środa, 19 czerwca, 2024

Ostatnie posty

WGA Awards: Lista zwycięzców (aktualizacja na żywo)

Nagrody 2023 Writers Guild Awards zostały wręczone w niedzielę wieczorem podczas jednoczesnych ceremonii odbywających się w Nowym Jorku i Los Angeles.

Wśród zwycięzców znalazły się Everything Everywhere All at Once, za scenariusz oryginalny; Women Talking, za scenariusz adaptowany; The Bear, za serial komediowy; Severance, za serial dramatyczny i za nowy serial; The White Lotus, za serial limitowany; Better Call Saul, za dramat epizodyczny; oraz Hacks, za komedię epizodyczną.

Dzięki wygranej, EEAAO zakończyło historyczne przejęcie głównych nagród Gildii, po tym jak w sobotę wygrało również Spirit Awards. Odbierając największą nagrodę wieczoru, Daniel Scheinert przyznał: „Pisanie jest zagmatwane i trudne i często czuliśmy się zagubieni”, dziękując swoim współpracownikom za przesianie przez „bardzo, bardzo szorstkie szkice” Daniel Kwan wykorzystał ten moment, aby odnieść się do nadchodzących negocjacji Gildii Scenarzystów, mówiąc: „Jestem tak dumny, że jestem częścią WGA. To co robicie dla branży, jesteście świecącą latarnią” i dodał: „Ta nagroda jest dla was wszystkich, dziękuję wam bardzo za bycie tak inspirującymi. Zróbmy im piekło”

Mike White również zrobił rzadki występ na pokazie w L.A., aby zaakceptować dla The White Lotus, mówiąc: „Kocham żyć życiem pisarza, a nagroda taka jak ta może pozwolić mi nadal żyć życiem pisarza.”

Abbott Elementary aktorka i komik Janelle James poprowadziła ceremonię w L.A., natomiast komik i aktorka Michelle Buteau (The Circle, Welcome to Buteaupia) poprowadziła ceremonię w Nowym Jorku.

W swoim monologu Buteau nakłaniała Stevena Spielberga, który był na widowni, do zrobienia filmu o „szczęśliwych czarnych ludziach”; Spike Lee, również obecny na widowni, powiedział, że będzie współreżyserem. Zażartowała również, że Dave Chappelle jest „GOAT”, jeśli oznacza to „odchodzenie od ludzi trans”.

James wzięła również swój własny jabłko na brak różnorodności w Hollywood. „Biali faceci wciąż mówią mi, w twarz, że bierzemy wszystkie prace pisarskie, że jesteśmy zatrudniani przez różnorodność”, powiedziała. „Jak widać w tym pokoju dziś wieczorem, mieli rację. Jest nas tu z 10 osób” Buteau zażartowała również, że ona i James są „diversity hires” na pokazie nagród.

Gildia Scenarzystów, jak zwykle, wręczyła również nagrody honorowe podczas obu ceremonii. W Nowym Jorku Lee został uznany za Ian McLellan Hunter Award for Career Achievement przez Johna Turturro, który nie był na miejscu, aby osobiście wręczyć nagrodę po tym, jak został wezwany na plan; Paul Simms (What We Do in the Shadows, Atlanta, The Larry Sanders Show, NewsRadio) został wręczony Herb Sargent Award for Comedy Excellence przez Donalda Glovera; a Penelope Koechl została uhonorowana Richardem B. Jablow Award for Dedicated Service to the Guild przez poprzednią laureatkę i wiceprezes WGAE ds. filmu/TV/streamingu Lisę Takeuchi Cullen. W Los Angeles, scenarzystka She Said Rebecca Lenkiewicz otrzymała Paul Selvin Award; Charlie Kaufman został uhonorowany Laurel Award za osiągnięcia w pisaniu scenariuszy; a twórczyni i prowadząca program Yvette Lee Bowser (Living Single) otrzymała Paddy Chayefsky Laurel Award za osiągnięcia w pisaniu scenariuszy telewizyjnych.

