środa, 19 czerwca, 2024

Ostatnie posty

’Star Trek: Discovery’ zakończy się na 5. sezonie

Po wskrzeszeniu Treka w telewizji i zapoczątkowaniu nowej generacji treści sci-fi, „Discovery” będzie miało swój ostatni rejs w przyszłym roku.

Star Trek: Discovery dobiega końca.

Dramat sci-fi Paramount+ wyruszy w swoją ostatnią podróż wraz z nadchodzącym piątym sezonem.

Źródła mówią, że główne zdjęcia do sezonu są już w większości zakończone. Jednak w związku z tym, że serial zostanie zakończony, zostaną nakręcone dodatkowe filmy, które pomogą w opracowaniu zakończenia serialu. Piąty i ostatni sezon będzie miał premierę na początku 2024 roku.

Wprowadzony na rynek w 2017 roku, Discovery przypisuje się udane rozpoczęcie nowej ery Trek TV. Serial, z udziałem Sonequa Martin-Green, został zapowiadany jako pierwszy Trek show kierowany przez czarnoskórą kobietę, plus zaznaczył inne pierwsze po drodze w reprezentacji LGBTQIA+, a także zapoczątkował bardziej serialowy format opowiadania dla 50-letniej franczyzy. Discovery pomogło również uruchomić serwis streamingowy CBS (wtedy nazywany CBS All Access) i obecnie jest najdłużej emitowanym dramatem Paramount+. Sukces Discovery doprowadził do powstania wielu innych projektów Trek, w tym animowanych programów Lower Decks i Prodigy.

„Kiedy osiem lat temu po raz pierwszy zaczęliśmy mówić o powrocie Star Treka, nigdy nie mogliśmy sobie wyobrazić, jaki niezatarty wpływ Star Trek: Discovery będzie miał” – powiedział David Stapf, prezes CBS Studios. „Serial przywrócił ukochaną globalną franczyzę i tak jak jego poprzednicy Discovery uhonorował dziedzictwo Star Treka 'nieskończonej różnorodności w nieskończonych kombinacjach’, reprezentując najlepsze z tego, czym możemy być jako ludzie, gdy celebrujemy nasze różnice.”

Ruch ten następuje po ogłoszeniu przez Paramount+, że inny członek jego zespołu Trek, Star Trek: Picard, zawinie się wraz z obecnym trzecim sezonem.

Zespół Discovery wydał oświadczenia dotyczące tej decyzji. Producenci wykonawczy i co-showrunnerzy Alex Kurtzman i Michelle Paradise napisali: „Jako wieloletni fani Star Treka, to był ogromny zaszczyt i przywilej, aby pomóc wprowadzić Star Trek: Discovery na świat. Uniwersum Treka znaczy tak wiele dla tak wielu – w tym dla nas – i nie moglibyśmy być bardziej dumni ze wszystkiego, co Discovery wniosło do jego spuścizny, szczególnie z reprezentacją. Jeśli choć jedna osoba zobaczy siebie lub możliwości dla swojej przyszłości w nowy sposób z powodu Discovery, to myślimy, że sprawiliśmy, że Gene Roddenberry był bardzo dumny. Oczywiście nie byłoby Discovery bez Sonequy Martin-Green i niezwykłego zespołu artystów, zarówno przed, jak i za kamerą, którzy powołali ten serial do życia. Ich pasja i determinacja, by każdy odcinek był wyjątkowy, była głęboko inspirująca; podobnie jak ich miłość i wsparcie dla siebie nawzajem oraz szczera miłość do Star Treka. Discovery przez lata naprawdę stało się rodziną – i nie moglibyśmy być bardziej wdzięczni, że jesteśmy jej częścią. Fanom na całym świecie dziękujemy za dołączenie do nas w tej niesamowitej podróży. Wasza miłość do tych postaci i wasze podekscytowanie każdym odcinkiem, każdym sezonem, znaczy dla nas bardzo wiele. Nie możemy się doczekać, aż zobaczycie, nad czym pracowaliśmy w tym ostatnim sezonie; doceniamy waszą cierpliwość w międzyczasie i zaufajcie nam, gdy mówimy, że warto będzie czekać. Kochamy Was wszystkich! LLAP”

