czwartek, 18 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

W 20. rocznicę wydania „Let Me Love You”, Ne-Yo wspomina Mario jako „reinkarnację Sama Cooke’a”

Zanim Ne-Yo stał się powszechnie znany, początkujący wykonawca niestrudzenie pracował jako autor piosenek za kulisami, a jego przełom nastąpił w postaci 16-letniego wówczas piosenkarza Mario.

Wydany w październiku 2004 roku, Ne-Yo napisał „Let Me Love You” na drugi album Mario Turning Point – kontynuację jego hitu „Just a Friend 2002” – a gładki utwór R&B stał się międzynarodowym hitem. Przez dziewięć tygodni znajdował się na szczycie listy przebojów Billboard Hot 100, a 11 tygodni spędził na szczycie listy przebojów Hot R&B/Hip-Hop. Przyniósł Mario pierwszą w karierze nominację do nagrody Grammy i pomógł nastoletniemu piosenkarzowi przekształcić się w wykonawcę z gronem dorosłych fanów.

Ale Ne-Yo przyznaje: „Pamiętam, że kiedy napisałem tę piosenkę, nie sądziłem, że Mario będzie w stanie ją wykonać.”

„Pamiętaj, że jeszcze go nie poznałem”, dodaje. „Wiedziałem tylko, że właśnie skończył 16 lat i pomyślałem: „To jest trochę dojrzała piosenka. Czy ten koleś w ogóle wie coś o miłości?”

Ale wszystko się zmieniło, gdy Mario dotarł do studia nagraniowego i wszedł do kabiny. „Kiedy go poznałem, zdałem sobie sprawę, że to po prostu reinkarnacja Sama Cooke’a. Musiałem zjeść te słowa. Nagrał tę piosenkę w godzinę, a reszta to już historia” – mówi. „Brawa dla Mario.”

Oprócz „Let Me Love You”, Ne-Yo napisał również takie hity jak „Irreplaceable” Beyoncé, „Take a Bow” i „Unfaithful” Rihanny oraz „Spotlight” Jennifer Hudson Jego sukces w pisaniu piosenek sprawił, że w 2006 roku wydał swój debiutancki album In My Own Words . Jak na ironię, Ne-Yo wydał własną piosenkę o podobnym tytule do piosenki Mario – „Let Me Love You (Until You Learn to Love Yourself)” – w 2012 roku. Jej współautorką była Sia i stała się hitem Top 10.

Czytaj również:  Para absolwentów HBO Max otwiera nową firmę zajmującą się literaturą faktu, Velvet Hammer Media

Ne-Yo mówi, że on i Mario będą świętować w drodze w tym roku.

„W marcu będziemy w trasie w Wielkiej Brytanii, więc nie możemy się doczekać” – mówi o swojej trasie koncertowej Champagne & Roses Tour. „To piękna rzecz. Czas to muzyka.”

Latest Posts

Nie przegap