Prezentując Simmsowi swój honor, Glover zażartował z jego Community co-star Chevy Chase używając słowa na „N”. Chwalił również Simmsa, gdy obaj zastanawiali się nad swoją pracą nad Atlanta.

„Nigdy nie naciskał na mnie, żebym zrobił cokolwiek z programem” – powiedział Glover o Simmsie. „Zawsze był tam, by słuchać i sprawiał, że rzeczy stawały się lepsze tylko dzięki temu, że był w pobliżu”.

Mówiąc do The Hollywood Reporter na czerwonym dywanie, Simms powiedział, „Atlanta była jednym z najlepszych programów, przy których kiedykolwiek pracowałem i wspaniałym doświadczeniem, więc to naprawdę mnie wzruszyło, że [Glover] przyleciał aż tutaj z L.A., aby wręczyć nagrodę.”

W swojej mowie akceptacyjnej Lee podziękował swojej żonie, ujawniając, że to ona dostaje jego scenariusze jako pierwsza.

„Jest szorstka, ale bardzo rzadko się myli” – powiedział.

Wspominając, jak przyprowadził kolegów ze stołu, Tony’ego Kushnera i Stevena Spielberga, na zajęcia w NYU, „przemycając” Spielberga, Lee powiedział: „Klasa oszalała”

Mówił też o swojej zmarłej matce, która redagowała jego listy z college’u, mówiąc: „Nie mogę uwierzyć, że mój syn… nie potrafi napisać pełnego zdania”

Krótko po tym jednak rozproszył się wynikiem meczu Knicks-Celtics mówiąc, że musi to sprawdzić.

Zanim zszedł ze sceny, powiedział: „Pisanie to nie żart. To gówno nie jest łatwe. Miejmy nadzieję, że Knicks wygrają w dogrywce.”

Gospodarz Buteau później zażartował: „Tak się cieszę, że Knicksi grają na wyjeździe, więc [Spike] mógł być tu dziś wieczorem.”

Nagrody 2023 Writers Guild Awards odbyły się wśród spekulacji na temat potencjalnego strajku, ponieważ minimalna podstawowa umowa gildii jest obecnie ustawiona na wygaśnięcie 1 maja. Gildia, która ma rozpocząć negocjacje z Alliance of Motion Picture and Television Producers (AMPTP) 20 marca, w zeszłym tygodniu podzieliła się z członkami swoim wzorcem żądań lub szerokimi priorytetami, które ma nadzieję zająć w takich rozmowach, z terminem wtorkowym na złożenie odpowiedzi. Wśród rozważanych kwestii są m.in. ujednolicone opłaty za filmy mające premierę w kinach i w serwisach streamingowych oraz większa regulacja pisania tekstów przez sztuczną inteligencję. Gildia chce również powiększyć minima pisarskie w całym filmie, telewizji i nowych mediach; rozszerzyć ochronę dla pisarzy, którzy pracują przez długie okresy czasu przy serialach krótkometrażowych; „zająć się nadużyciami związanymi z mini-roomami”; oraz „zapewnić odpowiednią rekompensatę za pisanie seriali telewizyjnych w całym procesie preprodukcji, produkcji i postprodukcji” Gildia chce również wzmocnić swój plan emerytalny i fundusz zdrowia.

Zapytany o nadchodzące negocjacje na czerwonym dywanie przed ceremonią, prezes WGA East Michael Winship powiedział, że czuje się „pewnie” „Czuję, że mamy w tym roku naprawdę niesamowity komitet negocjacyjny i naprawdę dobrą grupę – bardzo wykwalifikowaną, bardzo utalentowaną, bardzo doświadczoną” – powiedział Winship. „Są gotowi wejść i zmierzyć się z naszymi ludźmi po drugiej stronie stołu i zająć się wszystkimi nowymi rzeczami, z którymi musimy sobie poradzić – streamingiem i innymi kwestiami – i jestem bardzo pewny, że będziemy mieli udane negocjacje” O ewentualnym strajku, powiedział: „Nie mogę w tym momencie dokonać żadnej prognozy. Masz nadzieję na najlepsze, przygotuj się na najgorsze.”

