czwartek, 18 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

„The Bad Batch”: 8 palących pytań przed sezonem 3

Clone Force 99 powraca do akcji.

Ostatnim razem, gdy widzieliśmy genetycznie zmienionych żołnierzy-klonów w filmie Disney+ The Bad Batch, mieli oni do czynienia z domniemaną śmiercią Techa, który zginął podczas misji, oraz utratą klona Omegi, który został schwytany przez Imperium. Omega jednak połączył się również z kaminoańskim naukowcem Nala Se, a także Crosshair, z których obaj zdawali się budzić prawdziwą (złą) naturę Imperium. Tymczasem Hunter i Wrecker byli zdeterminowani, by wytropić Omegę (i, być może, Crosshaira), podczas gdy Echo dołączyła do Rexa, by walczyć z Imperium.

21 lutego na Disney+ zadebiutuje trzeci i ostatni sezon serialu animowanego (obejrzyj zwiastun). Disney+ opublikował oficjalny opis trzeciego sezonu: „W epickim finałowym sezonie Star Wars: The Bad Batch, grupa będzie musiała stawić czoła wyzwaniom w walce o ponowne połączenie się z Omegą, która musi stawić czoła wyzwaniom w odległym imperialnym laboratorium naukowym. Ponieważ grupa jest podzielona i stoi w obliczu zagrożeń ze wszystkich stron, będą musieli szukać nieoczekiwanych sojuszników, wyruszać na niebezpieczne misje i zebrać wszystko, czego się nauczyli, aby uwolnić się od Imperium „

Serial, którego producentami wykonawczymi są Dave Filoni, Athena Portillo, główna scenarzystka Jennifer Corbett i reżyser nadzorujący Brad Rau, zawiera obsadę głosową, w tym Dee Bradley Baker, Michelle Ang, Keisha Castle-Hughes, Jimmi Simpson, Noshir Dalal i Wanda Sykes.

„To coś w rodzaju resetu dla drużyny, ponieważ kiedy po raz pierwszy spotykasz ich w pierwszym odcinku [serialu], są jednostką, mają zerowy wskaźnik niepowodzeń i odnoszą duże sukcesy” – powiedział Corbett StarWars.com o trzecim sezonie. „Ale potem Crosshair staje po stronie Imperium, a potem Echo odchodzi, by udać się z Rexem, a teraz Tech odszedł, a teraz Omega została zabrana. Clone Force 99 nie jest tym, czym było, a pytanie brzmi, czy kiedykolwiek będzie takie samo? Hunter i Wrecker są zmuszeni zmienić sposób, w jaki robią rzeczy, aby poskładać to, co mogą z oddziału.”

Czytaj również:  Netflix podpisuje umowę z Brytyjską Gildią Scenarzystów na serial akcji na żywo

Przed premierą trzeciego sezonu serialu – który powróci 21 lutego z trzema odcinkami, prowadzącymi do finału 1 maja – The Hollywood Reporter przygląda się temu, gdzie zakończył się sezon drugi, co wiemy o sezonie trzecim i palących pytaniach, na które mamy nadzieję uzyskać odpowiedzi.

Czy technologia faktycznie umarła?

W ostatnich latach seria Star Wars ma historię pozwalania postaciom na przetrwanie niszczycielskich ciosów / eksplozji / ataków mieczem świetlnym tylko po to, by kontynuować i mieć znaczący udział w przyszłych liniach fabularnych (patrz: Palpatine, Echo, Darth Maul i tak dalej). Imperialny naukowiec Royce Hemlock przyniósł okulary Techa Hunterowi i jego pozostałej załodze, ale wciąż nie widzieliśmy dowodu jego faktycznej śmierci, co oznacza, że może on przebywać w areszcie Imperium. A ponieważ Tech jest tak ukochaną postacią i ważną częścią The Bad Batch, jest mało prawdopodobne, aby wykonał swoją ostatnią misję. Ale jeśli tak naprawdę nie jest martwy, zaangażowani ludzie nie dają tego po sobie poznać. W rzeczywistości ich ostatnie wywiady sugerują coś wręcz przeciwnego: „Pocieszeniem tego odejścia jest heroizm i skuteczność tego, co był w stanie osiągnąć ostatnim gestem swojego życia. Był więc w stanie uratować swoich przyjaciół, a także utrzymać misję przy życiu. Udało mu się. Jest tym, który poświęcił się i dokonał tego” – powiedział Baker, który podkłada głos pod klona Collider.

