czwartek, 25 lipca, 2024

Ostatnie posty

szef „House of the Dragon” o brutalnej scenie z premiery 2. sezonu

[Ta historia zawiera spoilery do House of the Dragon sezon drugi, odcinek pierwszy]

Wiesz, że sekwencja George’a R.R. Martina jest brutalna, gdy ma swój przydomek. Było oczywiście Czerwone Wesele i Purpurowe Wesele w Grze o Tron. Ale wydarzenie z książki Fire & Blood Martina, które House of the Dragon, na które fani czekali, nosi chory tytuł „Blood and Cheese” i miało miejsce pod koniec premiery drugiego sezonu serialu.

Blood and Cheese to niscy zabójcy, których Daemon Targaryen (Matt Smith) wynajął do infiltracji Czerwonej Twierdzy i zamordowania księcia Aemonda (Ewan Mitchell). Jednak zamiast tego duet natrafia na królową Helaenę Targaryen (Phia Saban) i jej małe bliźniaki Jaehaerysa i Jaehaera. Żądają, aby Helaena powiedziała im, który jest Jaehaerysem, i zabijają dziecko w jego łóżku.

Dragon wprowadził kilka zmian w stosunku do książki, z których jedna dodała zwrot akcji do sekwencji i sprawiła, że Daemon nie wydawał się tak zły. W książce Blood and Cheese otrzymali rozkaz zabicia młodego księcia, podczas gdy w serialu otrzymali konkretny rozkaz zabicia brata króla Aegona (Tom Glynn-Carney), Aemonda – co ma sens jako bardziej bezpośrednia zemsta, biorąc pod uwagę, że Aemond zabił Luke’a (Elliot Grihault) w finale pierwszego sezonu. Daemon został zapytany przez zabójców, co powinni zrobić, jeśli nie znajdą Aemonda, a jego odpowiedź nie została pokazana w kamerze – pozostawiając pewną tajemnicę co do jego rozkazów zapasowych i prowadząc do bardzo trzymającej w napięciu sekwencji odcinka pokazującej zabójców wędrujących przez Keep, gdy polowali na cel. Kolejną zmianą było to, że w książce Helaena ma dwóch młodych synów, a Krew i Ser zmuszają ją do wyboru, którego zabiją (wybrała najmłodszego, a potem zabili jej najstarszego). Ponadto w serialu pojawił się dar / klątwa przepowiedni Helaeny, która kazała jej bać się „szczurów”, odnosząc się do zabójcy Ratcatchera.

Czytaj również:  Filmowanie w Los Angeles spada do końca 2022 roku

Poniżej, showrunner Ryan Condal opowiedział o adaptacji niepokojącej sekwencji.

W jaki sposób zaadaptowałeś sekwencję Blood and Cheese, biorąc mapę drogową nakreśloną przez George’a i próbując ją potencjalnie ulepszyć na potrzeby serialu?

Mniej chodziło o próbę przebicia książki, a bardziej o praktyczność miejsca, w którym się znajdowaliśmy. Okres historyczny, który obejmował sezon pierwszy, był nadal skompresowany – książka obejmowała ponad 30 lat, a my zmniejszyliśmy go do 20. Jednym z efektów ubocznych jest to, że masz: Dzieci Rhaenyry i Daemona są znacznie młodsze niż w książce, podobnie jak dzieci Helaeny i Aegona. Nie byli razem wystarczająco długo, aby mieć dwa pokolenia dzieci. Więc Maelor jeszcze nie istnieje, a my mamy tylko bliźniaki. Więc pracując z tego miejsca, chcieliśmy po prostu sprawić, by Blood and Cheese była trzewną sekwencją telewizyjną. Postanowiliśmy opowiedzieć to z ich punktu widzenia i sprawić, że będzie to nieudany napad. Podczas gdy w książce jest to przedstawione wyłącznie z perspektywy Helaeny i Alicenta. Blood i Cheese natrafiają na Helaenę, która jest jakby trzecim aktem ich historii. Pomysł polegał na budowaniu napięcia i strachu, ponieważ szukają Aemonda, którego Daemon wymienia jako cel, a następnie stawiasz dwóch przestępców w sytuacji ze złotem przed ich twarzami i rzeczy mogą pójść źle.

Pozostaje również pytanie, co dokładnie powiedział Daemon, gdy zapytano go, co powinni zrobić, jeśli nie mogą znaleźć Aemonda. Zwykle myślę, że ludzie, którzy wykonują rozkazy, jakby od tego zależało ich życie, są prawdopodobnie całkiem dobrzy w wykonywaniu rozkazów, ale z twojej odpowiedzi wynika, że rzeczy rzeczywiście poszły nie tak .