Czytaj również:  Instagram, Facebook mają opóźnić pobieranie prowizji od twórców do 2024 r

James również poruszyła ten temat w swoim monologu w Los Angeles. „Jest uczucie jedności w powietrzu dziś wieczorem, prawda? Tak. Jestem pewna, że nadchodzące negocjacje pójdą gładko, ale bez względu na to, co się stanie, wszyscy będziemy się wspierać, prawda?” powiedziała. „I jeśli zdecydujemy się podjąć dalsze działania, zrobimy to razem, a jeśli zdecydujemy się wykorzystać któryś z tych przestojów, aby wymyślić filmy z udziałem Janelle James, kim jestem, aby protestować?”

Pełna lista zwycięzców znajduje się poniżej.

ORIGINAL SCREENPLAY

Wszystko naraz, scenariusz Daniel Kwan i Daniel Scheinert; A24 (WINNER)

The Fabelmans, scenariusz Steven Spielberg i Tony Kushner; Universal Pictures

The Menu, scenariusz: Seth Reiss i Will Tracy; Searchlight Pictures

Nope, scenariusz: Jordan Peele; Universal Pictures

Tár, scenariusz: Todd Field; Focus Features

ADAPTED SCREENPLAY

Czarna Pantera: Wakanda Forever, scenariusz Ryan Coogler i Joe Robert Cole, historia Ryan Coogler, na podstawie komiksów Marvela; Walt Disney Studios Motion Pictures

Glass Onion: A Knives Out Mystery, scenariusz Rian Johnson; Netflix

She Said, scenariusz Rebecca Lenkiewicz, na podstawie śledztwa New York Timesa autorstwa Jodi Kantor, Megan Twohey i Rebecci Corbett oraz książki She Said autorstwa Jodi Kantor i Megan Twohey; Universal Pictures

Top Gun: Maverick, scenariusz Ehren Kruger i Eric Warren Singer oraz Christopher McQuarrie, historia Peter Craig i Justin Marks, na podstawie postaci stworzonych przez Jima Casha i Jacka Eppsa Jr; Paramount Pictures

Women Talking, scenariusz Sarah Polley, na podstawie książki Miriam Toews; Orion Pictures/UAR (WINNER)

DOCUMENTARY SCREENPLAY

2nd Chance, scenariusz Ramin Bahrani; Showtime Documentary Films

Downfall: The Case Against Boeing, napisali Mark Bailey i Keven McAlester; Netflix

Last Flight Home, scenariusz Ondi Timoner; MTV Documentary Films

Moonage Daydream, scenariusz Brett Morgen; Neon (WINNER)

¡Viva Maestro!, scenariusz Theodore Braun; Greenwich Entertainment

SERIAL DRAMATYCZNY

Andor (Disney+)
Scenariusz: Dan Gilroy, Tony Gilroy, Stephen Schiff, Beau Willimon

Better Call Saul (AMC)
Scenariusz: Ann Cherkis, Vince Gilligan, Peter Gould, Ariel Levine, Thomas Schnauz, Gordon Smith, Alison Tatlock

The Crown (Netflix)
Scenariusz: Peter Morgan

Severance (Apple TV+) (WINNER)
Scenariusz: Chris Black, Andrew Colville, Kari Drake, Dan Erickson, Mark Friedman, Helen Leigh, Anna Moench, Amanda Overton

Yellowjackets (Showtime)
Scenariusz: Cameron Brent Johnson, Katherine Kearns, Jonathan Lisco, Ashley Lyle, Bart Nickerson, Liz Phang, Ameni Rozsa, Sarah L. Thompson, Chantelle M. Wells

SERIAL KOMEDIOWY

Abbott Elementary (ABC)
Scenariusz: Quinta Brunson, Ava Coleman, Riley Dufurrena, Justin Halpern, Joya McCrory, Morgan Murphy, Brittani Nichols, Kate Peterman, Brian Rubenstein, Patrick Schumacker, Justin Tan, Jordan Temple, Garrett Werner

Barry (HBO)
Scenariusz: Emma Barrie, Alec Berg, Duffy Boudreau, Bill Hader, Emily Heller, Nicky Hirschhorn, Jason Kim, Liz Sarnoff

