sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

szef „Reachera” mówi, że widzowie mogą liczyć na jedną rzecz w 3. sezonie

[Ta historia zawiera spoilery z finału drugiego sezonu serialu Reacher.]

Widzowie Reacher mają teraz tydzień na dekompresję, być może przewinięcie do tyłu i zastanowienie się nad tym, jak arcyłotr Shane Langston (Robert Patrick) w końcu dostał swoje w finale drugiego sezonu.

Po uratowaniu ukochanej Karli Dixon (Serinda Swan) przed wypadnięciem w powietrzu z helikoptera, Jack Reacher (Alan Ritchson) – przywiązany do noszy i z nożem wbitym w ramię – udaje się po Langstona i zapewnia mu ten sam los, który spotkał wielu przyjaciół naszego bohatera serii: wyrzucenie z lecącego samolotu.

Ta scena była satysfakcjonująca dla widzów pełnego akcji hitowego serialu Prime Video. Okazuje się, że scena ta była również jedną z najważniejszych dla Reacher showrunnera Nicka Santory. Santora nie ukrywa, że jest fanem zarówno książek autora Lee Childa (materiału źródłowego dla serialu), jak i odtwórcy głównej roli, Ritchsona. The Hollywood Reporter spotkał się z Santorą po zakończeniu drugiego sezonu, aby rozpakować finał i podzielić się kilkoma przemyśleniami na temat tego, jakimi ścieżkami Reacher może podróżować w trzecim sezonie.

Po naszym wywiadzie platforma Amazon potwierdziła, że następny sezon Reacher będzie oparty na Persuader , siódmej książce z serii Childa, a Maria Sten powróci do serialu, powtarzając rolę Frances Neagley u boku Ritchsona. W fabule trzeciego sezonu Reacher pójdzie pod przykrywką, aby uratować informatora przetrzymywanego przez nawiedzającego go wroga z przeszłości. Neagley nie pojawia się w Persuader, co czyni jej obecność w serialu odejściem od książek. Kolejny sezon jest już w produkcji.

Poniżej Santora podzielił się z THR niektórymi ze swoich najmilszych wspomnień z pracy nad drugim sezonem oraz ciekawostkami, którymi mógł się podzielić na temat kolejnego sezonu.

Na początek krótkie pytanie: Czy Lee Child pojawił się w drugim sezonie (tak jak Stan Lee w filmach Marvela)?

Lee Child miał wspaniałe epizodyczne pojawienie się w pierwszym sezonie w ostatnim odcinku, w którym wpada na Reachera w barze Margrave i mówi: „Przepraszam”, co jest naprawdę fajne, ponieważ przypomina to spotkanie doktora Frankensteina z potworem Frankensteina. Chociaż nie porównuję Alana Ritchsona do potwora Frankensteina – jest na to o wiele fajniejszy i zbyt przystojny. Ale w kolejnych sezonach wszystko zależy od dostępności pana Childa. To zajęty facet. Ale jeśli kiedykolwiek będzie w Toronto i będzie chciał wpaść do odcinka, jestem pewien, że coś wymyślimy, ponieważ nikt z nas nie miałby pracy, gdyby nie on.

Zanim poproszę o podsumowanie drugiego sezonu, porozmawiajmy trochę o nadchodzącym sezonie. Rozumiem, że książki, na których oparty jest serial, nie są uporządkowane chronologicznie. Jak więc wybierasz, na której książce lub fabule skupisz się w następnej kolejności?

Czytaj również:  Berlin: Toksyczna męskość w thrillerze Jesse Eisenberga "Manodrome" poprzedza Andrew Tate'a, mówi reżyser

To zawsze decyzja grupowa. Studio ma wiele przemyśleń i pomysłów na ten temat, podobnie jak Amazon, tak jak powinni, ponieważ wiedzą, co robią. Alan również zawsze będzie miał swoje przemyślenia, ponieważ Alan jest naprawdę mądrym facetem i ma pewne historie, które są jego ulubionymi. Dużo rozmawiałem też o tym z moim zespołem pisarskim. Są świetnymi pisarzami i wszyscy mamy instynkt, z braku lepszego słowa, co do tego, które książki mogą nadawać się na ekran nieco lepiej niż inne. A potem wszyscy wspólnie podejmujemy decyzję i wszyscy mamy nadzieję na najlepsze!

Czy możesz nam powiedzieć, co zobaczymy w trzecim sezonie?

