poniedziałek, 27 maja, 2024

Ostatnie posty

’Top Gun: Maverick”, „Wszystko naraz” zdobywają nagrody ACE Eddie

Amerykańscy redaktorzy kinowi wręczyli w niedzielę swoje 73. nagrody Eddie, a Top Gun: Maverick Eddie Hamilton i Everything Everywhere All at Once Paul Rogers odebrali nagrody odpowiednio za najlepszy montaż filmu dramatycznego i komediowego.

Everything Everywhere – który zdobył BAFTA w dziedzinie montażu filmowego – oraz Top Gun: Maverick, wraz z nominowanymi przez Eddiego Jonathanem Redmondem i Mattem Villą za Elvis, Moniką Willi za Tár i Mikkelem E.G. Nielsenem za The Banshees of Inisherin są nominowani do Oscara w montażu filmowym.

Everything Everywhere’s Rogers podziękował mentorom, przyjaciołom i rodzinie, w tym Danielsom, pamiętając o cięciu filmu podczas blokady. Namawiał też do różnorodności, mówiąc: „Możemy wybrać, jakie historie dostaniemy do opowiedzenia” Hamilton nie był obecny, a koledzy przyjęli, czytając podziękowania dla osób, w tym Toma Cruise’a i Chrisa McQuarrie.

Również w niedzielę w Royce Hall na UCLA Ken Schretzmann i Holly Klein odebrali nagrodę za pełnometrażowy film animowany za pracę nad Pinokiem Guillermo del Toro; a Erin Casper i Jocelyne Chaput wygrały konkurs na pełnometrażowy film dokumentalny z Fire of Love.

W kategorii odcinków serialowych zwycięzcami zostali John M. Valerio za odcinek „Arrivederci” The White Lotus ; Simon Smith za odcinek „One Way Out” Andor ; oraz Stephanie Filo, Bradinn French, Taylor Joy Mason i S. Robyn Wilson za odcinek „Save My Edges, I’m A Donor” A Black Lady Sketch Show.

„Nie ma zbyt wielu zespołów postów, które wyglądają jak my” – powiedział Filo o zespole Black Ladies Sketch Show składającym się z czarnoskórych redaktorów. „Mamy nadzieję, że zobaczymy o wiele więcej takich, które wyglądają jak my”

The Woman King reżyserka Gina Prince-Bythewood została uhonorowana nagrodą Golden Eddie Filmmaker of the Year Award, którą wręczyła jej Love & Basketball gwiazda Sanaa Lathan. „Dałaś pokoleniom dziewcząt i i kobiet w kolorze, bohaterów, którzy wyglądają jak one” – powiedziała Lathan. „Jesteś zaciętą kobietą, tak jak twoja Kobieta Król”

Przyjmując na swojej alma mater, reżyserka uznała swój zespół, a zwłaszcza swojego „wiecznego redaktora” Shropshire’a, który jest „osadzony w DNA mojej pracy” Wezwała społeczność do dania szansy większej liczbie artystów, mówiąc, że zbyt wielu jest „zablokowanych nie z powodu braku talentu, ale braku możliwości.”

Czytaj również:  Religion of Sports pozyskuje 50 mln USD w ramach rundy finansowania serii B prowadzonej przez Shamrock Capital

Bryan Cranston wręczył nagrodę za osiągnięcia w karierze nagrodzonej Emmy- i Eddie Breaking Bad redaktorce Lynne Willingham. Otrzymał oklaski, gdy powiedział, że ugruntowała swoją pozycję „nie jako kobieta redaktor, ale redaktor.”

„Nie zdobyłam jej sama” – powiedziała, dziękując rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom od asystentów po producentów. Roześmiała się, gdy podziękowała swojemu mężowi i koledze z redakcji Chrisowi Willinghamowi za jego notatki.

Nominowany do Oscara montażysta Don Zimmerman (Coming Home, Heaven Can Wait) również otrzymał Career Achievement Award. Prezentujący, reżyser Dean Parisot pamięta jak wylądował na spotkaniu z „Big D”, kiedy szukał montażysty do GalaxyQuest. Jego żona i redaktorka, nieżyjąca już Sally Menke, ostrzegła go: „Nie zepsuj tego” Stali się wspaniałymi współpracownikami i przyjaciółmi, których Parisot określił jako mentorów.

Zimmerman podziękował swoim kolegom, przyjaciołom i rodzinie (w tym kilku, którzy pracują w branży) oraz „przyjaźniom na całe życie”, które zawarł. „Wielu z was wszystkich doświadcza własnej niesamowitej podróży i długowieczności w tej branży, tak jak ja”.

Dodatkowymi prezenterami byli RRR reżyser S.S. Rajamouli i Triangle of Sadness hemer Ruben Östlund.

Gospodarz Ashley Nicole Black (A Black Lady Sketch Show) rozpoczął pokaz, celebrując redaktorów i wywołując wielki śmiech, gdy powiedziała: „Sprawiacie, że reżyserzy myślą, że wasza ciężka praca była ich pomysłem.”