The Bear (FX/Hulu) (WINNER)
Scenariusz: Karen Joseph Adcock, Joanna Calo, Rene Gube, Sofya Levitsky-Weitz, Alex O’Keefe, Catherine Schetina, Christopher Storer

Hacks (HBO Max)
Scenariusz: Lucia Aniello, Jessica Chaffin, Paul W. Downs, Ariel Karlin, Andrew Law, Joe Mande, Aisha Muharrar, Pat Regan, Samantha Riley, Jen Statsky

Only Murders in the Building (Hulu)
Scenariusz: Matteo Borghese, Rachel Burger, Kirker Butler, Valentina Garza, Madeleine George, Joshua Allen Griffith, John Hoffman, Noah Levine, Stephen Markley, Kristin Newman, Ben Philippe, Ben Smith, Rob Turbovsky

NOWY SERIAL

Abbott Elementary (ABC)
Scenariusz: Quinta Brunson, Ava Coleman, Riley Dufurrena, Justin Halpern, Joya McCrory, Morgan Murphy, Brittani Nichols, Kate Peterman, Brian Rubenstein, Patrick Schumacker, Justin Tan, Jordan Temple, Garrett Werner

Andor (Disney+)
Scenariusz: Dan Gilroy, Tony Gilroy, Stephen Schiff, Beau Willimon

Bad Sisters (Apple TV+)
Scenariusz: Brett Baer, Dave Finkel, Sharon Horgan

The Bear (FX/Hulu)
Scenariusz: Karen Joseph Adcock, Joanna Calo, Rene Gube, Sofya Levitsky-Weitz, Alex O’Keefe, Catherine Schetina, Christopher Storer

Severance (Apple TV+) (WINNER)
Scenariusz: Chris Black, Andrew Colville, Kari Drake, Dan Erickson, Mark Friedman, Helen Leigh, Anna Moench, Amanda Overton

LIMITED SERIES

The Dropout (Hulu)
Scenariusz: Hilary Bettis, Liz Hannah, Liz Heldens, Dan LeFranc, Sofya Levitsky-Weitz, Matt Lutsky, Elizabeth Meriwether, Wei-Ning Yu

Fleishman Is In Trouble (FX/Hulu)
Scenariusz: Taffy Brodesser-Akner, Cindy Chupack, Allison P. Davis, Mike Goldbach, Boo Killebrew

Pam & Tommy (Hulu)
Scenariusz: Brooke Baker, Matthew Bass, Theodore Bressman, D.V. DeVincentis, Sarah Gubbins, Robert Siegel

The Staircase (HBO Max)
Scenariusz: Aisha Bhoori, Antonio Campos, Maggie Cohn, Aja Gabel, Emily Kaczmarek, Craig Shilowich, Sebastian Silva

The White Lotus (HBO) (WINNER)
Napisał Mike White

TV & NEW MEDIA MOTION PICTURES

Heart of the Matter (Hallmark Channel)
Scenariusz Karen Struck i Marcy Holland; historia Karen Struck

Honor Society (Paramount+) (WINNER)
Scenariusz: David A. Goodman

Ray Donovan: The Movie (Showtime)
Scenariusz: David Hollander i Liev Schreiber

Torn Hearts (Epix)
Written by Rachel Koller Croft

Weird: The Al Yankovic Story (The Roku Channel)
Napisał Al Yankovic i Eric Appel

ANIMATION

„Girls Just Shauna Have Fun” (The Simpsons), scenariusz Jeff Westbrook; Fox

„The Pain Garden” (Tuca & Bertie), scenariusz Lisa Hanawalt; Adult Swim

„Pixelated and Afraid” (The Simpsons), scenariusz John Frink, Fox

„Rectify” (Undone), scenariusz Elijah Aron i Patrick Metcalf; Prime Video (WINNER)

„The Sound of Bleeding Gums” (The Simpsons), scenariusz Loni Steele Sosthand; Fox

Czytaj również:  Nowy film "Fear Street" w przygotowaniu w Netflix, mówi autor R.L. Stine

