czwartek, 25 lipca, 2024

Ostatnie posty

„Stereophonic” zdobywa nagrodę za najlepszą sztukę na gali Tony Awards

Stereophonic zdobył nagrodę Tony za najlepszą sztukę teatralną w niedzielę, jedną z pięciu nagród Tony, które zdobyła najbardziej nominowana sztuka w historii Tony podczas ceremonii na Broadwayu w 2024 roku.

Sztuka, napisana przez Davida Adjmi, opowiada o zespole próbującym nagrać przebojowy album w latach 70. i zawiera rockową ścieżkę dźwiękową napisaną przez Willa Butlera z Arcade Fire. Podczas gdy większość produkcji zawiera dialogi mówione, co klasyfikuje spektakl jako sztukę teatralną, a nie musical, aktorzy Stereophonic wykonują również piosenki na scenie jako część spektaklu.

Adjmi przyjął nagrodę za najlepszą sztukę teatralną, zwracając uwagę na trudną drogę do wyprodukowania sztuki, która trwa ponad trzy godziny i obejmuje kabinę nagraniową na scenie. Wcześniej rozmawiał z The Hollywood Reporter o tym, jak sztuka ilustruje jego własną walkę, by nie poddawać się jako dramaturg.

„Naprawdę trudno jest zrobić karierę w sztuce. Musimy finansować sztukę w Ameryce. To znak rozpoznawczy cywilizowanego społeczeństwa” – powiedział Adjmi na scenie.

Adjmi wpadł na pomysł sztuki w 2013 roku, słuchając podczas lotu utworu Led Zeppelin „Babe I’m Gonna Leave You”. Po latach prac nad sztuką, jesienią odbyła się jej światowa premiera w Playwrights Horizons, a w kwietniu została wystawiona w Golden Theatre na Broadwayu.

„Kiedy powiedzieliśmy, że przeniesiemy to na Broadway, powiedziałem: 'Nie chcę mieć gwiazd w tej sztuce’ A [producentka Sue Wagner] powiedziała: „Ale David to gwiazda” I miała rację” – powiedział Adjmi na scenie.

Produkcja była najczęściej nominowaną sztuką w nocy, z 13 ukłonami, w tym w niektórych kategoriach, w których gwiazdy rywalizowały ze sobą. Ostatecznie Will Brill zdobył nagrodę Tony dla najlepszego aktora grającego główną rolę w sztuce teatralnej, a produkcja zdobyła również nagrody za reżyserię dźwięku, scenografię i najlepszą reżyserię sztuki teatralnej dla Daniela Aukina.

Obsada, w skład której wchodzą również Tom Pecinka, Sarah Pidgeon, Juliana Canfield, Eli Gelb, Chris Stack i Andrew R. Butler, wykonała piosenkę „Masquerade” podczas głównej transmisji telewizyjnej w niedzielny wieczór, po tym jak początkowo nie została uwzględniona w składzie występu, co doprowadziło do sprzeciwu fanów.

Czytaj również:  Hollywood Labor popiera ustawę o przejrzystości sztucznej inteligencji, która może zaoferować twórcom siłę ognia

Gdyby produkcja zdobyła siedem nagród Tony, zremisowałaby z The Coast of Utopia jako najbardziej zwycięska sztuka w historii nagród Tony.

Latest Posts

Nie przegap