czwartek, 18 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

W sam raz na sezon oscarowy, odśwież swoje filmowe fakty dzięki tym filmowym ciekawostkom

Niczym dobry hit kinowy, te zestawy ciekawostek zapewnią ci rozrywkę i trzymanie się na krawędzi fotela podczas rywalizacji o zwycięstwo.

best movie trivia games

Amazon

W przypadku zakupu niezależnie recenzowanego produktu lub usługi za pośrednictwem linku na naszej stronie internetowej, The Hollywood Reporter może otrzymać prowizję partnerską.

Sezon rozdania nagród trwa w najlepsze, a niezależnie od tego, czy odświeżasz wiedzę na temat słynnych nominowanych do Oscara, czy planujesz imprezy oglądania, nie ma nic przyjemniejszego niż angażowanie znajomych w bitwę na ciekawostki filmowe.

W dzisiejszych czasach łatwiej niż kiedykolwiek jest zaangażować się w małą (filmową) trywialną pogoń, z wieloma inspirowanymi kinem grami planszowymi i zestawami ciekawostek online. We wszystkie te gry można grać w zaledwie dwie osoby, choć sprawdzają się one również jako gry towarzyskie dla dużych grup. Wszystkie z nich oferują szereg kategorii ciekawostek, od słynnych franczyz filmowych, po niezapomniane postacie i cytaty, a nawet filmowe piosenki i ścieżki dźwiękowe.

Wybierz jeden z tych zestawów, aby pochwalić się swoją wiedzą filmową lub poznać kilka zabawnych faktów na temat Hollywood. Podobnie jak dobry przebój kinowy, te gry z ciekawostkami z pewnością zapewnią ci rozrywkę i trzymanie się na krawędzi fotela podczas rywalizacji o zwycięstwo.

Best Movie Trivia Games 2024: 6 Top Film Board Game Sets to Buy Online

Cinema Quiz Vol 1

Od ulubionych franczyz po hity nagrodzone Oscarem, ta gra oferuje wiele sposobów gry – i wiele sposobów na zdobywanie punktów.

Zacznij od wybrania opcji „Gotówka”, poproś o „Wielokrotny wybór” lub spróbuj szczęścia w „50/50” Następnie możesz odpowiedzieć na jedno pytanie na raz, przejść do rundy czasowej lub nawet przekształcić ten quiz filmowy w grę alkoholową.

Best Movie Trivia Games 2024: 6 Top Film Board Game Sets to Buy Online

Outset Media Movies Trivia Game

Ten zestaw dla wszystkich grup wiekowych zawiera ponad 1200 pytań – najwięcej ze wszystkich gier na naszej liście – obejmujących każdy gatunek filmowy, od komedii i dramatu, po akcję, przygodę, sci-fi, horror, a nawet musicale filmowe. Każda karta zawiera cztery pytania z czterech kategorii – pierwsza osoba, która odpowie poprawnie na co najmniej dwa pytania, otrzymuje kartę. Osoba z największą liczbą kart na koniec gry wygrywa!

Czytaj również:  'The Real Housewives Ultimate Girls Trip' powraca - oto jak oglądać trzeci sezon pełen dramatów

Best Movie Trivia Games 2024: 6 Top Film Board Game Sets to Buy Online

The Blockbuster Game

Zainspirowana legendarnym (i niestety nieistniejącym już) sklepem Blockbuster Video, ta gra zawiera szybko reagującą „bitwę na brzęczyki” (w której gracze wykrzykują jak najwięcej filmów, zanim skończy się czas), a także rundę szarad, w której gracze odgrywają słynne filmy. Zestaw ten, umieszczony w obudowie VHS w stylu retro, zawiera 260 kart, elektroniczny zegar, jedną planszę do gry i mini znak Blockbuster.

Jest to jedna z najlepiej ocenianych gier z ciekawostkami filmowymi online, z ponad 4500 zweryfikowanymi recenzjami. Chociaż gra Blockbuster jest przeznaczona dla osób w wieku od 12 lat, jedna z recenzji mówi, że jest świetna dla osób „z większą bazą wiedzy o filmach” Inny recenzent twierdzi, że gra jest „bardzo łatwa do opanowania”.

Best Movie Trivia Games 2024: 6 Top Film Board Game Sets to Buy Online

Back to The 80s and 90s Movie and TV Trivia

Kolejna opcja retro: ten zestaw ciekawostek „Rewind”, który zawiera 225 kart z ciekawostkami inspirowanymi klasycznymi programami telewizyjnymi i filmami z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Kategorie obejmują ogólne ciekawostki, rekwizyty filmowe, postacie, ścieżki dźwiękowe filmów i „dokończ cytat” Całość znajduje się w kolorowym pudełku inspirowanym VHS.

Best Movie Trivia Games 2024: 6 Top Film Board Game Sets to Buy Online

Go! Games Movies & Entertainment Trivia Game

Jeden z najpopularniejszych zestawów ciekawostek filmowych na Amazon, to pudełko zawiera 900 pytań rozmieszczonych na ponad 200 kartach. Na każdej karcie znajdują się cztery pytania, obejmujące wszystko, od słynnych cytatów, przez aktorów, po tytuły filmów. Recenzenci twierdzą, że uwielbiają „szeroką gamę pytań”, a jeden z recenzentów (samozwańczy „miłośnik filmów”) dodał, że „miłą niespodzianką było rzucenie wyzwania wielu pytaniom w tej grze.”

Best Movie Trivia Games 2024: 6 Top Film Board Game Sets to Buy Online

Ridley’s Movie Buff Trivia Card Game

To pudełko kart z ciekawostkami filmowymi jest idealnym towarzyszem stolika kawowego lub początkiem rozmowy. Pudełko o wymiarach zaledwie 3,5 x 5 cali z łatwością mieści się na półce i można je zabrać ze sobą na imprezę.

Czytaj również:  Taylor Swift i Harry Styles wygrywają na 2022 MTV EMAs

Zestaw zawiera 140 kart z pytaniami, od klasycznych filmów po współczesne hity kinowe. Podoba nam się również design pudełka, co sprawia, że ten zestaw ciekawostek filmowych jest świetnym pomysłem na prezent lub pończochę.

Biuletyny THR

Zapisz się, aby codziennie otrzymywać wiadomości THR prosto do swojej skrzynki odbiorczej

SubscribeSign Up

Latest Posts

Nie przegap