„To Bob, or Not To Bob” (Bob’s Burgers), scenariusz Lizzie Molyneux-Logelin i Wendy Molyneux; Fox

EPISODIC DRAMA

„A Hard Way to Go” (Ozark), scenariusz Chris Mundy; Netflix

„The End of Everything” (The Good Fight), scenariusz Robert King i Michelle King; CBS

„Plan i wykonanie” (Better Call Saul), scenariusz: Thomas Schnauz; AMC (WINNER)

„The Prick” (Bad Sisters), scenariusz Sharon Horgan oraz Dave Finkel i Brett Baer; Apple TV+

„Rock and Hard Place” (Better Call Saul), scenariusz Gordon Smith; AMC

„The We We Are” (Severance), autor: Dan Erickson; Apple TV+

EPISODIC COMEDY

„Początek” (Grace i Frankie), scenariusz Marta Kauffman i Howard J. Morris; Netflix

„Braciole” (The Bear), scenariusz Joanna Calo i Christopher Storer; FX Networks

„Foie Gras” (Julia), scenariusz Daniel Goldfarb i Chris Keyser; HBO/HBO Max

„Private School” (What We Do in the Shadows), scenariusz Ayo Edebiri i Shana Gohd; FX Networks

„The One, The Only” (Hacks), scenariusz Lucia Aniello i Paul W. Downs oraz Jen Statsky; HBO/HBO Max (WINNER)

„Wide Net” (Reservation Dogs), scenariusz: Tazbah Rose Chavez; FX Networks

SERIAL KOMEDIOWY/ROZMOWY

Full Frontal With Samantha Bee (TBS)
Główni scenarzyści Kristen Bartlett, Sean Alexander Crespo, Mike Drucker; scenarzyści nadzorujący Joe Grossman, Sahar Rizvi, Alison Zeidman; scenarzyści Samantha Bee, Pat Cassels, Miles Kahn, Michael Rhoa, Chris Thompson, Holly Walker

Hell of a Week With Charlamagne Tha God (Comedy Central)
Scenarzyści Cynia Barnwell, Josh Lieb, Charles McBee, Dan McCoy, Lenard McKelvey, Andre D. Thompson

Jimmy Kimmel Live! (ABC)
Główni scenarzyści Molly McNearney, Danny Ricker; scenarzyści Jamie Abrahams, Rory Albanese, Tony Barbieri, Jonathan Bines, Joelle Boucai, Bryan Cook, Blaire Erskine, Devin Field, Gary Greenberg, Josh Halloway, Eric Immerman, Jesse Joyce, Jimmy Kimmel, Greg Martin, Jesse McLaren, Keaton Patti, Louis Virtel, Troy Walker

Late Night With Seth Meyers (NBC)
Główny scenarzysta Alex Baze; scenarzyści nadzorujący Seth Reiss, Mike Scollins; scenarzysta nadzorujący Sal Gentile; scenarzyści Jermaine Affonso, Karen Chee, Bryan Donaldson, Matt Goldich, Dina Gusovsky, Jenny Hagel, Allison Hord, Mike Karnell, John Lutz, Seth Meyers, Ian Morgan, Seth Reiss, Amber Ruffin, Mike Shoemaker, Ben Warheit, Jeff Wright

Last Week Tonight z Johnem Oliverem (HBO) (WINNER)
Starsi scenarzyści Daniel O’Brien, Owen Parsons, Charlie Redd, Joanna Rothkopf, Seena Vali; scenarzyści Johnathan Appel, Ali Barthwell, Tim Carvell, Liz Hynes, Ryan Ken, Mark Kramer, Sofia Manfredi, John Oliver, Taylor Kay Phillips, Chrissy Shackelford

The Problem With Jon Stewart (Apple TV+)
Główna scenarzystka Kristen Acimovic; scenarzyści Henrik Blix, Rob Christensen, Jay Jurden, Alexa Loftus, Tocarra Mallard, Maria Randazzo, Robby Slowik, Jon Stewart, Kasaun Wilson

