czwartek, 18 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

Wielkie otwarcie restauracji Dulan’s On Crenshaw w południowym Los Angeles.

Od około 30 lat Dulan’s on Crenshaw jest synonimem jednych z najlepszych potraw soul food dostępnych w południowym Los Angeles. Pomiędzy przepysznym smażonym kurczakiem, duszonymi do perfekcji ogonami, aksamitnym makaronem i serem, zieleniną i wspaniałymi deserami wśród innych pozycji menu, jest całkowicie zrozumiałe, dlaczego restauracja założona przez Adolfa Dulana przetrwała tak długo.

„Jesteśmy tu od ponad trzech dekad, więc mamy klientów pokoleniowych” – wyjaśnia Greg Dulan, który przejął lokal po swoim zmarłym w 2017 roku ojcu. Dulan dodaje: „Dajemy coś od siebie, wspieramy. Jesteśmy aktywni. Jesteśmy częścią społeczności Crenshaw, częścią sąsiedztwa”

Ulubiona restauracja społeczności Crenshaw District przyciągnęła elity Hollywood, od Janet Jackson po Elizabeth Taylor. W międzyczasie miejsce to służyło również jako przystanek dla lokalnych i krajowych polityków, w tym Joe Bidena.

Jednak – podczas gdy lokalizacja Dulan’s Inglewood przy Manchester Boulevard ma się dobrze, korzystając w szczególności ze wzrostu ruchu pieszego od czasu otwarcia stadionu SoFi jesienią 2020 roku – oryginalna lokalizacja, Dulan’s na Crenshaw, jest zamknięta od dwóch i pół roku. (Dulan’s w Inglewood, wraz z innym Dulan’s na Century Boulevard, jest obsługiwany przez brata Grega Dulana, Terry’ego Dulana)

Po początkowym zamknięciu w celu renowacji w 2021 r., kilka blokad drogowych zakłóciło plany ponownego otwarcia, od wyzwań spowodowanych przez COVID-19 po trwającą budowę linii metra K.

„Prawdopodobnie powinienem był zrezygnować i zamknąć restaurację kilka lat temu” – mówi Dulan. „Ale powiedziałem 'Nie, zostanę i spróbuję coś znaleźć.”

Smażony kurczak Dulan’s z kukurydzą i okrą, puree ziemniaczanym i babeczkami kukurydzianymiAndrea D’Agosto/Courtesy of Dulan’s

W tym miesiącu Dulan’s w końcu został ponownie otwarty po długiej przebudowie. Powracający fani restauracji zauważą wiele znaczących zmian, które sprawiają, że atmosfera jest nieco bardziej ekskluzywna. Oprócz aktualizacji estetyki zewnętrznej, obszary wewnętrzne i zewnętrzne zostały rozszerzone, aby każdy z nich miał 50 miejsc.

Czytaj również:  'Guardians 3' Team Teases a Finale Where "The Emotion Is Heavier Than It's Ever Been"

Nadal istnieje również tylne patio na specjalne wydarzenia, które jest obecnie w budowie i pomieści 80 osób. W przyszłości przestrzeń ta może być również wykorzystywana do organizacji brunchów. Aby pomieścić większą liczbę potencjalnych klientów, zakupiono pobliskie przedszkole, które zostanie przekształcone w parking.

Greg DulanAndrea D’Agosto/Courtesy of Dulan’s

Warto zauważyć, że istnieją teraz dwie kuchnie, z których jedna jest widoczna z jadalni. Słynne menu, które przyniosło Dulan’s nagrodę James Beard Outstanding Restaurateur Award w 2023 roku, pozostaje takie samo, z kilkoma dodatkami. Obejmuje to menu późnym wieczorem, w którym znajdą się potrawy takie jak kanapki ze smażonym kurczakiem, a także krewetki i kasza. Dulan myśli również o wcześniejszym otwarciu kuchni na śniadanie. W przyszłości pojawią się również alkohole i napoje specjalne.

„To doda sąsiedztwu wiele wszechstronności” – mówi Dulan. „Zbudowaliśmy coś, o co prosiła społeczność. Chcą miłej restauracji”

Latest Posts

Nie przegap