piątek, 14 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Zendaya pokazała swoją modową moc w dwóch stylizacjach na czerwonym dywanie Met Gala

Z kilku sukni, które podobno były rozważane do ostatniej chwili, wybór Zendayi na galę Met w 2024 roku ostatecznie padł na niestandardową kreację haute couture od Maison Margiela Artisanal autorstwa Johna Galliano, a także niespodziewany archiwalny look – również autorstwa Galliano.

Na kilka godzin przed tym, jak gwiazda Challengers i współprzewodnicząca Met Gala pojawiła się na schodach nowojorskiego Metropolitan Museum of Art, młyn plotek wrzucił wysoki bieg na temat tego, co może mieć na sobie. Wiele sukni było wymienianych jako pretendenci, co jest oznaką władzy, jaką Zendaya sprawuje w branży modowej.

Ale jej pierwszy wybór rzeczywiście odzwierciedlał mieszankę XIX-wiecznego romansu i nowoczesności, którą Galliano tworzy jak chyba żaden inny projektant, z elementami, które subtelnie przywołują temat gali „Ogród czasu” Szmaragdowozielona i elektryzująco niebieska suknia to niestandardowy projekt wykonany z organzy i szałwiowej lamy, wykonany z gorsetu z księżnej satyny, z ręcznie malowanymi metalicznymi detalami, drapowaniem i kokardą ułożoną z aluminium i opalizującej organzy, wykończony ręcznie haftowanym gorsetem.

Stylizacja została uzupełniona kapeluszem stworzonym przez legendarnego młynarza Stephena Jonesa dla Maison Margiela, składającym się z ręcznie malowanego welonu i ozdobionym pończochami, podczas gdy niestandardowe czółenka Tabi Zendaya są autorstwa Christiana Louboutina dla Maison Margiela. Zobacz wszystkie stylizacje z czerwonego dywanu Met Gala 2024 tutaj.

Zendaya w Maison Margiela Artisanal by John Galliano na Met Gala 2024. Jamie McCarthy/Getty Images

Późnym wieczorem Zendaya niespodziewanie pojawiła się po raz drugi na dywanie w dokładnie jednej z tych innych sukienek, o których mówiło się jako o pretendentce do Met Gala.

Ta kolejna stylizacja pochodzi z pierwszej kolekcji haute-couture Johna Galliano dla Givenchy ze stycznia 1996 roku i została zakupiona od Lily et Cie, słynnego butiku w Beverly Hills, który jest uwielbiany przez miłośników stylu jako źródło mody vintage o jakości muzealnej.

Czytaj również:  Hunter Schafer debiutuje w roli reżysera, ale nie jest gotowy na ujawnienie szczegółów

Założycielka Lily et Cie, Rita Watnick, powiedziała THR, że stylista gwiazdy Zendayi, Law Roach, przybył do jej sklepu w marcu, tuż przed rozdaniem Oscarów.

Zendaya uczestniczy w Met Gala 2024 z okazji „Sleeping Beauties: Reawakening Fashion” w The Metropolitan Museum of Art 6 maja 2024 r. w Nowym Jorku.Dia Dipasupil/Getty Images

„Myślałam, że szukał innej opcji [dla Zendayi] na Oscary, a kiedy wyszedł, nie powiedział ani słowa o tym, co myśli” – wspomina Watnick, która była kuratorem każdego dzieła znalezionego w Lily et Cie od czasu otwarcia jego drzwi w 1979 roku. „Ale spędziliśmy cudowny czas i podzieliliśmy się wspaniałą rozmową o sztuce i innych historiach. A potem przysłał mi najpiękniejszą kompozycję kwiatową, która prawie wypełniła całe okno; to był taki gest życzliwości i przyjaźni, że byłam naprawdę wzruszona”

Trzy tygodnie przed galą Met, która odbyła się 6 maja, Roach ponownie skontaktował się z Watnickiem, pytając, czy może zabrać ze sobą swoją supergwiazdę, aby przymierzyć sukienkę, którą oglądał podczas pierwszej wizyty. „Zendaya przymierzyła tylko jedną sukienkę i tylko tę” – mówi Watnick. „Założyła ją i było jasne, że czuje się w niej naprawdę dobrze, a także podobał jej się sposób, w jaki chodziła.”