Stephen Colbert Presents Tooning Out the News (Comedy Central)
Główni scenarzyści Mike Leech, Zach Smilovitz; scenarzyści nadzorujący Addison Anderson, Bob Powers; scenarzyści Sarah Caldwell, Stephen Colbert, RJ Fried, Julie Greiner, Ron Metellus, Libby Schreiner, Hannah Wright

KOMEDIOWY/ODMIANOWY SERIAL SKECZOWY

Inside Amy Schumer (Paramount+) (WINNER)
Scenarzyści Georgie Aldaco, Rosebud Baker, Jeremy Beiler, Cazzie David, Tova Diker, Derek Gaines, Jon Glaser, Jaye McBride, Tim Meadows, Christine Nangle, Daniel Powell, Tami Sagher, Amy Schumer, Joe Strazzullo, Sydnee Washington, Ron Weiner

PAUSE with Sam Jay (HBO)
Scenarzyści Emmy Blotnick, Ryan Donahue, Megan Gailey, Sam Jay, Joyelle Johnson, Langston Kerman, Jak Knight, Teresa Lo, Lucy Ortiz, Lorena Russi

Saturday Night Live (NBC)
Główni scenarzyści Michael Che, Alison Gates, Colin Jost, Streeter Seidell, Kent Sublette; starszy scenarzysta Bryan Tucker; pisarze James Anderson, Rosebud Baker, Dan Bulla, Mike DiCenzo, Billy Domineau, James Downey, Alex English, Jimmy Fowlie, Martin Herlihy, John Higgins, Steve Higgins, Vannessa Jackson, Erik Kenward, Tesha Kondrat, Ben Marshall, Lorne Michaels, Jake Nordwind, Clare O’Kane, Ceara O’Sullivan, Simon Rich, Ben Silva, John Solomon, Will Stephen, Nicole Sun, Auguste White, Celeste Yim; „Weekend Update” główny scenarzysta Pete Schultz; scenarzyści „Weekend Update” Megan Callahan-Shah, Dennis McNicholas, Josh Patten, KC Shornima; Mark Steinbach

COMEDY/VARIETY SPECIALS

Koncert z okazji Dnia Pamięci Narodowej 2022 (PBS)
Scenariusz Kirk Ellis, Jon Macks Special; materiał napisany przez Ritę Brent

Stand Out: An LGBTQ+ Celebration (Netflix)
Główni scenarzyści Matt Roberts, Beth Sherman Pisarze Rita Brent, Page Hurwitz, Carey O’Donnell; materiały specjalne napisane przez Guya Branuma, Chrisa Sartinsky’ego, Louisa Virtela

The Problem With Jon Stewart: Election Wrap-Up Special (Apple TV+)
Główna scenarzystka Kristen Acimovic; scenarzyści Henrik Blix, Rob Christensen, Jay Jurden, Alexa Loftus, Tocarra Mallard, Robby Slowik, Maria Randazzo, Jon Stewart, Kasaun Wilson

Jerrod Carmichael: Rothaniel (HBO) (WINNER)
Napisał Jerrod Carmichael

QUIZ I UDZIAŁ PUBLICZNOŚCI

Baking It (Peacock) (WINNER)
Scenarzyści Neil Casey, Chad Carter, Jessica McKenna, Zach Reino

Capital One College Bowl (NBC)
Główny scenarzysta Harry Friedman; scenarzyści Jason Antoniewicz, Alan Bailey, Eli Bauman, Patricia A. Cotter, Riham El-Ounsi, Joyce Ikemi, Joey Ortega, Chris Sturgeon

Jeopardy! (ABC)
Główni scenarzyści Michele Loud, Billy Wisse; scenarzyści Michael Davies, John Duarte, Mark Gaberman, Debbie Griffin, Robert McClenaghan, Jim Rhine

Weakest Link (NBC)
Główna scenarzystka Ann Slichter; scenarzyści Chip Dornell, Joyce Ikemi, Stuart Krasnow, Jon Macks, Meggie McFadden, Ryan O’Dowd, Veronica Penn-Turner, Scott Saltzburg, Aaron Solomon, Doug Shaffer, Grant Taylor