Mogę powiedzieć, że Reacher będzie kopał ludzi; będzie niesamowicie inteligentny i dedukcyjny w rozwiązywaniu spraw; będzie bohaterem i pomoże uratować dzień! Będzie Jackiem Reacherem.

Czy wróci do bycia samotnikiem, czy może zobaczymy kilka epizodów z sezonu drugiego, tak jak to było z postacią Finlaya z sezonu pierwszego (Michael Goodwin)?

Mogę powiedzieć, że duch Reachera polega na tym, że jest samotnikiem i włóczęgą, używając terminologii Reachera. Tak więc Reacher nigdy nie będzie miał grupy wesołych ludzi, którzy podróżują z nim i pomagają mu rozwiązywać przestępstwa i przeżywać przygody. DNA Reachera polega na tym, że porusza się sam i współpracuje z dobrymi ludźmi, gdy czai się zło, a następnie żegna się z nimi i idzie dalej. I tego właśnie staramy się zawsze trzymać.

Alan Ritchson jako Jack Reacher w finale drugiego sezonu.Prime Video

Wracając do drugiego sezonu, czy podobała ci się praca z tym zespołem i grupą aktorów w scenach, które normalnie skupiałyby się tylko na Reacherze?

Podobało mi się i wiem, że wszystkim scenarzystom się podobało, ponieważ więcej postaci oznacza więcej fajnych rzeczy do napisania. Pozwala to również na więcej konfliktów, więcej humoru między postaciami. I myślę, że to, co przyciąga ludzi do Reachera , to fakt, że Reacher jest świetną postacią, a jego rodzina z 110 jest również świetną postacią. Lee Child stworzył tę wspaniałą pseudo-rodzinę dla Reachera i fajnie było to zbadać. Książka, z której korzystaliśmy w drugim sezonie, różni się od większości innych książek, ponieważ Reacher współpracuje z ludźmi, z którymi pracował wcześniej. Ale ogólnie, odpowiadając na twoje pytanie, nie było trudniej. W pewnym sensie było to całkiem przyjemne, ponieważ pracowaliśmy z niesamowitymi aktorami! Aktorzy, którzy wcielali się w członków 110, którzy wcielali się w niektóre z innych postaci w całym sezonie, takich jak Langston (Robert Patrick) i detektyw Russo (Domenick Lombardozzi), to jedni z najlepszych aktorów na świecie i po prostu fajnie jest dla nich pisać.

Czytaj również:  Britney Spears ogłasza, że poroniła: "To niszczący czas dla każdego rodzica"

Jaki był dla ciebie najbardziej satysfakcjonujący odcinek lub scena w drugim sezonie?

Powiedziałbym, że sekwencja z helikopterem w finale była bardzo wymagająca z punktu widzenia produkcji, ale mamy tak niesamowity zespół produkcyjny, a nasz zespół kaskaderski jest tak fenomenalny. Scenarzyści i producenci mogą spać spokojnie wiedząc, że na koniec dnia wszystko będzie wyglądać świetnie. Naprawdę podobał mi się moment, w którym Langston dostał to, co mu się należało w helikopterze. Miło jest widzieć, jak źli faceci dostają to, co im się należy.

Mówiąc o Langstonie, odniesienie do filmu Terminator 2 nie umknęło wielu widzom. (Patrick zagrał zabójcę Terminatora T-1000 w filmie z 1991 roku, próbując zlikwidować matkę przyszłego zabójcy maszyn, Sarah Connor, graną przez Lindę Hamilton.)

Prawda jest taka, że chciałbym przypisać sobie tę zasługę i udawać, że ja lub inni scenarzyści w tym pokoju byli tak sprytni. Niestety tak nie było. Kilka miesięcy przed rozpoczęciem zdjęć przygotowywaliśmy się do nakręcenia małego serialu i mieliśmy Langstona w obsadzie. I niestety musieliśmy dokonać pewnych zmian z powodu konfliktów w harmonogramie i tego typu rzeczy. Zrobiliśmy więc małą przerwę i musieliśmy znaleźć nowego aktora, a ja natychmiast pomyślałem o Robercie Patricku, z którym pracowałem wcześniej przy Skorpionie. Jest tak niesamowitym aktorem i tak utalentowanym. Skontaktowałem się z nim, a on powiedział: „Tak, bardzo chciałbym to zrobić”, a on od razu wskoczył i uderzył z parku!

