wtorek, 18 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Shonda Rhimes i Julia Quinn tworzą prequel książki „Bridgerton”

Autorki Julia Quinn i Shonda Rhimes współpracują przy tworzeniu prequela powieści Bridgerton.

Avon Books, imprint William Morrow Group w HarperCollins, nabył północnoamerykańskie prawa do wspólnej powieści napisanej przez Bridgerton autorki Quinn i Rhimes, która produkuje wykonawczy serial oryginalny Netflix, ogłoszono w czwartek.

Powieść będzie oparta na nadchodzącym serialu spinoffowym Rhimes, który będzie kroniką powstania królowej Charlotte i szczegółami „jak małżeństwo młodej królowej z królem Jerzym wywołało zarówno wielką historię miłosną, jak i zmianę społeczną, tworząc świat Tonu odziedziczony przez bohaterów w Bridgerton.”

Wydanie książki będzie zgrane w czasie z premierą ośmioodcinkowego serialu Netflixa – zamówionego do serii w zeszłym roku – w którym wystąpi India Amarteifio jako młodsza wersja Charlotte. Golda Rosheuvel, która portretuje królową Charlotte w Bridgerton, powtórzy swoją rolę w serialu prequelowym. gwiazdy Bridgerton Adjoa Andoh i Ruth Gemmell również powrócą do swoich ról jako odpowiednio Lady Agatha Danbury i Lady Violet Bridgerton.

„Królowa Charlotta była tak poruszającą postacią do napisania, a teraz mając możliwość pracy z Julią, aby zaadaptować tę historię w książce, jest tak ekscytującą okazją”, powiedziała Rhimes w oświadczeniu. „Nie mogę się doczekać, aż fani tego uniwersum przeczytają historię postaci, która tak głęboko rezonowała z naszymi widzami.”

Quinn dodała, „Przeprowadzenie Bridgerton z książki na ekran było dla mnie fascynujące, aby obserwować, i jest to tak ekscytujące wyzwanie dla mnie, aby wziąć to w drugim kierunku, tym razem crafting Shonda’s brilliant vision into a novel. Jestem szczególnie podekscytowany, aby mieć możliwość pisania o Queen Charlotte, który nie był w oryginalnych powieści. Jej postać – i genialny portret Goldy Rosheuvel – była tour de force i myślę, że czytelnicy pokochają możliwość poznania jej głębiej.”

Lyssa Keusch, wieloletnia redaktorka Quinn w Avon Books/William Morrow, powiedziała: „Królowa Charlotta jest stosunkowo niedocenianą, ale fascynującą postacią historyczną, a ta nowa, bogata, dowcipna i wciągająca powieść jest idealna dla milionów fanów serialu Shondaland/Netflix Bridgerton, którzy klną na więcej tej niezrównanej postaci.”

Czytaj również:  podcast "Awards Chatter": Ava DuVernay o walce o "Origin", szalonej historii "13." i o tym, jak zmieniły się jej poglądy 10 lat po "Selmie

Po premierze drugiego sezonu Bridgerton 25 marca, serial ustanowił rekord oglądalności anglojęzycznych seriali Netflix w weekend otwarcia.

W nadchodzącym trzecim sezonie historia miłosna skupi się na Penelope Featherington (Nicola Coughlan) i Colinie Bridgertonie (Luke Newton).

Latest Posts

Nie przegap