DAYTIME DRAMA

Dni naszego życia (NBC) (WINNER)
Główny scenarzysta Ron Carlivati; scenarzyści Lorraine Broderick, Jazmen Darnell Brown, Joanna Cohen, Carolyn Culliton, Richard Culliton, Cheryl Davis, Kirk Doering, Christopher Dunn, Jamey Giddens, David Kreizman, Ryan Quan, Dave Ryan, Katherine D. Schock

Czytaj również:  Akcje Warner Bros. Discovery zostały obniżone ze względu na mniej korzystne fuzje i przejęcia, perspektywy zysków oraz licencjonowanie treści

ODCINKI DZIECIĘCE, DŁUGIE FORMY I SPECJALNE

„A Perilous Journey” (The Mysterious Benedict Society), scenariusz Phil Hay i Matt Manfredi; Disney+

„Czwartek” (Life by Ella), scenariusz: Vincent Brown; Apple TV+

„Pilot” (Amber Brown), napisany przez Bonnie Hunt; Apple TV+

„Prison or Palace” (Life by Ella), scenariusz Hernan Barangan; Apple TV+ (WINNER)

„Test Subject Thirteen” (Circuit Breakers), autor: Melody Fox; Apple TV+

KRÓTKA FORMA NOWE MEDIA

Breakwater, którego autorem jest Zach Craley; Snapchat

Carpool Karaoke: The Series, główny scenarzysta David Young; scenarzysta Casey Stewart; Apple TV+

Three Busy Debras, scenariusz Sandy Honig, Mitra Jouhari, Sarah Sherman, Alyssa Stonoha, Diana Tay, Evan Waite; Adult Swim (WINNER)

SCENARIUSZ DOKUMENTALNY – BIEŻĄCE WYDARZENIA

„Episode Two: Resilience” (Hiding in Plain Sight: Youth Mental Illness), napisany przez Davida Blisteina; PBS

„Inside the Alleged Sexual Assault Cover Up in Charlotte Schools” (Vice News Tonight), napisali Arlissa Norman, Carter Sherman, Gilad Thaler; Vice.com

„Kłamstwa, polityka i demokracja” (Frontline), autor: Michael Kirk i Mike Wiser; PBS (WINNER)

SCENARIUSZ FILMU DOKUMENTALNEGO – INNY NIŻ WYDARZENIA BIEŻĄCE

„Episode Two: An American (1775 – 1790)” (Benjamin Franklin), scenariusz Dayton Duncan; PBS (WINNER)

„Episode One: The Golden Door (Beginnings – 1938)” (The U.S. and the Holocaust), scenariusz: Geoffrey C. Ward; PBS

Lucy i Desi, scenariusz: Mark Monroe; Prime Video

„Ocean Invaders” (Nova), scenariusz Jeff Boedeker; PBS

„Władza Pelosi” (Frontline), scenariusz: Michael Kirk i Mike Wiser; PBS

„Plague at the Golden Gate” (American Experience), autor: Susan Kim; PBS

SCENARIUSZ WIADOMOŚCI – REGULARNIE ZAPLANOWANY, BIULETYN LUB ŁAMIĄCY SIĘ RAPORT

„Masakra w Buffalo” (CBS Weekend News), napisany przez J. Craiga Wilsona i Claudine Cleophat; CBS News

„Strzelanina w Robb Elementary” (World News Tonight with David Muir), autor: David Muir, Dave Bloch, Karen Mooney; ABC News

„Wydanie specjalne: Z granicy Ukrainy” (World News Tonight with David Muir), autor: David Muir, Dave Bloch, Karen Mooney; ABC News

„Kryzys wodny w Jackson, Mississippi” (CBS Evening News with Norah O’Donnell), scenariusz: James Hutton, Rob Rivielle; CBS News (WINNER)

SCENARIUSZ WIADOMOŚCI – ANALIZA, FELIETON LUB KOMENTARZ

„Bitwa o Ukrainę” (20/20), scenariusz: David Muir, Karen Mooney, Dave Bloch; ABC News

„Miasto lwów” (60 Minutes), scenariusz: Scott Pelley, Nicole Young, Kristin Steve; CBS News