Celowo ucięliśmy ten moment, ponieważ uwielbiam Matta Smitha i spojrzenie, które im daje, po prostu mnie prześladuje. Z pewnością dał im jakieś instrukcje i do pewnego stopnia słyszymy, jak kłócą się o to w pokoju, że powiedział, że musimy przynieść głowę. Syn za syna. Można sobie wyobrazić, że Daemon powiedział im: „Nie wychodźcie z pustymi rękami” Ale pozostawiliśmy to do interpretacji.

Czytaj również:  Jak Charlize Theron sprzedaje zmiany nastolatkom: "Jeśli nie zniżysz się do ich poziomu, pomyślą, że jesteś irytujący"

Podobało mi się, jak dużo czasu spędzono na chodzeniu po zamku, a partytura Ramina Djawadiego podczas tego była tak napięta. Znowu drażni nas to, że Helaena ma jakiś stopień przepowiedni. Jej reakcja była również bardzo wyciszona, zwłaszcza gdy schodziła po schodach. Zastanawiałem się: „Czy ona jest w szoku? A może jest to przeciwieństwo szoku, ponieważ do pewnego stopnia wiedziała, że to się stanie?” Jak bardzo powinniśmy zakładać, że wiedziała?

Helaena nie jest magiczna, ale jest dostrojona do częstotliwości, której inne postacie nie mają, jak ustaliliśmy w pierwszym sezonie. Bawimy się pomysłem ich różnych rozmów. Jak mówił Viserys, w każdym pokoleniu Targaryenów są smoczy marzyciele, a Helaena, ponieważ jest postrzegana w tym świecie jako dziwna, wielu ludzi niekoniecznie zwraca uwagę na rzeczy, które mówi. Ale myślę też, że nie ma ich jasnej interpretacji. To nie jest tak, że widzi te rzeczy i dokładnie wie, czym one są. Wiele razy nie zdaje sobie sprawy, co to było, dopóki nie nastąpi zdarzenie. Myślę, że jest to część ciężaru tego daru – jeśli w ogóle można to tak nazwać – i tego, czym jest obciążona. Myślę więc, że po prostu postrzega świat inaczej. To, co widzisz w tej sekwencji, to bardzo ludzka reakcja. To szok, a ona przechodzi od paniki, myśląc, że zostanie wypędzona, a potem dociera do dolnej części schodów i zastanawia się: „OK, gdzie mam iść? Gdzie mam teraz iść?” Ucieka w obawie o swoje życie i próbuje dowiedzieć się, gdzie iść dalej.

Na początku odcinka poznajemy również Lorda Cregana Starka (Tom Taylor). Jako fani mamy ustalone wyobrażenie o tym, jacy są Starkowie. W jaki sposób ta iteracja Starka wyróżnia się na tle tych, które znamy z oryginalnego serialu?

Czytaj również:  12 najlepszych produktów do kupienia z magicznej czarnopiątkowej wyprzedaży kosmetyków Charlotte Tilbury

Muszę docenić Toma Taylora, który stał się jedną z najczęściej omawianych osób w Internecie, ponieważ wszyscy kochają Starka i wszyscy oczekują jego pojawienia się w serialu, a on wykonał świetną robotę. Najbardziej przemówiło do mnie to, że uwielbiam Starków. Desperacko chciałem wrócić na Mur, ale chciałem mieć dobry powód, by uwzględnić to w fabule. Rzeczą, która najbardziej przemówiła do mnie w Creganie i postaci, którą George napisał w książce, jest to, że był młodym Starkiem. Starkowie, których znamy, jak Ned Stark, byli siwobrodymi, którzy przeszli przez życie i wiele zim. Ten facet jest zasadniczo w wieku Robba Starka i dowodzi całą Północą. Pomyślałem, że to interesująca postać do poznania i przedstawienia. Jace (Harry Collett) jest nieco młodszy od niego, ale są z podobnego pokolenia. Ci dwaj faceci rozmawiają na murze o traktacie, który wpłynie na całe królestwo i pokazuje, jak młodzi mężczyźni w tych czasach są tymi, którzy generalnie decydują o tym, gdzie i jak rozegra się przyszłość.

House of the Dragon jest emitowany w niedziele na HBO.

Latest Posts

Nie przegap