18 czerwca 2022 | 6:22

Piosenkarka Sinead O’Connor odwołała wszystkie swoje nadchodzące występy na żywo pięć miesięcy po tragicznej śmierci jej nastoletniego syna, Shane’a O’Connora.

Twórczyni hitu „Nothing Compares 2 U” w styczniu straciła swojego 17-letniego syna, który jak powiedziała „postanowił dziś zakończyć swoje ziemskie zmagania i jest teraz z Bogiem.”

Jako że O’Connor nadal opłakuje stratę, jej zespół zarządzający wydał oświadczenie, w którym informuje, że odwołuje wszystkie zaplanowane koncerty i nie będzie występować do końca roku.

Firma, 67 Management, powiedziała, że to nie było łatwe dla piosenkarki, aby nagle odwołać swoje nadchodzące koncerty, ale powiedział, że jest to decyzja, którą „musiała podjąć dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia.”

„Chcielibyśmy z szacunkiem ogłosić, że z powodu ciągłego żalu po tragicznej stracie ukochanego syna Shane’a na początku tego roku, Sinead O’Connor nie będzie występować na żywo w 2022 roku”, powiedzieli w oświadczeniu.

„Dziękujemy przyjaciołom i fanom Sinead, których wsparcie i zrozumienie jest dla nas bardzo cenne w tym okresie. Okazana miłość była dla Sinead źródłem wielkiego komfortu i spokoju.”

Syn O’Connora, Shane, miał w chwili odejścia zaledwie 17 lat.
Facebook

W lutym O’Connor powiedziała, że skończyła z występami po wiadomości o śmierci syna, mówiąc, że nie ma już nic „o czym można by śpiewać.”

„Po prostu powiedzieć, sugestie nie będzie żadnych występów w tym roku lub w przyszłym roku lub kiedykolwiek ponownie są błędne,” napisała w teraz usunięte tweet. „Nigdy nie będzie już niczego, o czym można by śpiewać. #DropsMike.”

Nastolatek uciekł z obserwacji samobójczej w irlandzkim szpitalu dzień przed odebraniem sobie życia, gwiazda pop twierdziła na Twitterze krótko po jego odejściu.

Ogłaszając tragiczną wiadomość, O’Connor napisał w usuniętym tweecie: „Mój piękny syn, Nevi’im Nesta Ali Shane O’Connor, światło mojego życia, zdecydował się zakończyć swoją ziemską walkę dzisiaj i jest teraz z Bogiem. Niech spoczywa w pokoju i niech nikt nie idzie za jego przykładem. Moje dziecko. Tak bardzo cię kocham. Proszę, bądź w pokoju.”

Czytaj również:  Will.i.am nazywa Britney Spears "niesamowitą wojowniczką" po ponad dekadzie współpracy z piosenkarką
Sinead O'Connor and Shane O'Connor
Management wykonawcy powiedział, że decyzja o odwołaniu nadchodzących występów była wyborem, którego O’Connor „musiała dokonać dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia.”
Facebook

Sama O’Connor była hospitalizowana po tym, jak tweetowała wstrząsające wiadomości sugerujące, że planuje „śledzić” swojego syna.

„Zdecydowałam się podążać za moim synem. Nie ma sensu żyć bez niego”, powiedziała o Shane’ie w chwili intensywnego żalu. „Zostałam tylko dla niego. A teraz on odszedł.”

Później zapewniła fanów, że jest w porządku, pisząc w teraz usuniętym tweecie, „Przepraszam. Nie powinnam była tego mówić … Przepraszam, że zdenerwowałam wszystkich. Jestem zagubiona bez mojego dziecka i nienawidzę siebie. Szpital pomoże na chwilę.”