„The Green Jacket – Golf’s Ultimate Prize” (CBS Saturday Morning), scenariusz: Daniel Elias & Dana Jacobson; CBS News

„Harvest of War” (60 Minutes), scenariusz: Scott Pelley, Nicole Young, Kristin Steve; CBS News

„The Longest Running Oil Spill” (60 Minutes), scenariusz: Jon Wertheim i Oriana Zill de Granados; CBS News

„Targeting Americans” (60 Minutes), scenariusz: Scott Pelley, Oriana Zill de Granados; CBS News (WINNER)

DIGITAL NEWS

„America’s Only LGBTQ Historic District Is Falling Apart”, napisany przez Leo Rocha; Vice.com

„How Oregon’s Prison System Retaliated Against Its Most Effective Jailhouse Lawyer”, autor: Jessica Schulberg; HuffPost.com (WINNER)

„I Spent 72 Depraved Hours Searching for the Gnarliest Dive Bar in Las Vegas”, autor: Drew Schwartz; Vice.com

„Najbardziej nieoczekiwana konsekwencja teksańskiego zakazu aborcji”, autor: Christina Cauterucci; Slate.com

„The Pivot to Web3 Is Going to Get People Hurt”, napisany przez Maxwell Strachan; Vice.com

„What’s So Scary About a Transgender Child?” napisała Emily St. James; Vox.com

RADIO/AUDIO DOCUMENTARY

„Dr. GIFT” (One Year: 1995), scenariusz Christina Cauterucci; Slate

„Like a Lion With No Teeth” (Crime Show), scenariusz: Emma Courtland i Cat Schuknecht; Gimlet Media

„Making Sense: How Sound Becomes Hearing” (Unexplainable), autor: Noam Hassenfeld; Vox Media Podcast Network

„Najbardziej znany poeta, którego nikt nie pamięta” (Decoder Ring), autor: Dan Kois; Slate

„No Peace” (Slow Burn: The L.A. Riots), autor: Joel Anderson; Slate

„The Ultimate Field Trip” (One Year: 1986), autor: Evan Chung; Slate

„The War in Jennifer Weiss” (Crime Show), autor: Emma Courtland; Gimlet Media (WINNER)

SCENARIUSZ WIADOMOŚCI RADIOWYCH/AUDIO – REGULARNY ROZKŁAD JAZDY, BIULETYN INFORMACYJNY LUB REPORTAŻ

„CBS World News Roundup”, napisany przez Paula Farry’ego i Steve’a Kathana; CBS Radio

„Hail And Farewell: Saluting 5 Who Made A Difference,” napisany przez Gail Lee; CBS Radio (WINNER)

„Newsline – 11am 9/9/22,” napisany przez Philip Pilato; 1010 WINS Radio

„Remembering the Transistor Kid”, autor: Thomas Sabella; CBS Radio

„World News This Week – Week of September 9, 2022”, autor: Joy Piazza; ABC News Radio

„World News This Year 2021”, autor: Robert Hawley; ABC News Radio

SCENARIUSZ WIADOMOŚCI RADIOWYCH/AUDIO – ANALIZA, FELIETON LUB KOMENTARZ

„Raporty końcowe z roku 2021 Prawa i Sprawiedliwości”, autor: Robert Hawley; Radio ABC News

„Czy Marsz Kobiet był udany?” (The Waves), napisana przez Christinę Cauterucci; Slate

„Autor WCBS mówi o lekturach na lato”, napisała Lisa Tschernkowitsch; WCBS Radio

„What I Wish I Knew Before I Started IVF” (The Waves), napisana przez Cheyna Roth; Slate (WINNER)

„You Will Be Found: The Impact of Dear Evan Hansen” („Somalia Suffering From Starvation”, Perspective), autor D.J. Moran; ABC Audio

PROMOCJA NA ANTENIE

„Kampania Amazon Bessemer: This Time I’m Voting YES; Union Difference; Union YES”, napisana przez Desireena Almoradie, Angad Bhalla, Adrianna Hernandez-Stewart; Facebook

„CBS Celebrates Juneteenth”, autor: Justin DiLauro; CBS News (WINNER)

Latest Posts

Nie przegap