Po tym, jak wcielił się w tę rolę, zdałem sobie sprawę, że w scenariuszu mamy tę kwestię Sary Connor. Zupełnie zapomniałem, że ta kwestia została napisana kilka miesięcy wcześniej! Skrypty powstały miesiące wcześniej. A teraz oglądam dzienniki i on wypowiada tę kwestię. I pomyślałem: „O nie, czy będę musiał ją wyciąć? Czy to zbyt meta? Czy to zbyt słodkie?” Pomyślałem o tym i zostawiłem to, a wszystkim się to podobało. To po prostu coś zabawnego dla publiczności. A prawda jest taka, że w świecie Reachera Robert Patrick, aktor, który grał w Terminatorze, nie istnieje. To inny facet. W naszym serialu gra Langstona, prawda?

Shane Langston (Robert Patrick)Prime Video

Rozumiem, że pochodzisz z Nowego Jorku, ale kręciłeś w Toronto. Jakie to było doświadczenie dla rodowitego nowojorczyka, gdy miasto w innym kraju reprezentowało twoje?

Czytaj również:  Ukryty klejnot Berlina: Nieumarli spotykają się z dramatem o uchodźcach w "The Damned

Urodziłem się w Queens i wiem, jak wygląda Queens. Wiem, jak wygląda Brooklyn, Staten Island, Bronx, Long Island i Manhattan. Wszystkie mają bardzo różny wygląd. Ludzie, którzy nie pochodzą z Nowego Jorku, mogą myśleć, że to same drapacze chmur, ale tak nie jest. Nowy Jork jest dość zróżnicowany pod względem wyglądu i stylu. Dawno temu stworzyłem i prowadziłem program z Mattem Olmsteadem o nazwie Breakout Kings. Kręciliśmy Brooklyn i Queens, Atlantic City i Staten Island w Toronto. Zaskoczyło mnie, jak dobrze do siebie pasowały.

Jako włoski Amerykanin mogę powiedzieć, że myślę, że wiele z tego może mieć związek z faktem, że w Nowym Jorku jest wielu włoskich Amerykanów, a w Toronto jest mnóstwo włoskich Kanadyjczyków. Wielu z tych Włochów, kiedy wyemigrowało do Ameryki z Włoch, przywiozło ze sobą rodzaj układania cegieł i obróbki żelaza, więc wiele domów i dzielnic wygląda tak samo. Przejeżdżałem przez dzielnice w Toronto, które mogłyby przypominać Inwood na Long Island, gdzie mieszka wielu Włochów. Te same poręcze z kutego żelaza prowadzą po łupkowych schodach do schludnego, małego domu z cegły i wyglądają zupełnie jak niektóre dzielnice Nowego Jorku. Myślę więc, że Toronto może całkiem dobrze uchodzić za Nowy Jork. A jeśli chodzi o drapacze chmur i duże budynki, to Toronto też jest w nie bogate.

Czym różni się doświadczenie bycia showrunnerem w Reacher od takich seriali jak Prison Break i Scorpion ?

Różnica jest tylko w tonie serialu. W Reacher wciąż jest humor. Reacher ma kilka bardzo zabawnych momentów, a Alan ma wspaniały instynkt komediowy. Ja i scenarzyści, z którymi pracuję, wprowadzamy trochę humoru do seriali. Ale jest to mroczniejszy i bardziej brutalny serial, ponieważ jest przesyłany strumieniowo i możemy pokazać więcej. Podobnie jest w przypadku Prison Break – cztery lata, Scorpion – cztery lata. I mam nadzieję, że Reacher potrwa co najmniej cztery lata. Podczas wszystkich tych seriali miałem okazję pracować z najwspanialszymi ludźmi. Stali się jednymi z moich najlepszych przyjaciół na świecie: scenarzystami, producentami, niektórymi wykonawcami, reżyserami, ekipą. Oni po prostu stają się twoimi wspaniałymi przyjaciółmi, ponieważ są ludźmi, z którymi pracujesz. A w idealnym świecie można ich przenosić z serialu na serial. W tym sensie wszyscy są tacy sami. Miałem szczęście pracować ze wspaniałymi ludźmi. W tym sensie to było błogosławione życie.

Drugi sezon serialu Reacher jest już dostępny na platformie Prime.

Więcej:

Alan Ritchson o własnych wyczynach kaskaderskich i temacie 2. sezonu „Reachera” (Don’t Mess With My Family)

Latest Posts

Nie przegap