Podobnie jak w przypadku wielu sukni w Lily et Cie, historia i pochodzenie sukni są bardzo szczególne: jedwabna suknia Galliano była w dużej mierze niewidziana od czasu jej premiery na wybiegu w 1996 roku. „To jedyny egzemplarz na świecie, jest w praktycznie idealnym stanie, wykonany przez Johna Galliano i noszony na wybiegu przez Veronicę Webb, a następnie noszony tylko przez Nadję Auermann w artykule redakcyjnym” – wyjaśnia Watnick. „Odnosi się to do wszystkiego, co jest dla nas ważne, gdy kupujemy produkty.”

Suknia była Look No. 8 w debiucie Galliano dla domu założonego przez Huberta de Givenchy, a w tamtym czasie jej jawny ukłon w stronę XIX-wiecznego romansu spowodował uniesienie brwi wśród osób oddanych nowoczesności marki. Krótko mówiąc, było to tak dalekie od sukienki, którą mogłaby nosić Audrey Hepburn – i być może właśnie o to chodziło, ponieważ Galliano starał się odcisnąć własne piętno na domu.

Czytaj również:  the Flash" zakończy się skróconym sezonem 9 na The CW

Zendaya i Roach ostatecznie opuścili Lily et Cie bez ostatecznej decyzji, ale tydzień później sukienka została zakupiona dla gwiazdy Challengers. Ten ostatni fakt jest kolejnym ważnym szczegółem: nie pożyczony, nie podarowany, ale zakupiony. „Nigdy nie wypożyczyliśmy sukienki, nigdy nie wypożyczyliśmy sukienki – muzeum nie wypożycza sukienek, my też nie, również dlatego, że nie jesteśmy LVMH ani Kering” – mówi Watnick, wymieniając nazwy dwóch największych konglomeratów modowych na świecie.

Zendaya i Law Roach uczestniczą w Met Gala 2024 z okazji „Sleeping Beauties: Reawakening Fashion” w The Metropolitan Museum of Art 06 maja 2024 r. w Nowym Jorku.Dimitrios Kambouris/Getty Images for The Met Museum/Vogue

Zendaya nosiła również kapelusz z drugą suknią, tym razem w stylu vintage Alexander McQueen z różami, a do obu sukienek nosiła biżuterię Bulgari.

Ostatecznie Watnick uważa, że druga sukienka Zendayi na Met Gala znalazła idealnych nowych opiekunów. „Naprawdę uwielbiam ten temat”, mówi o wystawie Met Museum Costume Institute Sleeping Beauties: Reawakening Fashion i pragnieniu kuratora Andrew Boltona, aby zaprezentować niektóre z najdelikatniejszych zarchiwizowanych dzieł muzeum, nigdy wcześniej nie widzianych na wystawie Instytutu Kostiumów. „Muzea mają tak wiele rzeczy, których nigdy nie widzimy i chociaż je konserwują, wystawienie ich na pokaz jest tak rzadkie. Więc ta okazja jest wspaniała.”

Tegoroczny dress code Met Gala, „The Garden of Time”, nawiązuje do opowiadania J.G. Ballarda z 1962 roku o tym samym tytule, co doskonale współgra z wystawą Sleeping Beauties: Reawakening Fashion, która zostanie otwarta dla publiczności w piątek, 10 maja. Wystawa, której kuratorem jest Andrew Bolton, prezentuje delikatne dzieła z archiwów instytutu, wszystkie widziane przez pryzmat natury. Książka w formie stolika kawowego zostanie wydana 18 czerwca. Więcej informacji na temat Gali Met można znaleźć na stronie The Hollywood Reporter.

Latest Posts

Nie przegap