czwartek, 29 lutego, 2024

Ostatnie posty

Twitter w niewytłumaczalny sposób przywraca weryfikację niektórych kont, w tym nieżyjących celebrytów

Kolejnym dowodem na to, że podejście Elona Muska do weryfikacji na Twitterze może zmieniać się w zależności od kaprysu, jest fakt, że niektórzy czołowi użytkownicy platformy społecznościowej ze znaczącą liczbą obserwujących – w tym gwiazdy, które zmarły – zostali ponownie zweryfikowani w weekend bez żadnego wyjaśnienia ze strony firmy.

Ponowna weryfikacja nastąpiła po tym, jak Twitter masowo usunął niebieskie znaczniki weryfikacyjne od starszych użytkowników 20 kwietnia, wpływając na całą masę osób publicznych – w tym Kim Kardashian i papieża – oraz dziennikarzy bez odznaki. Tego samego dnia Musk twierdził jednak, że osobiście płacił za trzech użytkowników – LeBrona Jamesa, Stephena Kinga i Williama Shatnera – aby zachować ich weryfikację.

W tym czasie źródło bliskie Jamesowi powiedziało The Hollywood Reporter , że gwiazda NBA otrzymała wiadomość e-mail od Twittera z ofertą subskrypcji, ale James nigdy nie odpowiedział na nią, aby zaakceptować subskrypcję.

Do niedzieli platforma zdawała się zmienić kurs, dodając niebieską plakietkę kontrolną z powrotem do kont użytkowników, którzy zostali wcześniej zweryfikowani, ale teraz z opisem plakietki oznaczającym, że subskrybują Twitter Blue. Konta, których to dotyczy, obejmują konta żyjących celebrytów, takich jak Kardashian, James Gunn i Lil Nas X, którzy mają teraz niebieski znacznik wyboru, a także tych, którzy zmarli. Należą do nich między innymi Chadwick Boseman, Anthony Bourdain, Norm Macdonald, Michael Jackson i Kobe Bryant.

Niektórzy współzałożyciele Twittera również otrzymali z powrotem swoją weryfikację, ale były dyrektor generalny Twittera Jack Dorsey nie został uwzględniony. Kilku użytkowników, którzy ponownie otrzymali weryfikację, nie było do końca zadowolonych z tej zmiany. Użytkownicy tacy jak Patton Oswalt i Chrissy Teigen zalecili, że ci, którzy chcą celowo usunąć swoje odznaki weryfikacyjne, mogą zmienić swoje uchwyty na Twitterze i zmienić je z powrotem, powodując usunięcie odznaki.

Czytaj również:  Dr Phil McGraw współpracuje z chrześcijańskim nadawcą przy uruchomieniu przedsięwzięcia telewizyjnego

Twitter, który nie ma formalnego zespołu ds. komunikacji i automatycznie odpowiada na wszystkie zapytania prasowe za pomocą emoji kupy, nie odpowiedział na prośbę o wyjaśnienie.

Latest Posts

Nie przegap