czwartek, 25 lipca, 2024

Ostatnie posty

Wes Anderson zapowiada kolejny film i zdradza wymarzonego autora do adaptacji na czacie w Annecy

Świeżo po niedawnym zdobyciu Oscara Wes Anderson po raz pierwszy odwiedził festiwal animacji w Annecy, gdzie wspominał swoją przeszłość, a także podzielił się informacjami na temat zdjęć do swojego kolejnego filmu fabularnego.

Anderson wziął udział w środowej rozmowie, której celem było umożliwienie studentom animacji wglądu w jego wychowanie, wpływy i projekty sprzed Hollywood. Wydarzenie rozpoczęło się od montażu animowanych momentów z jego filmów, co doprowadziło filmowca do stwierdzenia, że nie zdawał sobie sprawy, że tak intensywnie zajmował się animacją i że nie ma nawet wyraźnej pamięci niektórych z tych klipów z własnej pracy.

Podczas sesji Anderson został zapytany o znaczenie rodziny w jego karierze, biorąc pod uwagę, że pracował z bratem Ericiem Andersonem, a także jest znany z wielokrotnej współpracy z różnymi członkami obsady i ekipy swoich filmów. Doprowadziło go to do omówienia procesu tworzenia jego następnego filmu, The Phoenician Scheme, którego nie wymienił bezpośrednio.

„W tym filmie, który właśnie skończyłem kręcić w Niemczech, musi być setka ludzi, którzy pracowali ze mną przy innych filmach” – powiedział Anderson. „To może być więcej osób, które wrócą – i wielu członków obsady”

Kontynuował: „Ludzie, którzy są nowicjuszami na planie lub [w] procesie tworzenia jednego z moich filmów, uważają to za dziwne. Niekoniecznie jest to sposób, w jaki normalnie kręci się filmy. Prawdopodobnie każdy reżyser taki jest. Mamy swoje własne dziwne metody, które w pewnym sensie zaczęły się od pierwszego filmu, który nakręciłem.”

Doprowadziło to Andersona do podzielenia się wspomnieniem z kręcenia swojego reżyserskiego debiutu fabularnego z 1996 roku Bottle Rocket, podczas którego współgwiazdor James Caan był zdezorientowany stylem filmowca. Bottle Rocket zagrali Owen i Luke Wilson, których Anderson znał od czasów nastoletnich, a wcześniej wyreżyserował film krótkometrażowy o tym samym tytule.

Czytaj również:  Dyrektor generalny Disneya Bob Chapek podpisał nowy długoterminowy kontrakt

„Pamiętam, jak James Caan przyszedł na plan Bottle Rocket i naprawdę powiedział: 'Co wy robicie?'” Powiedział Anderson. „Robiliśmy rzeczy, o których myślał: 'Tak się nie robi filmów’, ale w pewnym sensie się do nas dostosował. A więc mając ludzi, którzy ukształtowali nasz sposób wspólnej pracy, oznacza to, że rzeczy dzieją się szybko, a my inspirujemy się nawzajem być może łatwiej i chętniej. Już trochę wygładziliśmy drogę.”

The Hollywood Reporter wcześniej informował, że w obsadzie The Phoenician Scheme znaleźli się Bill Murray, który wystąpił w wielu filmach Andersona, oraz Benicio Del Toro, który zagrał w tytule reżysera z 2021 roku The French Dispatch. Ponadto Anderson pracował nad scenariuszem nowego projektu z Romanem Coppolą, który ma na swoim koncie pięć poprzednich filmów filmowca.

W innym momencie dyskusji Anderson został zapytany o fakt, że wyreżyserował Fantastycznego Pana Lisa i nagrodzony Oscarem film krótkometrażowy Wspaniała historia Henry’ego Sugara , które są adaptacjami dzieł autora Roalda Dahla. Doprowadziło to Andersona do wyjaśnienia, że niekoniecznie był zagorzałym fanem Dahla w okresie dorastania, ale poznał członków rodziny zmarłego autora jako dorosły.

Anderson ujawnił, że pewnego dnia chciałby zaadaptować dzieło Charlesa Dickensa. „Czuję, że pisarzem, którego chciałbym zaadaptować – i nie wiem, czy widzę taką możliwość – jest Dickens” – powiedział. „Chciałbym zrobić dużą historię Dickensa. Wszystkie zostały już zaadaptowane. Wszystkie zostały zrobione wiele razy. Są tak interesujące. Ludzie wciąż do nich wracają. Są tak zabawne i złożone.”

Kiedy moderatorka Perrine Quennesson zasugerowała, że chętnie obejrzałaby jego adaptację Olivera Twista, Anderson nie był do końca pewien, czy jest po tej samej stronie. Zauważył, że uwielbia adaptację powieści Davida Leana z 1948 roku i dodał: „Stawia wysoko poprzeczkę, z którą trzeba konkurować. [Roman] Polański również nakręcił Oliver Twist [w 2005 roku].”

Czytaj również:  Kamień milowy w box office: "Avatar 2" przekroczył 2 miliardy dolarów na całym świecie

Pod koniec rozmowy Anderson zalecił aspirującym filmowcom znalezienie przyjaciela, który również pasjonuje się tworzeniem filmów, co, jak powiedział, miał z Owenem Wilsonem. Doprowadziło to Andersona do ujawnienia, że zdjęcie jego i Wilsona wyskakujących w powietrze w biurach Columbia Pictures z szerokimi uśmiechami na twarzach zostało podobno zrobione po podpisaniu umowy na realizację pełnometrażowej wersji Bottle Rocket. Niestety, historia ta jest apokryficzna, według Andersona, który twierdzi, że wszystko zostało zainscenizowane przez matkę Wilsona.

„To nie jest to, co robimy”, powiedział Anderson o zdjęciu, które zostało wydrukowane w czasopismach i udostępnione w mediach społecznościowych jako upamiętniające podpisanie Bottle Rocket. „Skaczemy ze schodów, bo pani Wilson kazała nam biegać i skakać, i udawać, że świętujemy. To kompletna iluzja.”

Latest Posts

Nie przegap