice scenariusza sequela, w którym Mister Mind i Sivana połączyli siły.

„Jest scena, w której Sivana wyłamuje się z więzienia bez konieczności kiwnięcia palcem z powodu pomocy Mister Mind, co jest jedną z moich ulubionych scen, jakie napisałem” – powiedział pisarz. „Były tam rzeczy, które były świetne, ale żadna z nich tak naprawdę nie obsługiwała naturalnego wzrostu Billy’ego. Czułem się trochę zbędny. Czułem się jakbyśmy robili ostatni film tylko na większą skalę.”

Zamiast tego, on i Morgan chcieli skupić się na kwestii rodziny i tego, co to będzie oznaczać dla Billy’ego, który nigdy wcześniej jej nie miał.

„Naturalnym kolejnym rozdziałem byłoby to, że będzie trzymał się zbyt mocno, ponieważ jest przerażony utratą tej rodziny” – powiedział Gayden.

Zamiast tego, bardziej sensowne było wprowadzenie złoczyńców woh sami byli rodziną w córkach Atlasa.

Shazam! Fury of the Gods przychodzi w czasie zmian dla DC. James Gunn i Shazam! producent Peter Safran zostali w zeszłym roku wyznaczeni do kierowania filmami, telewizją i animacjami studia, a Shazam! – podobnie jak Superman Henry’ego Cavilla – został pominięty w ich nadchodzącym planie. Przyszłość franczyzy jest niepewna, choć słabe wyniki finansowe Furii Bogów zmniejszają prawdopodobieństwo powstania sequela.

Czytaj również:  Gdzie oglądać online komedię "Argylle" o kocich przygodach?

Mimo to, jeśli współtwórcy mieliby kontynuować franczyzę, Gayden chciałby potencjalnie zobaczyć Doctora Sivana i Mister Mind, aby w końcu mieli swój moment w słońcu. „Jeśli będziemy mieć Shazam! 3, to będzie fajnie, jeśli uda nam się ich przywrócić” – powiedział Gayden.

Dodał scenarzysta: „Ale także, gdybyśmy mieli Shazam! 3 i pójdziemy inną drogą ze złoczyńcami, zawsze chciałem, żeby w post-credits nadal byli Sivana i Mister Mind. Po prostu myślałem, że to jest smak Shazam!, fakt, że to rodzaj niskiego żartu z tropów filmowych. Jeśli scena poklatkowa będzie zawsze nabijać się z scen poklatkowych, myślę, że to może być naprawdę zabawne.”

Latest Posts

Nie przegap