Czytaj również:  Scenarzystka Rayna McClendon podpisuje kontrakt z UTA

Martin-Green napisała: „Trudno mi uwierzyć, że ta oszałamiająca umysłowo podróż z Discovery dobiega końca. Jestem zdumiewająco błogosławiona przez Boga, że mogłam zagrać kapitana Michaela Burnhama i wziąć udział w dziedzictwie u boku niezwykłej obsady, fenomenalnej załogi i niezwykłego zespołu pisarskiego. Jestem głęboko wdzięczny naszym najbardziej wspierającym partnerom w CBS Studios i Paramount+, którzy nalegali na stworzenie historii telewizji. Jestem również głęboko wdzięczny za twórczą współpracę z naszymi showrunnerami Michelle Paradise i Alexem Kurtzmanem, a także Olatunde Osunsanmi i niezrównanym zespołem producentów wykonawczych. Nigdy nie zapomnę, jakie to uczucie stać razem jako serialowa rodzina, trzymając w rękach dziedzictwo Treka wraz z wszystkimi przedstawicielami branży i fanami. Fani przyjęli nas do swoich serc, gdy uruchomiliśmy nową iterację Treka i całą platformę rozrywkową, i nigdy tego nie zapomnimy…65 odcinków później, oto dla całej kompanii Star Trek: Discovery, dla serialu i jego piątego i ostatniego sezonu, dla jego ukochanych fanów i dla wszystkich, którzy przewidują lepszą przyszłość. Let’s fly….”

A Tanya Giles, chief programming officer w Paramount Streaming, dodała: „Star Trek: Discovery to wieloletni faworyt w serwisie, bliski i drogi sercom legionów fanów 'Star Treka’, jak również nam wszystkim tutaj w Paramount+. Serial i jego niesamowita obsada oraz twórcy zapoczątkowali nową erę dla Star Treka, gdy zadebiutował ponad sześć lat temu, obejmując przyszłość streamingu z serialową fabułą, wprowadzając do życia głębokie i złożone postacie, które honorują dziedzictwo Gene’a Roddenberry’ego w zakresie reprezentowania różnorodności i integracji, a także przesuwając granicę z nagradzanym budowaniem świata. W tym ostatnim sezonie nasza ukochana załoga wyruszy na nową przygodę i nie możemy się doczekać, aby świętować wpływ serialu na franczyzę prowadzącą do jego finałowego sezonu na początku przyszłego roku.”

Decyzja jest następstwem tego, że Paramount Global CFO Naveen Chopra powiedział na konferencji dla inwestorów 28 lutego, że firma może wydać mniej na treści streamingowe w 2024 roku niż wcześniej prognozowano ze względu na integrację Paramount+ i Showtime.

Czytaj również:  Fremantle nabywa większościowy udział w izraelskim producencie filmów dokumentalnych Silvio Productions

Odejście Discovery zapewnia jego spinoffowi Star Trek: Strange New Worlds niekwestionowanego nowego kapitana floty seriali Star Trek Paramountu+. Strange New Worlds wcielił się w bardziej planetarny styl The Original Series i wystartował w maju zeszłego roku z 99-procentowym pozytywnym wynikiem na Rotten Tomatoes. Paramount+ powiedział, że Strange New Worlds był najczęściej oglądanym nowym Trek serialem w usługach w ciągu pierwszych 90 dni, a firma promowała serial w reklamie Super Bowl w zeszłym miesiącu. Serial powróci w drugim sezonie jeszcze w tym roku.

Kurtzman zdradził również rozwój innego potencjalnego spinoffu, Star Trek: Academy, który skupiałby się na nowej generacji młodych kadetów. Nic jednak nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone w tej sprawie. Kurtzman jest jednym z najważniejszych producentów Paramount Global, który dzięki swojej umowie z CBS Studios dostarczył dla Paramount+ hitów poza franczyzą Trek. W 2021 roku podpisał drugą dziewięciocyfrową umowę z CBS Studios prowadzonym przez Davida Stapfa.

Biuletyny THR

Zapisz się, aby otrzymywać wiadomości THR prosto do swojej skrzynki pocztowej każdego dnia

Subskrybuj Sign Up

Latest Posts

Nie przegap