Czy Crosshair ponownie połączy siły z Bad Batch?

W drugim sezonie Crosshair nie tylko postrzelił i zabił oficera Imperium w plecy, ale także wysłał wiadomość do Clone Force 99, ostrzegając ich, że Imperium ich ściga. Te znaki wskazują na to, że Crosshair rozczarował się Imperium i być może ponownie dołączy do Bad Batch w sezonie trzecim.

Jaką rolę odegra Asajj Ventress w sezonie 3?

Była uczennica hrabiego Dooku pojawia się w zwiastunie trzeciego sezonu, ale jakie ma znaczenie dla Bad Batch? Dodatkowym pytaniem związanym z jej pojawieniem się w zwiastunie jest fakt, że (uwaga spoiler) zabójczyni, która stała się łowczynią nagród, faktycznie zmarła przed zakończeniem Wojen Klonów (jak opisano w kanonicznej książce z 2015 roku Star Wars: Dark Disciple). Książka została zaadaptowana z nieprodukowanego odcinka, który miał być częścią siódmego sezonu The Clone Wars. Rau powiedział Screen Rant o roli Ventress w The Bad Batch: „Zrobiliśmy wiele badań, wróciliśmy do nieemitowanego łuku w The Clone Wars , który zainspirował powieść Dark Disciple, i zostały stworzone projekty, stworzone szpule fabularne, z których pochodzi jej postać, jej miecz świetlny, jej ostrze i cała reszta. Więc chcieliśmy to uhonorować, wprowadzając Asajj do tej historii. … Wydarzenia z Dark Disciple są prawdziwe. Dostosowujemy się do nich. Być może w The Bad Batch nie poznasz wszystkich odpowiedzi na pytanie, jak do tego doszło, ale możesz być pewien, że w pewnym momencie tak się stanie”

Czytaj również:  The Man Behind the Hand: Aktor grający Thinga w "Wednesday" dzieli się BTS-ami z tworzenia postaci

Co się stało z komandorem Codym?

Żołnierz Klonów, który był z Obi-Wanem Kenobim na Utapau, kiedy Rozkaz 66 został wykonany przez Palpatine’a, zdezerterował z Imperium w drugim sezonie The Bad Batch. Czy powróci, by walczyć u boku Kapitana Rexa i Bad Batch?

Co się stanie z Nalą Se?

Kaminoańska naukowiec została zmuszona do współpracy z Imperium w jego wysiłkach klonowania. Ale ona lubi Omegę, a Imperium zniszczyło jej rodzinny świat. Czy będzie współpracować, czy sabotować eksperymenty?

Jakie są motywy Emerie Karr?

Naukowiec doktora Hemlocka ujawniła, że jest siostrą Omegi w finale drugiego sezonu. Nie jest jednak jasne, czy jej DNA jest niezmienione, podobnie jak Omegi (i Boby Fetta), i po czyjej stronie jest w tej bitwie Imperium kontra klony.

Czy zobaczymy ponownie Bestię Zillo?

Bestia Zillo, która uważana była za wymarłą, po raz pierwszy pojawiła się w The Clone Wars, gdzie Palpatine wykazał duże zainteresowanie stworzeniem ze względu na jego niezniszczalną skórę. Po jego zabiciu Palpatine nakazał jego sklonowanie, początkowo bez powodzenia. Jednak Hemlock w końcu był w stanie wykonać dyrektywę Palpatine’a, co widać w The Bad Batch.

Kto zginie?

Nie byłoby Gwiezdnych Wojen bez bohaterskiej śmierci (patrz: Darth Vader, Kylo Ren), kogoś złego zmieniającego się w dobrego (patrz: Darth Vader, Kylo Ren) lub bezinteresownego poświęcenia dla głównego bohatera (patrz: Darth Vader, Kylo Ren). Niestety uważamy, że ktoś musi umrzeć; to tylko kwestia tego, kto.

Latest Posts

Nie przegap