Pełna lista zwycięzców znajduje się poniżej:

NAJLEPSZY EDYCJA FILMU FABULARNEGO (dramat, teatr)
All Quiet on the Western Front
Sven Budelmann, BFS

Elvis
Matt Villa, ACE ASE
Jonathan Redmond

Tár
Monika Willi

Top Gun: Maverick (WINNER)|
Eddie Hamilton, ACE

The Woman King
Terilyn A. Shropshire, ACE

NAJLEPSZY EDYCJA FILMU FABULARNEGO (komedia, film kinowy)
The Banshees of Inisherin
Mikkel E.G. Nielsen, ACE

Everything, Everywhere, All at Once (WINNER)
Paul Rogers

Czytaj również:  Johnny Wactor, aktor "General Hospital", postrzelony i zabity w Los Angeles podczas podejrzanej próby kradzieży

Glass Onion: A Knives Out Mystery
Bob Ducsay, ACE

The Menu
Christopher Tellefsen, ACE

Triangle of Sadness
Ruben Östlund
Mikel Cee Karlsson

NAJLEPSZY EDYTOWANY FILM ANIMOWANY (teatralny lub nieteatralny)
The Bad Guys
John Venzon, ACE

Pinokio Guillermo del Toro (WINNER)
Ken Schretzmann, ACE
Holly Klein

Marcel the Shell with Shoes On
Dean Fleischer-Camp
Nick Paley

Puss in Boots: Ostatnie życzenie
James Ryan, ACE

Turning Red
Nicholas C. Smith, ACE

NAJLEPSZY EDYTOWANY DOKUMENTARIUM (teatralne)
Całe piękno i rozlew krwi
Amy Foote
Joe Bini
Brian A. Kates, ACE

Fire of Love (WINNER)
Erin Casper
Jocelyne Chaput

Good Night Oppy
Helen Kearns, ACE
Rejh Cabrera

Moonage Daydream
Brett Morgen

Navalny
Langdon Page
Maya Hawke

BEST EDITED DOCUMENTARY (Non-Theatrical)
The Andy Warhol Diaries: „Collab: Andy & Basquiat”
Steve Ross

George Carlin’s American Dream (WINNER)
Joe Beshenkovsky, ACE

The Last Movie Stars: „Szczęście to sztuka”
Barry Poltermann

Luci i Desi
Robert A. Martinez

Pelosi w domu
Geof Bartz, ACE

BEST EDITED MULTI-CAMERA COMEDY SERIES
The Conners: „Of Missing Minds and Missing Fries”
Brian Schnuckel, ACE

Jak poznałem twojego ojca: „Timing is Everything”
Susan Federman, ACE

The Neighborhood: „Witamy w sztuce negocjacji” (WINNER)
Chris Poulos

BEST EDITED SINGLE CAMERA COMEDY SERIES
Atlanta: „Andrew Wyeth. Świat Alfreda.”
Kyle Reiter, ACE
Isaac Hagy, ACE

Barry: “710N”
Franky Guttman

Barry: „Starting Now”
Ali Greer

The Bear: “System” (WINNER)
Joanna Naugle

Only Murders in the Building: „I Know Who Did It”
Shelly Westerman, ACE
Payton Koch

BEST EDITED DRAMA SERIES
Andor: „One Way Out” (WINNER)
Simon Smith

Euphoria: „Stand Still Like the Hummingbird”
Aaron I. Butler, ACE
Julio Perez IV, ACE

Euphoria: „The Theater and Its Double”
Laura Zempel
Julio Perez IV, ACE
Nikola Boyanov

Czytaj również:  Fremantle nabywa większościowy udział w izraelskim producencie filmów dokumentalnych Silvio Productions

Severance: „In Perpetuity”
Geoffrey Richman, ACE
Erica Freed Marker, ACE

Severance: „The We We Are”
Geoffrey Richman, ACE

NAJLEPSZY EDYTOWANY FILM FABULARNY (NIE-TEATRALNY)
Fire Island
Brian A. Kates, ACE

Hocus Pocus 2
Julia Wong, ACE

A Jazzman’s Blues
Maysie Hoy, ACE

Prey
Angela M. Catanzaro, A.C.E.
Claudia Castello

Weird: The Al Yankovic Story (WINNER)
Jamie Kennedy

BEST EDITED LIMITED SERIES
Gaslit: „Year of the Rat”
Joe Leonard, ACE

Obi-Wan Kenobi: „Część VI”
Kelley Dixon, ACE
Josh Earl, ACE

Stacja Eleven: „Unbroken Circle”
Anna Hauger, ACE
David Eisenberg
Yoni Reiss
Anthony McAfee

Biały Lotos: „Abduction”
Heather Persons, ACE

The White Lotus: „Arrivederci” (WINNER)
John M. Valerio ACE

NAJLEPSZY EDYTOWANY SERIAL NON-SCRIPTED
Deadliest Catch: „Sailor’s Delight”
Isaiah Camp, ACE
Joe Mikan, ACE
Alexander Rubinow, ACE

Formuła 1: Drive to Survive: “Hard Racing”
Cassie Bennitt
Matt Rudge
Duncan Moir
Nic Zimmerman
Jack Foxton
Neil Clarkson

Vice: “Killing for Success & Marcos Returns” (WINNER)
Paula Salhany
Brandon Kiefer
Andrew Pattison
Catherine Lee
Victoria Lesiw

BEST EDITED VARIETY TALK/SKETCH SHOW OR SPECIAL
A Black Lady Sketch Show: „Save My Edges, I’m A Donor!” (WINNER)
Stephanie Filo, ACE
Bradinn French
Taylor Mason
S. Robyn Wilson

Last Week Tonight with John Oliver: „Przesłuchania policyjne”
Anthony Miale, ACE
Ryan Barger

My Next Guest Needs No Introduction with David Letterman: „Volodymyr Zelenskyy Special”
Cori Wapnowska
Jon Higgins

BEST EDITED ANIMATED SERIES
Big Mouth: „Dadda Dia!”
Felipe Salazar

Bob’s Burgers: „Some Like It Bot Part 1: Eighth Grade Runner”
Jeremy Reuben, ACE

Love, Death & Robots: „Bad Travelling” (WINNER)
Kirk Baxter, ACE

ANNE V. COATES AWARD FOR STUDENT EDITING:
Adriana Guevara – New York University
Jazmin Jamias – American Film Institute (WINNER)
Tianze Sun – American Film Institute

Latest Posts

Nie przegap