poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Ostatnie posty

szczęście, Leo Grande”, „Piosenka o miłości” wśród laureatów Provincetown Film Festival

Seks-pozytywny komediodramat Sophie Hyde Good Luck to You, Leo Grande, w którym Emma Thompson gra kobietę w średnim wieku, szukającą fizycznego spełnienia z mężczyzną świadczącym usługi seksualne, granym przez nowicjusza Daryla McCormacka, zdobył nagrodę publiczności Warner Bros. Discovery dla najlepszej fabuły na 24. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Provincetown, który zakończył się w niedzielę.

Odpowiednią nagrodę dla filmu dokumentalnego, również przyznawaną przez publiczność, zdobył film Jeana Carlomusto Esther Newton Made Me Gay, eksplorujący historię LGBTQ i studia nad płcią poprzez życie i twórczość wiodącego kronikarza społeczności queer.

Jury przyznało nagrody Johna Schlesingera dla debiutujących reżyserów fabularnych Maxowi Walkerowi-Silvermanowi za film A Love Song, w którym Dale Dickey i Wes Studi grają ukochanych z dzieciństwa, których drogi przecinają się kilkadziesiąt lat później na tle surowego amerykańskiego Zachodu; oraz za film dokumentalny Alexowi Pritzowi za The Territory, który śledzi walkę rdzennych mieszkańców Brazylii Uru-eu-wau o ochronę ich ziemi w amazońskiej puszczy.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wśród tegorocznych wyróżnień festiwalowych znalazła się Dickey – reprezentowana w line-upie przez A Love Song, a także specjalny pokazThe Incredibly True Adventures of Two Girls in Love – z nagrodą Excellence in Acting Award. Next Wave Awards trafiły do Jenny Slate i Bowena Yanga, którzy towarzyszyli pokazom odpowiednio Marcel the Shell With Shoes On i Fire Island.

Tradycyjnie dla festiwalu w Provincetown, John Waters wręczył nagrodę Filmmaker on the Edge Award laureatowi z 2022 roku, Luce Guadagnino, który zrobił sobie przerwę w kręceniu Challengers pod Bostonem, by uczestniczyć w imprezie na Cape Cod, w towarzystwie producentki tego filmu Amy Pascal i jednej z jego gwiazd, Josha O’Connora.

Dokument Guadagnino, Salvatore: Shoemaker of Dreams, o innowacyjnym włoskim projektancie obuwia Salvatore Ferragamo, zamknął festiwal. Oczekuje się, że nadchodzący romans reżysera o kanibalach, Bones and All, z Taylor Russell i Timothée Chalametem w rolach głównych, będzie miał premierę na jednym z głównych jesiennych festiwali filmowych.

Czytaj również:  Les Moonves ukarany grzywną w wysokości 11 000 USD za domniemaną ingerencję w dochodzenie w sprawie napaści na tle seksualnym prowadzone przez LAPD

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Provincetown ogłosił daty swojej 25. jubileuszowej edycji: 14-18 czerwca 2023 roku.

Latest Posts

Nie przegap